Неділя

21.04.2019

21:38

Острожани перемогли «Полісся»

У суботу та неділю, 16 – 17 травня, відбулися матчі ІV туру чемпіонату Рівненської області з футболу в обох лігах. Також стартував чемпіонат Острозького району. Приємно, що міські команди в своїх матчах набрали максимальну кількість очок.

ФК «Острог – Академія» приймав вдома рокитнівське «Полісся». Господарі поля з перших секунд кинулись в атаку. Дві спроби прорватися до воріт гості нейтралізували. Але на 4-й хвилині був поданий точний пас із глибини поля. Олег Петрук, уникнувши положення поза грою, увірвався в карний майданчик «Полісся». Там з ним боролися зразу три захисники. Але наш форвард зумів виграти в них боротьбу, втримався на ногах і прицільно вдарив по воротах. Голкіпер гостей був безсилий врятувати свою команду. Приємно, що острожани, повівши в рахунку, продовжували атакувати. Але й гості не сиділи в обороні.

Під час однієї зі своїх контратак гравці «Полісся» вивели нападника віч-на-віч із воротарем нашої команди. Роман Мороз, прагнучи заволодіти м’ячем, кинувся напереріз супернику і той впав. Суддя узрів у цьому порушення правил і призначив пенальті. Таким чином на 12-й хвилині поліщуки зрівняли рахунок 1:1.

«Острог – Академія» не знітилася, продовжувала атакувати. На 17 хвилині в карний майданчик проривався нападник нашої команди Олександр Труш. Він ледь не «втік» від захисників, але один з них порушив правила. За фол останньої надії оборонець гостей був вилучений з поля. Опинившись у більшості, господарі прагнули забити гол, атакували, але то оборона гостей грала добре, то воротар виручав, то неточно били наші гравці по воротах. Дивно, що й гості не відсиджувалися в глибокій обороні, вони також «шукали ключик» до воріт нашої команди. Тоді гра більше часу проходила в центральній частині поля. Вийти вперед острожани могли на 40 хвилині, але м’яч після удару острожанина потрапив у стійку воріт.

Наша команда вийшла вперед у другому таймі на 58 хвилині. Тоді Андрій Кравчук отримав пас із глибини поля і почав рухатися по правому флангу в бік кутового прапорця, ведучи боротьбу із захисниками. Звідти він зумів переадресувати м’яч в карний майданчик гостей Олександрові Шипінському, який технічно обіграв голкіпера і послав м’яч вже у порожні ворота. Таким чином рахунок став 2:1. Гостей пропущений м’яч розізлив, і вони великими силами кинулися відігруватися. Рокитнівці кілька разів створили небезпечні ситуації біля воріт острожан. Одна з них, на 63 хвилині, закінчилась взяттям воріт. Нападник гостей отримав м’яч у карному майданчику нашої команди. Йому ніхто не заважав. Перший удар відбив воротар. З другої спроби він забив гол. І знову довелось починати все з початку.

Здавалось, гра має закінчитись з нічийним результатом. Але в кінці гри острожани активізувалися. Вони кілька разів проривалися до воріт «Полісся». На 82 хвилині після сильного вкидання м’яча із-за бокової лінії намагався вдарити головою Олександр Марченко. Але вийшов точний пас на Андрія Кравчука. Його удар парирувала штанга. І тут у м’яча опинився Дмитро Кондратюк. Саме він сильним ударом і встановив остаточний результат 3:2 на користь ФК «Острог – Академія». На останніх хвилинах матчу міг відзначитися Олег Костюк, але трохи схибив. Після фінального свистка майже 150 глядачів дружно скандували «Молодці». Приємно! Важка, але дуже потрібна перемога. Завтра наша команда має грати в Рівному із ще одним новачком ліги «Стандартом». Побажаємо острожанам хорошої гри і переможного результату. Наразі наша команда за очками ділить 1-3 місця із ФК «Кричильськ» та ФК «Млинів», маючи в активі 7 пунктів.

Другий представник Острожчини ФК «Вельбівно», який грає в І обласній лізі, вдома, на жаль, зазнав поразки від радивилівського «Сокола» з рахунком 2:5. Аналогічно зіграли й юнаки. Завтра наша сільська команда гратиме в Сарнах проти «Маяка». Хай їм щастить!

Неабияк приємно, що свій дебютний матч в І районній лізі (до того команда виступала в нижчому дивізіоні) виграла острозька команда «ОККО». Вона забила аж три «сухі» м’ячі в Хорові господарям, не пропустивши жодного у свої. Чудовий результат. Так тримати! Завтра острожани гратимуть в Курганах проти місцевого «Міража», міцного горішка для будь-якої команди. На завершення подаємо результати матчів у І лізі районної першості – ФК «Вельбівно» – «Оріон» Верхів – 4:3, «Міраж» Кургани – «Чайка» Сіянці – 0:1 та другій – ФК «Розваж» – «Оболонь» Мощаниця – 2:0, ФК «Кунів» – «ДЮСШ-Цукровик» Оженин – 1:3, «Альянс» Межиріч – «Нива» Волосківці – 4:2.

Р.S. Я, як завжди, коли несправедливість, не можу мовчати. Вважаю, ненормальним, коли у районній першості аматорів, де переважно грають прості сільські хлопці, які то на заробітках, то після «бодуна» вийшли поганяти м’яча – виступає напівпрофесійна команда. Мається на увазі ФК «Вельбівно». Я взагалі проти легіонерів з Рівного, Нетішина, Славути, Шумська та ін. Але хто сьогодні може в районній першості щось протиставити «вельбівській машині»? Вважаю, що ніхто. Навіть ФК «Острог» минулого року, включивши у свій склад майже половину легіонерів із сусідніх міст, не зміг виграти жодного разу у ФК «Вельбівно». Не знаю регламенту районної першості, але якщо основна команда ФК «Вельбівно» гратиме в місцевому чемпіонаті, то її вже треба оголошувати чемпіоном. Вважаю правильним відмову грати в районній першості ФК «Острог – Академія». Я сподівався, що так поступлять і вельбівці. Ну не буде інтриги, чемпіонат, як і минулого року в першій лізі стане не цікавим. Кому це треба? Вважаю, що районна федерація футболу має прийняти принципове рішення – в районному чемпіонаті може виступати в одному матчі не більше 2-3 гравців обласного рівня. І сили самих футболістів не безмежні. Про це свідчать результати – вдома «продули» з великим рахунком радивилівській команді і ледь виграли у верхівчан. То чи варто розпорошуватись?­