Неділя

21.04.2019

17:54

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Острожани побували в Моравському Беруні

У зв’язку з війною на Донбасі цього і минулого року дещо «притихло» співробітництво міст-побратимів. Наші друзі поляки, німці, чехи до Острога майже не приїжджали. Щоправда, вони кілька разів передавали зібрану в себе допомогу для острожан – учасників АТО. Жителів міста, в тому числі дітей, влада міст-побратимів  запрошувала до себе і продовжує це роботи. Ще в червні до Острозької міської ради від старости партнерського міста Моравський Берунь (Чеська Республіка) надійшло запрошення на святкування їхнього Дня міста. 

У виконкомі Острозької мі­ської ради було вирішено, що цього року делегація острожан буде складатися лише з 2 осіб – секретаря Острозької міської ради Миколи Доб­ровольського та заступника міського голови Івана Ткачука.

Микола Володимирович роз­повів, що прямуючи до Че­хії, острожани зупинялися в польському Беруні. Там відбулася тепла зустріч з керівниками міста, під час якої спілкувалися, обговорювали ситуацію в Україні. Після ночівлі острожани попрямували до місця призначення. У чеському місті-побратимі їх зустрічали в суботу. Тепло вітали гостей з України староста Зденка Шукальська, її заступник Петер Отахал та працівники міськради. Після  короткого відпочинку в приміщеннях колишнього піонерського табору гості з нашого міста милувалися чарівною природою Татр, здійс­нили екскурсію містом. Наступ­ного дня, у неділю, 12 липня, острожани побували в сусідньому місті у музеї годинників, були на урочистому прийомі в міській раді. Там Микола Добровольський передав керівнику Моравського Беруня подарунки та вітання від міського голови Олександра Шикера. Господарі висловили пропозицію зав’язати дружні контакти між їх закладом освіти, польським і нашим. Під час Дня Беруня мають зустрітися керівники шкіл трьох міст для обговорення подальшої співпраці.

Того ж дня відбулося відзначення Дня Моравського Беруня. Як і в Острозі, до нього було приурочено чимало заходів. На деякі були запрошені представники міст-побратимів. Після обіду відбулося урочисте відкриття свята, на якому виступали острожани та представники інших міст-побратимів. Микола Добровольський каже, що було багато людей, працювали виставки-продажі, різноманітні атракціони, виставка техніки, виступали місцеві артисти, в тому числі й діти. Аби потрапити на святкування, потрібно було купити квиток. Незважаючи на це, людей було дуже багато – понад 1300 осіб. Серед них проводився розиграш призів. Цікаво – скільки б острожан прийшло на таке святкування, якщо б довелося платити?

У понеділок, 13 липня, делегація з нашого міста повернулась додому.

Іван МОЧЕРНЯК

№ 30 від 25 липня 2015 р. Категория: Міська рада | Просмотров: 396 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]