Четвер

18.04.2019

19:20

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Острожанка перемогла в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Книга пам’яті мого роду»

Ми живемо у XXI столітті, а й досі незагоєною раною залишається пам’ять про страшні, жорстокі уроки Другої світової війни, про величезні людські втрати. Пройшло 70 років з дня Перемоги, вже є в нас День пам’яті і примирення 8 травня, а 9 травня – відзначаємо День Перемоги над нацизмом. Поступово білими журавлями відлітають у вічність мужні ветерани, що подарували нам переможну весну 45-го. А як вони йшли до неї, яку ціну сплатили за нашу волю і свободу? Як сьогодні сприймаються події тих далеких днів? Чи легко нині бути переможцем? Як шанує юнь своїх дідів, прадідів, старше покоління? 

Саме тому юні читачі Рівненщини взяли активну участь у Всеукраїнському сімейному конкурсі: «Книга пам’яті мого роду», який зініційований Національною бібліотекою України для дітей до 70-річчя Перемоги. У конкурсі взяли участь діти віком від 6 до 16 років. Разом зі своїми родинами та бібліотечними працівниками вони виготовляли книжки-саморобки та відеокниги, що висвітлюють події Другої світової війни.

На розгляд обласного журі надійшло 46 книжок-саморобок та 12 відеокниг. Варто зазначити, що всі учасники дуже відповідально поставились до згаданої теми і доклали великих зусиль і творчого натхнення до своїх робіт. Діти зібрали спогади своїх дідів і прадідів про участь у боях на різних фронтах, у партизанських загонах, розповіді колишніх остарбайтерів та військовополонених. Деякі з робіт висвітлюють трагічні події на Рівненщині: розстріли мирних жителів, спалені села, знищення євреїв. Юні автори розповідають про те, що їхні родичі, внуки і правнуки ветеранів Другої світової війни, нині воюють за Україну на Донбасі. Багато саморобних книг з любов’ю оформлені аплікаціями, вишивкою, малюнками тощо.

Острозька міська бібліотека для дітей не залишилась осторонь цієї події. Наша читачка Юлія Степанюк у номінації «Сімейна книга пам’яті» вікова категорія 11 – 16 років виборола перше місце. Вона виготовила книжечку «Спомин війни» про свого прадідуся. Дівчинка ніколи не бачила його, але багато знає з розповідей тата. Обкладинка оформлена вишивкою. Текст книги доповнюють фото із сімейних альбомів, копії документів.

Кращі роботи у кожній номінації та віковій категорії направлені до Націо­нальної бібліотеки України для дітей до участі у заключному турі конкурсу. Ми щиро вітаємо переможницю! Юні друзі! Дорогі читачі! Вдумайтесь в подвиги своїх дідів і прадідів, вдивіться у дорослі обличчя «живих і мертвих». Хай Вічний вогонь Перемоги горить у ваших серцях!

Алла БАЗАН,
завідувач міської бібліотеки для дітей

№ 26 від 27 червня 2015 р. Категория: Літературна творчість, книги | Просмотров: 260 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]