Субота

20.04.2019

07:54

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Острозька академія – серед пріоритетних вузів

Якщо для переважної більшості учнів шкіл тепер найвеселіший період їхнього життя – канікули, коли вони відпочивають, оздоровлюються, розважаються, то для вчорашніх випускників – це гаряча пора. Вони подають документи до обраних вищих навчальних закладів, а також коледжів, вищих професійних училищ. Як цей процес проходить у Національному університеті «Острозька академія», я попросив розповісти відповідального секретаря приймальної комісії Ольгу Кривицьку. 

Розповідаючи про роботу приймальної комісії, яку очолює ректор вузу Ігор Пасічник, Ольга Романівна зазначила, що в Острозькій академії на рівень «Бакалавр» документи почали приймати 10 липня. Подавати заяви на перший курс можна до 31 липня. Щоправда, на ті спеціальності, для яких передбачений творчий конкурс, зокрема, «Журналістика», «Літературна творчість», прийом документів завершиться 24 липня.

За словами моєї співрозмовниці, приймальна комісія працює в робочому режимі. Багато абітурієнтів було в перші дні, ближче до середини їх кількість дещо зменшилась. Звісно, є певні робочі моменти, які доводиться вирішувати в ході роботи. Зокрема, труднощі виникають у абітурієнтів із цьогорічним нововведенням при визначенні пріоритетів. Для цьогорічних абітурієнтів і їх батьків було надано мало інформації і тому членам приймальної комісії доводиться доступно роз’яснювати особливості цьогорічних нововведень в правилах прийому.

Мене цікавило, що собою представляють ці пріоритети. Ольга Романівна каже, що це своєрідний рейтинг обраних спеціальностей, який визначає сам абітурієнт. Це пов’язано з тим, що Міністерством освіти і науки дозволено подавати документи в 5 вузів на 3 напрями підготовки в кожному, тобто, максимально абітурієнт може подати 15 заяв на вступ. Тож абітурієнт визначає пріоритети серед них. Багато хто ще не визначився з ними, думає. Але це необхідно зробити до 31 липня. Моя співрозмовниця акцентувала увагу на тому, що 54 відсотки вступників перші п’ять пріоритетів віддали нашому університету.

– Нагадаю, що Острозька академія є одним із лідерів у якості освіти серед класичних університетів  України, – зау­важила Ольга Кривицька. – Наш ВНЗ минулими роками обирали абітурієнти, які мали за підсумками ЗНО 190 балів і вище з 200 можливих. Станом на 22 годину 22 липня було прийнято 3262 заяви. Поки що лідирують по кількості поданих заяв «Міжнародні відносини» – 511 заяв. У них 1 – 2 пріоритети становлять 25,2 відсотки від усіх поданих заяв. Далі йде «Англійська філологія» – 489 заяв, «Правознавство» – 383 заяви. Також досить багато абітурієнтів подають документи на «Економічну кібернетику», «Облік і аудит», «Фінанси і кредит». Непогані результати за кількістю поданих заяв у нас є на «Країнознавство», «Документознавство та «Інформаційну діяльність» й інші. Наразі це, так би мовити, попередня статистика, вона зміниться, можливо, і суттєво. Також багато абітурієнтів здають документи після коледжів. Вони поступають на старші курси.

Справді, поки ми розмовляли із Ольгою Романівною, щонайменше 4 абітурієнти подали свої документи для вступу. Як правило, більшість заяв абітурієнти подають в електронній формі.

Спілкуючись зі мною, Ольга Романівна дякувала за плідну роботу працівникам приймальної комісії, а також, особлива вдячність волонтерам Острозької академії, студентам університету, які допомагають приймальній комісії у роботі. Вони багато розмовляють із абітурієнтами, їх батьками, ведуть сторінки в соцмережах, де створені відповідні групи, а також проводять екскурсії вузом і завдяки цьому у майбутніх студентів виникає захоплення Острозькою академією, її історією, а тому з'являється бажання навчатися в Острозі. Тож приймальна комісія, працюючи спільно з студентами, досягає вагомих результатів.

А ще ми говорили про цьогорічні проб­леми. Однією з них є те, що нинішньої вступної кампанії в нашому університеті суттєво зменшилась кількість місць за державним замовленням. Ольга Романівна зауважила, що в 2007 році, коли Острозька академія стала в підпорядкуванні Міністерства освіти і науки України, обсяг державного замовлення становив 75 відсотків ліцензованого обсягу. Тепер цей відсоток становить лише 25. У порівнянні з минулим роком відбулося зменшення обсягу державного замовлення на 27%. Дуже шкода, адже університет суттєво наростив свої потужності: професорсько-викладацький склад, матеріально-технічну і технологічну бази, поглибив міжнародну співпрацю, зок­рема, студенти мають можливість стажуватися за кордоном, відкрито багато нових спеціальностей.

Мене цікавило, звідки прибули абітурієнти, щоб подати документи до Острозької академії. Ольга Кривицька каже, що багато їх з Острога та району, Рівненщини, а також сусідніх областей – Хмельницької, Тернопільської, Волинської, Житомирської, Закарпаття, Києва та області. По суті, є представники майже усіх областей України і навіть з окупованого Криму та Донецької області.

– Ми раді кожному абітурієнту, – наголосила відповідальний секретар приймальної комісії університету. – На сьогодні в Україні Острозька академія є одним з не багатьох вузів, який дбає про своїх студентів, щоб вони отримували високі і якісні знання, щоб могли з знанням справи будувати майбутнє України.

Проте, коли цей матеріал уже був готовий, у середу, 23 липня, з’явилась інформація на сайті університету, що Міністерство освіти і науки України збільшило обсяг державного замовлення для нашого вузу на 45 місць. Це було зроблено на прохання ректора Острозької академії, професора Ігоря Пасічника. Тож, відповідно до наказу № 783 від 21 липня 2015 року, обсяг державного замовлення денної форми збільшено: на культурологію до 8 місць, документознавство та інформаційну діяльність — до 6 місць, філософію — 10, психологію — 10, політологію — 10, країнознавство — 5, журналістику — 10, економічну кібернетику — 13, фінанси і кредит — 25, облік і аудит — 8. Звісно, це небагато, але трохи більше, ніж раніше. І це добре.

Сподіваюся, що у серпні ми продов­жимо розмову і підіб’ємо підсумки вступної кампанії в Національному університеті «Острозька академія».

Іван ГЛУШМАН

№ 30 від 25 липня 2015 р. Категория: Острозька академія | Просмотров: 362 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]