Середа

24.04.2019

19:35

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Острозька академія захищає своїх випускників
У минулому номері нашої газети ми вже повідомляли про те, що в храмі преподоб­ного Федора Острозького Національного університету «Острозька академія» чотири рази на день священики Василій та Богдан здійс­нюю­ть молебні за здоров’я та звільнення випускників Острозької академії, які були заа­рештовані та побиті в Києві. У продовження трохи розповімо про події, які трапилися в Києві, та ув’язнених режимом острожан.  

У неділю Юхим Дишкант, Артур Ковальчук та Дмитро Москалець пішли на майдан Незалежності. Коли вдосвіта наступного дня хлопці поверталися з місця, де люди масово протестують проти дій влади, неподалік Києво-Печерської лаври на них напали близько 10 «тітушок» і сильно побили випускників Острозької академії. Потім хлопців забрав «Беркут», який замість того, щоб допомогти постраждалим, продовжив знущання. Побитих юнаків грубо запхали у авто і повезли до райвідділу.

Але на цьому біди юнаків не закінчились. Під час «слідства» працівники міліції покази трьох свідків подій до уваги не взяли. Натомість «з’явилися» кастети, дубинки, хоча колишні острожани нічого окрім одягу та мобільних телефонів при собі не мали. Їх звинуватили у тому, що це вони спровокували бійку з «тітушками» і є одними з організаторів заворушень на вулиці Грушевського.  На підставі сфальсифікованих документів та показів беркутівців київські суди арештували побитих хлопців на період «слідства». Це було зроблено у вівторок, 21 січня. Юхиму Дишканту, Артуру Ковальчуку та Дмитру Москальцю, якщо їх будуть судити за «законами 16 січня», загрожує ув’язнення до 15 років. Проте знайомі хлопців, керівництво Острозької академії, їх викладачі не вірять у все те, що «шиють» колишнім мешканцям нашого міста.

Ректор вузу, Герой Украї­ни Ігор Пасічник від імені професорсько-викладацького складу, Асоціації випускників, Братства спудеїв звернувся до суддів, міліції, народних депутатів щодо заарештованих випускників вишу. «Нам вкрай важко повірити у причетність цих молодих людей до організації масових заворушень, участь в радикальних, екстремістських діях. Це талановиті молоді люди, які ще за часів навчання зарекомендували себе творчими, талановитими, відкритими, дружелюбними особистостями. Вони ніколи не мали проблем ні з дисципліною, ні з навчанням. Навпаки, своєю поведінкою вони були прикладом законослухняності й активної, творчої самореалізації», – йдеться у листі. Ректор закликав суддів  неупереджено й виважено розібратися у цій ситуації й взяти до уваги усі позитивні  характеристики Юхима Дишканта, Артура Ковальчука та Дмитра Москальця.

Раніше зі схожою заявою до правоохоронців звернулася Асоціація випускників університету із проханням звільнити затриманих, які насправді заслуговують на статус потерпілих. Також Братство спудеїв під час проведення акції до Дня Соборності підготувало окремий лист від студентів Острозької  академії. На захист хлопців виступили відомі митці, зокрема, актриса, Герой України Ада Роговцева, депутати, політики.

Юхим Дишкант родом із села Бодаки Збаразького району Тернопільщини. Артур Ковальчук із Рафалівки, а Дмитро Москалець із Володимирця. Потоваришували хлопці, навчаючись в Острозькій академії. Останнім часом жили у Києві. Артур працював молодшим науковим співробітником Інституту економічних досліджень, Дмитро – рерайтером, а також організовував кінофестивалі, грав на музичних інструментах, працював у сфері культурології. Юхим, відомий поет, нещодавно приїхав до столиці, щоб влаштуватися на роботу. Ув’язнення не тільки зруйнує кар’єру хлопців, але й позначиться на їхньому здоров’ї. Поки що влада невблаганна і не випускає в’язнів зі своїх чіпких лабет.
№5 від 28 січня 2014 р. Категория: Острозька академія | Просмотров: 297 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]