П'ятниця

24.05.2019

16:28

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Острозькі поляки – складова української культури
Володимир Філяровський очолює Товариство польської культури Острожчини з дня його зас­нування в 1994 році. Потрібно бути великим ентузіастом, а ще патріотом своєї нації, щоб на громадських засадах не просто рахуватись, а дійсно робити щось корисне для згуртування людей польської національності, що проживають в Острозі.  

Центром всього культурного життя цих громадян є костел і його настоятель отець Вітольд-Йосиф Ковалів, який ще є й істориком. Саме він став видавцем і автором часопису «Волання з Волині» Луцької дієцезії релігійно-громадського змісту. Він існує на пожертви прихожан та допомогу консульства Польщі, що знаходиться в Луцьку і розповсюд­жується серед 350 католиків, які є прихожанами Острозького костелу.

В Острозі діє суботня школа, в якій відкрито три класи: один для дорослих і два для дітей. Тут бажаючі мають змогу вивчати польську мову та культуру. Щороку товариство організовує конкурси, декламування польської поезії та прози, діє парафіяльна бібліотека, в якій є необхідна навчальна та художня література.

Товариство польської культури Острожчини дружить з Товариством приятелів землі Островецької міста Островець у Польщі і результатом цього була укладена угода про співпрацю. В минулому році поляки приїздили до Острога і спільно з острозькою польською громадою провели наукову конференцію в Національному університеті «Острозька академія». Є деякі напрацювання відносно відвідування Польщі дітьми з Товариства. За допомоги і підтримки міської влади раз на два роки проводили Дні польської культури, адже поляки внесли значний внесок в історію та життя нашого краю. Недаремно біля костелу разом з очільниками міста були висаджені дерева пам’яті видатним острожанам польської національності. Зокрема, Станіслав Жураковський був бургомістром до 1939 року, Томаш-Оскар Сосновський знаний у всьому світі скульптор, поляк за національністю, що родився на Острожчині, і є гордістю двох націй – української та польської.

Звичайно, в Товариства є проблеми. Перш за все, його члени хочуть мати власне приміщення для діяльності. Але це справа майбутнього. Виконуючи Президентські завдання, місцева влада сприяє міжнаціональній злагоді та порозумінню і усвідомлює, що завдання держави – робити все для задоволення культурних та освітніх проблем націй, які проживають в Острозі.

Оксана ДОБРОЖАНСЬКА
Просмотров: 332 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]