П'ятниця

19.04.2019

09:41

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Освятили та встановили головний накупольний хрест Свято-Миколаївської церкви

У п’ятницю, 14 серпня, у день Маковія або Медового Спасу, в Острозі освячували не лише квіти, мак, воду та мед. Того дня у Свято-Миколаївській церкві нашого міста було освячено головний накупольний хрест новозбудованого храму. Біля церкви зібралося чимало прихожан, гостей, жителів міста та району. Були також присутні міський голова Олександр Шикер, його заступник Іван Ткачук та депутати Острозької міської ради.

Архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон спільно з настоятелем Свято-Мико­лаїв­ської церкви протоієреєм Юрієм Лукашиком та священиками Острозького благочиння здійснив чин ос­вя­чення головного накупольного хреста. Після цього архієпископ Іларіон окропив усіх присутніх святою животворною водою та привітав настоятеля храму отця Юрія і парафіян церкви з цією знаменною та довгоочікуваною подією. Побудову храму менше, ніж за рік, владика назвав дивом Божим. А тому, повідомив, що йому дуже приємно у день винесення Чесного і Животворчого Хреста бути в Острозі та освячувати накупольний церковний хрест.

Архієпископ Іларіон зазначив, що Україна переживає зараз дуже не легкі часи: війна ще не припинена, церкви ще не об’єднані. Він закликав парафіян молитися за створення єдиної помісної церкви, бо тільки тоді наша держава стане сильною і могутньою.

– Освячення цього Хреста, який є символом Перемоги – перемоги добра над злом, життя над смертю, хреста над дияволом – є підтвердженням того, що нас усіх, слава Богові, незабаром чекає добре майбутнє, велика Перемога, чекає мир та очищена і випробувана єдина церква, яка дійсно буде совістю нашого народу, –  зазначив на завершення архієпископ, побажавши присутнім миру, злагоди та Божого благословення в кожнім домі та кожній родині.

Настоятель храму Юрій Лукашик подякував Владиці за його приїзд та звершення чину освячення хреста, священикам, які розділили радість свята разом з усією громадою. Особливу вдячність протоієрей висловив Антоніні Церкевич, її брату Юрію Зінчуку та їхнім родинам за надзвичайно велику і значущу пожертву – накупольний хрест, який освятили того дня. Усі присутні мали змогу приклонитися до головного хреста храму, який у понеділок, 17 серпня, був возведений на купол. Хор Свято-Миколаївської церкви заспівав архієпископу «Многії літа», а під час преклоніння парафіянами до освяченого хреста виконав «Боже, великий, єдиний» та «Молитву за Україну». Після привітань, благословення архієпископа та відвідання новобудови храму, для історії церкви було зроблено спільне фото з усіма присутніми учасниками цієї визнач­ної події.

Також повідомляємо, що більше інформації про життя, історію, будівництво храму, а також розпорядок богослужінь, ви можете знайти на сайті Свято-Миколаївської церкви Острога: http://ostroh-cerkva.rv.ua/.

Євгенія ПОЛІЩУК

№ 34 від 22 серпня 2015 р. Категория: Народні звичаї, свята, релігійне життя | Просмотров: 228 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]