Неділя

21.04.2019

21:12

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Отримання субсидій спрощено
З метою подальшого підвищення ефективності Програми житлових субсидій урядом спрощуються умови їх призначення, врегульовуються найбільш проблемні питання. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №728: з 1 січня 2012 року у разі призначення житлової субсидії сім'ї, до складу яких входять діти або інваліди І-ІІ груп і дохід яких на одну особу не досягає прожиткового мінімуму, сплачуватимуть за житлово-комунальні послуги 10 відсотків середньомісячного сукупного доходу (за існуючих умов такі сім'ї сплачують 10 відсотків, якщо дохід на одну особу не перевищує 50 відсотків прожиткового мінімуму). Перерахунок розміру субсидій буде проведено автоматично, без додаткових звернень громадян.

Постановою Кабінету Міністрів України №774, яка набрала чинності з 23 липня 2011 року, зокрема, надано право громадянам, які мають нереструктуризовану заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, що утворилася до 1 грудня 2006 року, отримувати субсидії.

Комісіям при місцевих органах виконавчої влади дозволено приймати безстрокові рішення про призначення житлових субсидій на загальну житлову площу сім’ям, які складаються з непрацездатних осіб, до зміни обставин у таких сім’ях (зміна складу осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, їх сімейного стану, працевлаштування таких осіб або виникнення в них інших джерел доходів). Це дозволить запобігти зайвому обстеженню таких сімей при кожному зверненні за призначенням субсидії та спростити роботу комісій.

Врегульовано питання щодо призначення субсидій сім’ям, в яких члени родини відсутні тривалий час (працюють або навчаються в іншому регіоні, перебувають на лікуванні чи в місцях позбавлення волі). Відтепер кількість осіб, виходячи з якої призначається субсидія за наявності засобів обліку комунальних послуг, визначається з урахуванням підтверджуючих документів про тимчасову відсутність зареєстрованих осіб, в окремих випадках – на підставі обстеження умов проживання.

Спрощено також деякі питання щодо врахування майнового стану громадян. Зокрема, при призначенні субсидій не будуть враховуватися транспортні засоби вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації протягом більш як 10 років з дати випуску, та інші транспортні засоби, що перебувають в експлуатації протягом більш як 15 років з дати випуску.

З метою забезпечення своєчасного прийняття рішень про призначення житлових субсидій у випадках, коли необхідно зібрати додаткову інформацію про сім’ю, установлено 15-денний строк для надання такої інформації органами БТІ, ДАІ, ДПС тощо у відповідь на запити органів праці та соціального захисту населення.

 У зв’язку з підвищенням з 1 листопада 2011 року тарифів на водопостачання та водовідведення а з 1 січня 2012 року тарифів на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій проводиться перегляд розмірів житлових субсидій у межах встановленого терміну їх призначення. Перерахунок діючих субсидій здійснюється без звернень громадян з місяця, в якому відбулась зміна тарифів. Людям, що вже користуються субсидією, не потрібно подавати новий пакет документів. Повідомлення про новий розмір призначеної житлової субсидії та більш детальну інформацію можна отримати в управлінні праці та соціального захисту населення, за телефоном 3-18-05, чи за адресою: вул. Кн. Острозьких, 22 г.

Галина ПЕРЛОВСЬКА, начальник відділу допомог та субсидій
Просмотров: 273 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]