Четвер

25.04.2019

18:46

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Оздоровлення осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи
Постановою КМУ № 261 від 27 березня 2013 р. затверджено "Порядок організації оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”. Цей Порядок визначає механізм організації оздоровлення такої категорії громадян в частині безоплатного або пільгового забезпечення постраждалих осіб та потерпілих дітей санаторно-курортними путівками чи путівками на відпочинок, виплати за їх бажанням грошової компенсації.  

Організація оздоровлення постраждалих осіб та потерпілих дітей здійснюється Мінсоцполітики, місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування в межах повноважень.

Пріоритетним напрямом оздоровлення постраждалих осіб та потерпілих дітей є забезпечення їх санаторно-курортними путівками відповідного профілю лікування.

Постраждалі особи та потерпілі діти забезпечуються такими путівками: особи, віднесені до категорії 1 та категорії 3 (тільки у випадку, передбаченому пунктом 13 частини першої статті 22 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (далі – Закон), – санаторно-курортними путівками безоплатно; особи, віднесені до категорії 2, – санаторно-курортними путівками або путівками на відпочинок безоплатно; особи, віднесені до категорії 3 (крім випадку, передбаченого пунктом 13 частини першої статті 22 Закону), – пільговими санаторно-курортними путівками або путівками на відпочинок з доплатою 30 відсотків вартості путівки за рахунок власних коштів; особи, віднесені до категорії 4, – пільговими санаторно-курортними путівками або путівками на відпочинок з доплатою 50 відсотків вартості путівки за рахунок власних коштів; потерпілі діти – санаторно-курортними путівками або путівками на відпочинок безоплатно.

Звертаємо увагу, що діти віком до 10 років можуть оздоровлюватися разом з особою, яка має статус чорнобильця, а саме: одним з батьків, або особою, яка їх замінює.

Строк перебування у санаторно-курортному закладі за санаторно-курортною путівкою становить для постраждалих осіб – 18 днів, для інвалідів з числа постраждалих осіб із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – до 45 днів; для потерпілих дітей – від 21 дня до двох місяців. Строк перебування постраждалих осіб та потерпілих дітей у закладі відпочинку за путівкою на відпочинок становить 14 днів.

Для взяття на облік по забезпеченню путівкою у наступному році постраждала особа чи один із батьків потерпілої дитини або особа, яка їх замінює, подає до 15 жовтня поточного року в управління праці та соціального захисту населення пакет документів: заяву із зазначенням бажаної пори року заїзду; видану в установленому МОЗ порядку довідку з медичного закладу для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о; копію посвідчення постраждалої особи разом із відповідними вкладками (ІІІ категорія, додатки згідно яких видано посвідчення); копію паспорта, ідентифікаційного коду, стосовно дітей – копію свідоцтва про народження.

За консультаціями та детальнішою інформацією просимо звертатися жителів міста в управління праці та соціального захисту населення виконкому Острозької міської ради за адресою: м. Острог, вул. Кн. Острозьких, 22г, каб. № 1, тел. 3-18-05.

Осіб, потерпілих від аварії на ЧАЕС, просимо здати згадані документи в управління до 15 жовтня 2013 року, для можливості замовити путівки на оздоровлення в 2014 році.

Ірина МІЛІЩУК,
начальник відділу з питань захисту потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи та інвалідів міста
№32 від 11 серпня 2013 р. Категория: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Просмотров: 236 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]