Субота

20.04.2019

07:16

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Пам’ять серця, чуєш, не схолонь…
Учнівський та педагогічний колективи Острозького НВК «Школа І – ІІІ ст. – гімназія» взяли участь у заходах з нагоди відзначення в місті 25-ої річниці організаційного об’єднання громадського руху колишніх малолітніх в’язнів нацизму.  

В історії будь-якого народу є дати і події, які складають основу його історичної пам’яті та національної гордості. Для нас такою знаковою віхою була і залишається Перемога у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 років.

У навчальному закладі упродовж тижня працювала виставка художньої та методичної літератури «Діти війни – жертви нацизму», а також відбувся конкурс плакатів учнів 11 класу «Шляхами війни», присвячений 25-річчю організаційного об’єднання громадського руху колишніх малолітніх в’язнів нацизму.

Учні 11 класу взяли активну участь у круглому столі на базі Острозького краєзнавчого музею, в рамках якого мали унікальну можливість зустрітися з очевидцем воєнних подій, дитиною війни Ольгою Руй, яка пережила фашистську окупацію Острога, а також очевидцем воєнних дій та партизанського руху в Острозі та Острозькому районі Олександром Косяком. Зустріч проходила в дружньому та невимушеному колі. Учні захоплено слухали розповіді про дитячі роки життя гостей під час окупації та війни. Згадували також про те, скільки підлітків було вивезено до Німеччини на роботу та їхню подальшу долю. Ольга Олександрівна поділилась спогадами про те, яким чином їй вдалось уникнути вивезення. Олександр Олександрович згадував дитячі роки, проведені під окупаційним гнітом фашистських загарбників, та про партизанські загони, які заходили до батьківської хати.

Ми дуже вдячні старшому науковому працівнику відділу історії Острозького краєзнавчого музею Ніні Німчинській, яка організувала цікаву та змістовну зустріч для учнів нашого закладу, а також продемонструвала виставку фото, документів, що посвідчували особу «остарбайтера», низку архівних матеріалів.

Логічним продовженням згаданої проблеми став учнівський семінар у навчальному закладі «Голокост в Острозі». Вкотре діти підсумували, що історія – вчителька життя, тому потрібно її вивчати, щоб жахіття минулого ніколи більше не повторювались. А на скрижалях сучасної української історії ми могли прочитати звитяжні і вікопомні події, створені сучасними нашими випускниками, які черпали свою духовність, моральність та знання від своїх предків.

У Мурманську (Росія) відкрили бронзовий пам'ятник котові, який, згідно з міською легендою, загубився у Москві в 90-х роках минулого століття та 6,5 років йшов додому, подолавши біля двох тисяч кілометрів.

Марія СВИНАРЧУК, завідувач бібліотекою Острозького НВК «Школа І-ІІІ ст.»

Тетяна МАЛЕЦЬКА, вчитель історії Острозького НВК «Школа І-ІІІ ст. – гімназія»
№40 від 5 жовтня 2013 р. Категория: Освіта і виховання | Просмотров: 284 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]