Субота

20.04.2019

19:24

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Пам’яті Ростислава Івановича Трепачука
Днями духовенство, православна громада Острожчини понесла велику втрату – перестало битися серце вірного служителя церкви, колишнього настоятеля Богоявленського кафедрального собору м. Острога і благочинного Острозького благочиння митрофорного протоієрея Ростислава Івановича Трепачука. Він був Священиком з великої букви, адже завжди поєднував в собі кращі риси духівника і простої, толерантної, мудрої людини...

Протоієрей Ростислав Трепачук народився на Рівненщині в православній селянській родині. Закінчивши Волинську духовну семінарію і Московську духовну академію із ступенем кандидата богослов’я, він був рукоположений у 1957 році у сан священика і упродовж сорока восьми років достойно трудився на пастирський ниві. Йому, як священнослужителю, неодноразово доводилось захищати Православну церкву в часи хрущовського гоніння і в часи атеїстичного тиску на віруючих.

Протягом шести років він був ректором Межиріцького духовно-пастирського училища УПЦ, започаткованого у 1994 році з благословення архієпископа Рівненського і Острозького Анатолія. Для молодого колективу викладачів він був великим авторитетом і взірцем у житті і службі.

Під час свого душпастирського служіння Ростислав Іванович утверджував і зміцнював у прихожанах віру в Бога, збільшуючи громаду прихожан Свято-Богоявленського кафедрального собору. Так, у лютому 2000 року в соборі сталося диво: ікона «Покладання у гріб Христа Спасителя» почала мироточити. Тоді настоятель собору протоієрей Ростислав Трепачук завів особливу книгу, в якій можна було знайти багато свідчень про численні зцілення від головного болю й навіть від онкохвороби, що було підтверджено довідками та епікризами....

За свою багаторічну духовну працю отець Ростислав був відзначений численними нагородами. Одна з останніх високих церковних відзнак – орден "Преподобного Нестора Літописця” другого ступеню на честь 75-річчя. Ростислав Іванович був Почесним громадянином Острога.

Пам’ять про Ростислава Івановича Трепачука назавжди залишиться в серцях острожан: прихожан, його учнів, послідовників, близьких.

Міська рада, виконавчий комітет глибоко і щиро сумують з приводу смерті священика, висловлюють співчуття родині покійного і зокрема депутату Острозької міської ради Бащук Ларисі Ростиславівні – регенту Свято-Богоявленського собору. Нехай земля Вам буде пухом, Ростиславе Івановичу!
Просмотров: 466 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]