Понеділок

20.05.2019

06:13

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Пам’ятні миті року, що минає
Подією року в місті, без сумніву, можна назвати святкування Дня Острога 9 червня. Цього року воно було наймасштабнішим, зі встановленням рекорду України, реконструкцією, гостями із Євросоюзу, спортивними змаганнями та іншими цікавинками.

Незабутнім для нас, редакції газети, був рік, що минає. Ми відзначали своє 15-річчя. З цієї нагоди колектив, разом із партнерами – Острозькою міською радою, обласною організацією Національної спілки журналістів України, під час святкування Дня міста, встановив рекорд України. Трохи пізніше – у листопаді, вийшов 800-й номер нашої газети.П’ятдесят років з часу відкриття пам’ятника Тарасу Шевченку в Острозі відзначало наше місто 20 жовтня. Цей захід був одним із тих, які присвячені 200-літтю з дня народження генія українського народу, яке святкується наступного року. Під час свята згадували події 50-річної давності, говорили про Тараса Григоровича, виконувались вірші і пісні на його слова, і твори про нього.

Однією із визначних подій на Острожчині став перший обласний молодіжний етнофестиваль «Новомалинська Любава». Він стартував у п’ятницю, 16 серпня в Острозі, і завершився понеділковим ранком, 19 серпня. В рамках фестивалю проходили цікаві і неординарні заходи, під час яких молодь активно, змістовно відпочивала, долучалася до здорового способу життя.
Свій дев’ятнадцятий День народження відновлена Острозька академія відзначала 1 жовтня. Були традиційні вітання, мед, бджоли та пасічник. А ще того дня в університеті зафіксували новий рекорд України – до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка на стадіоні читали його вірші одночасно 2100 осіб.


У рамках VIII Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Учитель року з предметів духовно-морального спрямування» на базі Національного університету «Острозька академія» 28 березня відбулося відкриття першого і поки що єдиного в Україні регіонального центру духовно-морального виховання. Там буде діяти школа духовного розвитку, гуртки духовного співу, просвітницькі, екологічні, туристично-краєзнавчі, декоративно-ужиткові та образотворчого мистецтва та ін.Однією із цікавих подій для Острога стала участь наших юнаків у телепередачі «Зупиніть, я закохалась!», яку готували для загальнонаціонального телеканалу ТЕТ. Ця передача популяризувала наше місто, як туристичну перлину, розповідаючи про цікаві місця Острога. У цьому році також минуло 20 літ від часу зйомок в нашому місті фільму «Гетьманські клейноди».

Спортивною подією року можна вважати 11 турнір пам’яті Йосипа Аршинова. Цього року, як і минулого, він був одним із етапів розиграшу кубка Рівненської області. Участь у змаганнях взяли більше сорока найсильніших шахістів Острожчини, а також представники трьох сусідніх областей, з них 10 кандидатів у майстри спорту. Турнір пройшов на високому рівні, визначали переможця серед кращих шахістів області і окремо місцевих шанувальників шахів. Вшанували пам’ять педагога і пристрасного шахіста, було вручено багато призів та подарунків.


Упродовж 2013 року ми розповідали на своїх сторінках про різноманітні акції і події. Однією із наймасштабніших стала загальноміська толока, під час якої острожани прибирали території біля своїх осель, підприємств, установ та організацій. Напередодні Великодня та травневих свят мешканці нашого міста зробили його значно кращим і привабливішим.

Подією року в Україні, без сумніву, став Євромайдан. Його спровокувала центральна влада, самочинно припинивши підготовку до підписання договору про асоціацію з Євросоюзом та віддавши безглуздий і злочинний наказ беркутівцям бити учасників мирної протестної акції у Києві 30 листопада. Острожани активно підтримали мітингувальників, організовуючи акції протесту в місті, та безпосередньо брали участь у київському Євромайдані.

Такого березня, особливо третьої його декади, із ожеледицею, завірюхою, холодами, місцями майже метровими заметами – не міг пригадати жоден старожил міста, така погода не була передбачена навіть у найгірших прогнозах. Справа не в тому, що падав сніг (таке буває і в квітні, але не такий тривалий час), було холодно, вітряно. Тоді циклон, який сформувався на Балканах, створив багато проблем та незручностей українцям. У народі 23 березня влучно назвали хто 51-го лютого, а хто 82-е січня...Ці події та заходи, що відображені на світлинах, на нашу думку, є одними із найяскравіших і знакових у місті в 2013 році. Хоча й інші – відкриття різноманітних виставок, візити острожан до сусідів і за кордон, ремонти доріг, приміщень, придбання нової техніки та обладнання, перемоги на спортивних аренах і в творчих конкурсах, численні освітні заходи, відзначення професійних свят, поминальні заходи, благодійність, діяльність міської влади, й її виконавчого комітету, інших підприємств, установ, організацій, досягнення острожан та багато іншого також заслуговують на неабияке визнання. Думаємо, що у цілому рік, що збігає, можна вважати вдалим для міста і його мешканців. Долаючи різноманітні проблеми, головним чином фінансові, продовжувався благоустрій Острога, підтримувалась життєдіяльність закладів освіти, культури, охорони здоров’я та ін. Сподіватимемось, що наступаючий 2014 рік буде кращим і зробити вдасться ще більше. У громаді міста і у всій державі пануватиме мир і злагода, буде економічна стабільність.
№53 від 28 грудня 2013 р. Категория: Події | Просмотров: 343 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]