Неділя

19.05.2019

23:38

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Партнерські пологи – усвідомлене рішення
Сьогодні дорослі люди не вірять у дива. Але з народженням дитини щоразу повторюється те Диво, яке ми вшановуємо в Різдвяний час – диво народження Дитини. І ще жоден чоловік, присутній при нормальних пологах, не залишився байдужим до цього. Чоловіки щасливі й горді, що першими побачили свою дитину.

Жінка також дуже цінує цю допомогу і, як правило, охоче погоджується прийняти її від близької людини. Сімейна пара на своєму досвіді відчуває, що таке "партнерство” – взаємні переживання, підтримка і взаємна радість. Таким подружжям легше оминути неприємності: післяпологову депресію і ревнощі чоловіка до жінки, що багато часу приділяє дитині.

Оскільки момент народження дитини сприймається як тріумфальний результат важкої спільної роботи, найчастіше домінуючою емоцією батька є захоплення, незважаючи на особливий зовнішній вигляд немовляти.

Що ж таке партнерські пологи? Це пологи з помічником. Найчастіше в ролі такого помічника виступає батько дитини. Є три категорії чоловіків: ті, які готові були навіть ще до зачаття до спільних пологів; ті, які сумніваються; ті, які категорично не хочуть бути на пологах і мають на це вагомі причини. У кожного з них перед народженням дитини відбуваються своєрідні психологічні зміни.

Якщо чоловік дуже недовірливий або боїться виду крові, то краще йому переживати за вас удома або під дверми родильного залу. Пологи – це аж ніяк не іспит на міцність любові, не місце для з’ясування відносин. Йти з чоловіком на пологи для того, щоб врятувати сім’ю – це ілюзія. Любов Є або її НЕМАЄ. І її не купити за гроші, страждання, пологи і дітей.

За бажанням роділлі, на партнерських родах з нею може бути присутня будь-яка дорога їй людина – мама, подруга, сестра. Завдання помічника, ким би він не був, створити сприятливу психологічну атмосферу для протікання пологів, допомагати і всіляко підтримувати майбутню матір.

Широко відомий факт, що протікання й результат пологів багато в чому залежить від психологічного стану роділлі. Якщо жінка в паніці, не може контролювати себе, не слухає лікаря, то трапитися може все – від ускладнень пологів до удушення дитини. Навіть якщо майбутня мама відвідувала курси, читала літературу й похвилинно може описати процес пологів, не факт, що вона зможе впоратися зі страхом і буде поводитися адекватно. Отже, завдання помічника – створення такої «домашньої атмосфери», щоб майбутня мама відчувала тепло й підтримку та спокійно сприймала все, що відбувається. Тобто поруч повинна бути людина, якій вона повністю довіряє й може поводитися в її присутності абсолютно природно.

Партнерські пологи бувають різні. Є пари, які прагнуть пройти весь шлях разом – від пологової діяльності до появи маляти на світ. Такий сценарій пологів підійде для тих пар, які стовідсотково впевнені у своєму рішенні родити разом. Є варіант, коли батько присутній на пологах, робить роділлі масаж, стежить за її подихом, але не є присутнім при потугах і безпосередньому народженні дитини. Його запрошують вже у фіналі, щоб тато був поруч із мамою й дитиною безпосередньо в момент першого прикладання до грудей. Це майже ідеальний варіант партнерських пологів для жінок, які не прагнуть, щоб їх бачили «пітними й ненафарбованими». Останній варіант партнерських пологів (найприйнятніший для чоловічої психіки) – це коли батько з’являється тільки в момент першого прикладання маляти.

До участі в пологах потрібно готуватись разом і заздалегідь. Вагітним жінкам необхідно відвідувати школу відповідального батьківства при жіночій консультації разом з партнером. Під час занять можна отримати відповіді на запитання, які турбують вагітну та її партнера, а також дізнатись, які обстеження необхідно пройти для партнера і які речі взяти з собою на партнерські пологи. Тільки підготовлений партнер зможе усвідомлено вирішити, чи йти йому на пологи, в нього не буде паніки, він не стане дарма відволікати лікарів.

В жіночій консультації пологового будинку Острозької ЦРЛ з 2008 року працює школа відповідального батьківства. Заняття проводяться кожного дня з понеділка по п’ятницю об 11:00. Завдяки цій школі за 10 місяців 2011 року в пологовому будинку Острозької ЦРЛ збільшилась кількість партнерських пологів до 70,4%, нормальних пологів – до 76,5%.

Ми завжди раді бачити вас у пологовому будинку Острозької ЦРЛ.

Інна МОРОЗ,
головний лікар Острозького пологового будинку
Просмотров: 407 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]