Субота

20.04.2019

20:08

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Паводок закінчується – проблеми «спливають»
Думаю, що немає потреби нагадувати, якими були зима і весна цього року. Гідрометеоцентр щотижня передавав штормові попередження. Як правило, ці прогнози підтверджувались.   

Хочу подякувати працівникам комунального підприємства "Водоканал”, які в будь-яку погоду, без вихідних, за мізерну зарплату, робили все, щоб люди могли дістатись до роботи, на навчання, до магазину і у своїх справах. Не все було ідеально, але перебоїв з теплом, водо-, газо- та електропостачанням не було. Все працювало у нормальному режимі. Опади в 2-3 рази перевищували рівень щорічної норми. За історичною довідкою подібна зима була у 1956 році. На території міста накопичилось дуже багато снігу. Ми очікували повені, провели ряд необхідних заходів, щоб весняна повінь пройшла з мінімальними збитками для людей міста.

Починаючи з кінця березня прийшло потепління, сніг почав танути, до того ж почались дощі. Рівень води в річці Вілія піднімався приблизно на 30 сантиметрів за добу. До 5 квітня рівень води перевищив 1,5 метра. Вже 8 квітня він стабілізувався. Минулого тижня міський голова Олександр Шикер взував гумові чоботи і об’їжджав всю територію міста щоденно, навіть у вихідні дні. Він обійшов більшість подвір’їв, вулиці, які підтоплювались. Не всюди було можливо надати допомогу, але там, де це можливо, відкачували воду, і мотопомпою, і за допомогою комунальної техніки, задіювалась також техніка і особовий склад служби цивільного захисту міста Острога і Острозького району, яку очолює Володимир Заверуха. На кожне повідомлення реагували перший заступник міського голови Віталій Ундір, секретар міської ради Микола Добровольський, заступник міського голови Володимир Мацун.

Більшість острожан із розумінням ставились до ситуації, допомагали чим могли. Житель вулиці Вишенського – Сергій Годжал, вулиці Ціолковського – Юрій Колодяжний допомагали власною технікою. Жителі вулиці Ціолковського виконували земляні роботи там, де не могла пройти техніка. Багато власників приватних будинків придбали електронасоси і самостійно відкачували воду з власних ділянок. Та є й інші приклади. Окремі громадяни весь тиждень телефонували у різні інстанції, повідомляли неправдиву інформацію, що їх затопило, і ніхто не реагує. А насправді було підтоплено лише городи. Та, варто зауважити, що городи були підтоплені у більшій частині Нового міста. Якби кожен бив тривогу з цього приводу, то нам залишалось би лише виїжджати на виклики. З цього приводу хочу зазначити, що згідно статті 151 Житлового кодексу України "Громадяни, які мають у приватній власності жилий будинок (квартиру), зобов’язані забезпечувати його схоронність, провадити за свій рахунок поточний і капітальний ремонт, утримувати в порядку придомову те­риторію”.

Хочу звернути увагу на підтоплення багатоквартирних житлових будинків. У свій час місцеві бізнесмени побудували триповерхові гаражі у подвір’ї будинків Островського, 10 та Яворницького, 11 (думаю, прізвища власників читачам відомі). Через це там утворився «басейн». Не лише весною, але в будь-яку пору року після дощу мешканці не можуть пройти, а діти не можуть вийти на дитячий майданчик. Ніхто не змусив власників гаражів облаштувати водовідведення, а самі вони і не думають це робити.

Починаючи з 4 квітня працівники комунального підприємства щоденно відкачували з підвалу будинку десятки тонн води. До електрощитової, яка знаходиться в підвалі, залишались лічені сантиметри. Якби відбулося коротке замикання у мережі, жителі зазнали б чималих збитків. У результаті постійного підтоплення будинок та комунікації руйнуються. Можливо, колись жителі зазначених вище будинків організують гідну відповідь забудовникам – наприклад, бойкот власникам гаражів. Саме завдяки їм виникли такі жахливі умови. Це мало б змусити людей усунути те, що наробили, власним коштом.

Існує велика проблема, яку нам необхідно вирішувати спільно із громадою: це влаштування водовідведення. На вулицях Вишенського, Бельмаж, Старовольського, Лазо, Лукаріса у свій час були облаштовані водовідвідні рови. Тепер вони захаращені сміттям, подекуди перекопані, на їх місцях знаходяться будівлі. Тут підтверджується правило "моя хата скраю”. Багато власників ділянок роблять все, щоб їх не підтоплювало, а до решти їм байдуже. Ми плануємо до наступної зими обстежити ці гідромеліоративні споруди та спільно з власниками ділянок вирішити цю проблему.

Певні висновки із повені уже можна зробити. Необхідно придбати сучасну техніку, виконати інші заходи інженерного захисту територій, провести ремонт водопропускного клапану на дамбі вздовж вулиці Ціолковського, вирішити до кінця проблему жителів вулиці Ціолковського і здійснювати ряд інших заходів. Міський голова вже поставив завдання в цьому напрямку своїм заступникам та працівникам міськвиконкому. Сподіваємося на розуміння і підтримку жителів міста у вирішенні цієї важливої проблеми. Висловлюємо велику вдячність жителям міста, особовому складу служби цивільного захисту, працівникам ОКП "Водоканал”, які допомагали у боротьбі із паводком.

Анатолій КАУС, начальник відділу з питань НС, ЦЗН та мобілізаційної роботи
№15 від 13 квітня 2013 р. Категория: Благоустрій і комунальна сфера | Просмотров: 471 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]