Понеділок

20.05.2019

00:09

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Педагогіка – це її покликання

Днями свій ювілейний День народження відзначила вчитель географії Острозької ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 Валентина Ягодка. Вона не лише прекрасний учитель, але й чудова мати, дочка, господиня. Її колеги запропонували нам розповісти про педагога. 

Тож Валентина Володимирівна родом із села Лючин. Після закінчення 10 класу Межиріцької СШ тоді ще Валентина Кухарчук поступала на природничий факультет Тернопільського педінституту. З молодших класів їй легко давалися предмети гуманітарного та природничого напрямку. Була активісткою, часто виступала на різних заходах. Роздумуючи, яку професію обрати, віддала перевагу географії. Та при вступі не вистачило кількох балів для зарахування.

Вирішуючи, що робити далі, їй допомогли родичі з Житомира. Вони запропонували дівчині влаштуватися молодшою медсестрою в неврологічне відділення тамтешньої обласної лікарні. В обласному центрі вона жила, працювала, готувалася до вступу. Йдучи на роботу, думала подавати наступного року документи до медичного вузу або училища. Але трохи попрацювавши, Валентина зрозуміла, що це не її професія і, коли розпочалася вступна кампанія, знову подала документи в педінститут. Друга спроба була успішною. Сьогодні вона каже, що тоді зробила правильний вибір, бо педагогічна робота їй дуже подобається, хоч з дітьми працювати завжди нелегко.

Розповідь Валентини Володимирівни про її студентські роки мені було особливо приємно слухати – ми з нею навчалися на одному курсі і факультеті, тільки в різних групах. Пригадували наших викладачів, педінститут, дозвілля, зокрема часті мандрівки в Карпати, по визначних місцях Тернопільщини та інших куточках України та СРСР. Як і для мене, так і героїні моєї розповіді, студентські роки були найкращими в житті. Цікаво, що школу Валентина закінчила зі звичайним атестатом, а ось вуз – із відзнакою. Вона була в числі тих 18 студентів, які навчалися найкраще серед майже 150 однокурсників. А ще цікавий факт. Коли до Валі приїжджав її брат, він познайомився з її кращою подругою. Молоді люди спілкувалися, покохали один одного, одружилися і тепер живуть в Тернополі. Тож, інколи приїжджаючи до них в гості, інколи навідується й до нашої Альма-матер.

Валентина Володимирівна відгукнулася на пропозицію керівництва факультету і працювала, ще навчаючись на 5 курсі, вчителем географії Білашівської школи. Отримавши диплом, була призначена вчителем географії Острозької СШ № 3, де й працює до цього часу, щоправда новоміський навчальний заклад змінив назву і був перебудований.

Ще під час навчання вийшла заміж за острожанина Віктора Ягодку. В них народилися діти. Сьогодні старший син Дмитро працює в Острозькій ЦРЛ, молодший, Андрій, ще навчається в Острозькій ЗОШ І-ІІІ ст. № 1. Склалося так, що чоловік трагічно загинув, тож жінці доводиться самій виховувати дітей. Аби забезпечити сім’ю необхідним, педагог не відмовляється від підробітку. Так останнім, крім своєї школи, вона має кілька годин географії та екології в нашому військовому ліцеї. Нещодавно була атестація, за її підсумками Валентині Ягодці присвоєно вищу категорію та звання старший вчитель. Про себе і свої досягнення моя колишня однокурсниця розповідала дуже неохоче і скупо. Довелось попросити охарактеризувати героїню моєї розповіді її колегу та керівника.

– Свою розповідь про чудову людину, люблячу маму, кохану доньку, висококласного педагога Валентину Ягодку я б хотіла розпочати словами Жуля Верна: «Той, хто з дитинства знає, що праця є законом життя, хто з молоду зрозумів, що хліб добувається в поті лиця, той готовий на подвиг, тому що в потрібний день і час у нього знайдеться воля його здійснити і сили для цього», – із захопленням розповідає директор Острозької ЗОШ І-ІІІ ст. № 3, депутат міськради Любов Тимчук. – Хочу з приємністю зазначити, що всю свою роботу Валентина Володимирівна спрямовує на те, щоб задіяти всіх учнів класу, виявити і розвинути їх природні можливості, застосовуючи індивідуальний та диференційований підходи. Вона вміло формує ціннісне ставлення до природи, суспільства, держави та людини. Учні Валентини Володимирівни – активні учасники, призери та переможці Всеукраїнських акцій: «Посади сад», «День Землі», «День довкілля», «До чистих джерел», «Ріки мого дитинства», «Чисте місто», «Затишок», «Галерея кімнатних квітів». У 2010 році вихованці Валентини Ягодки зайняли І місце в ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу «Птах року». Наступного – І місце в ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу «Галерея кімнатних рослин». У 2012 р. – І місце у міських змаганнях санпостів, а 2 наступні роки – ІІ місце в тих же змаганнях. В 2012 – 2013 н.р. – ІІ місце в міській олімпіаді з географії. А ще Валентина Володимирівна тактовна, демократична у спілкуванні з учнями, педагогами, батьками. Оптимально використовує свої позитивні риси, уміло володіє собою, управляє своїми почуттями, настроями, переживаннями. За високі людські і професійні якості її люблять діти, поважають колеги та батьки.

Колектив редакції газети «Замкова гора» приєднується до всіх щирих привітань з нагоди ювілею. Зичимо Валентині Володимирівні здоров’я, миру, успіхів, злагоди в сім’ї, особистого щастя та задоволення від професійної діяльності.

Іван ГЛУШМАН

№ 15 від 11 квітня 2015 р. Категория: Люди і час | Просмотров: 301 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]