Четвер

25.04.2019

01:07

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Пейзажі рідної землі

Наш час дарує нам багато можливостей. Про неповторність природи та її особливості на різних континентах, сутність сучасного мистецтва і про інші цікаві речі ми можемо додатково довідатись за допомогою книжок, Інтернету, телебачення. Все це допомагає нам розширити границі пізнання краси і гармонії навколишнього світу, відтворити їх у творчих роботах, помилуватись зображеними куточками природи. Гарний пейзаж несе в собі почуття художника, які втілюються на картину. Вони лишаються в пам’яті навіть через багато років. Одне лише нагадування назви викликає асоціації саме про цю картину. Такою картиною є робота Ольги Яновської «Чекають», по якій ми писали твори в шкільні роки. 

Яскрава особистість художниці, її творчий доробок становлять унікальну сторінку в історії українського мистецтва. Спадщина художниці – міські та сільські пейзажі, натюрморти, портрети. Все своє життя, а прожила О. Яновська 98 років, підтримувала зв’язки зі своєю малою батьківщиною – Острогом. Тут вона народилась, сюди приїздила в післявоєнний період, в рідній Острозькій землі спочиває її прах.

У цілому доробок Ольги Яновської налічує понад 100 авторських робіт.

У своїх творах художниця передає враження від природного, насиченого різнокольоровими відтінками та наповненого світлом і повітрям середовища.

Картини відображають неосяжну глибину Чорного моря, історичні місця Острога, на них красуються, ніби справжні, хризантеми, лілії, конвалії. Усі роботи володіють магічною силою – викликають у глядача теплі душевні спогади про минуле та назавжди закарбовують побачене «прекрасне» у пам’яті.

Як кожна людина має свій почерк, так само художник–живописець має свою оригінальну манеру в написанні робіт, свої секрети майстерності та технічні прийоми.

Поєднання ліричних інтонацій з яскравістю та виразністю колірної гами, різноманітність технік і майстерність виконання, одухотворення природи, створення образів високої поетичності, – все це характерне для творів Ольги Дмитрівни Яновської – 115-ту річницю з дня народження якої відзначатимемо 3 лютого 2015 року.

Світлій пам’яті уродженки Острога присвячена виставка її робіт, які вона передала в дар музею. Виставка – це така подія, на яку треба йти і дивитися.

Людмила КОЗЛОВСЬКА,
зав. художнім відділом краєзнавчого музею Державного історико-культурного заповідника м. Острога

№ 5 від 31 січня 2015 р. Категория: Культура і мистецтво | Просмотров: 305 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]