П'ятниця

24.05.2019

16:16

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Пенсії перераховують вже з 1 грудня
З 1 грудня 2013 року вкотре зросли пенсії у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму. Спеціалісти Пенсійного фонду вже здійснили в автоматизованому режимі перерахунок та підготували виплатні документи. Додатково пенсіонерам не потрібно звертатися в органи Пенсійного фонду України для проведення перерахунку від прожиткового мінімуму (окрім випадків повідомлення про працевлаштування чи звільнення з роботи). Отже, починаючи з 4 грудня, пенсіонери згідно з графіком отримають належні їм виплати.  

Перерахунки пенсії торкнулися всіх складових пенсійної виплати, які визначають від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Якщо з 1 січня 2013 року прожитковий мінімум становив 894 грн., то з 1 грудня його розмір збільшено до 949 грн. Відповідно зміниться й розмір пенсійної виплати. Перерахунок мінімального розміру пенсії за віком та надбавки за понаднормативний стаж буде проведено тільки для непрацюючих пенсіонерів. Пенсіонерам, які працюють, пенсія буде перерахована після звільнення з роботи з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, що встановлений на дату звільнення. Але слід звернути увагу, що у разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат чи державної соціальної допомоги не досягає прожиткового мінімуму, таким особам надається щомісячна адресна допомога у сумі, що не вистачає до зазначеного прожиткового мінімуму. Тому і працюючі, і непрацюючі пенсіонери будуть отримувати пенсію у розмірі не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. У зв’язку із зростанням прожиткового мінімуму також перераховано надбавки й підвищення, передбачені в низці законів: зокрема додаткові пенсії учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інвалідам з поміж постраждалих осіб, інвалідам війни, ветеранам війни, сім’ям загиблих та померлих ветеранів війни, пенсії за особливі заслуги перед Україною, підвищення дітям війни, надбавки донорам.

Середній розмір пенсії зріс приблизно на 40 грн. Пенсійна виплата кожного пенсіонера базується на індивідуальних показниках його страхового стажу та його заробітної плати. Наприклад, мінімальна пенсія зросте на 55 грн., а для тих, котрі отримують пенсію за спеціальними законами, підвищення може стосуватися лише надбавок чи підвищень, які вираховують від розміру прожиткового мінімуму, якщо їх встановлено.

Найбільший розмір підвищення отримають особи, на яких поширюється чинність Закону України «Про престижність шахтарської праці» та яким розмір пенсії на час перерахунку визначено на рівні трьох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність. Так, якщо розмір пенсії становив до перерахунку 2682,00 грн. (894,00х3), то після перерахунку – 2847,00грн., а розмір підвищення – 165,00грн.

Разом із підвищенням розміру пенсії зросли також обсяги коштів на її виплату. Якщо за листопад потреба на виплату пенсій по Острозькому району та місту становила 14,1 млн. грн., то в грудні вона становитиме 14,6 млн. грн. До речі, пенсія за листопад виплачена для всіх пенсіонерів в повному обсязі у визначений законодавством термін. Працівники управління Пенсійного фонду, пошти та банківських відділень все роблять для того, щоб люди отримували пенсії у визначені дні – з 4 по 25 число кожного місяця. Фінансування пенсійних виплат іде, як кажуть, «з коліс». Кошти на рахунках фонду не затримуються більше п’яти хвилин. Проблема в їх наявності, адже платники нашого району, як сільськогосподарського, покривають пенсійну потребу лише на третину. Решта – це кошти, що надходять по перерозподілу з Пенсійного фонду України.

№51 від 14 грудня 2013 р. Категория: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Просмотров: 298 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]