П'ятниця

26.04.2019

16:40

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Передали книгу вітань українським воїнам

Цьогорічна зима, як і попередня, багато в чому змінила нас. Радість улюблених новорічно-різдвяних свят затьмарена війною на сході. Весь український народ на чолі з волонтерами невтомно продовжує допомагати нашим воїнам, надаючи усі необхідні речі. Неабияк важливою у цей час є моральна поміч бійцям, віра у їхню перемогу і швидке повернення додому. Аби підтримати наших захисників, в Острозькій академії нещодавно вийшла книга вітань «З Новим роком і Різдвом Христовим, український воїне!». 

Ідея створення книги «З Новим роком і Різдвом Христовим, український воїне!» належить професору, декану гуманітарного факультету НаУОА Василю Жуковському.

– Сьогодні більшість людей в Україні тією чи іншою мірою залучені до тих сумних подій, які відбуваються на сході нашої держави. І кожна людина, в якої є хоч крапля сумління, крапля патріотизму, намагається сприяти закінченню цієї безглуздої війни. Адже коли в країні війна, кожен має бути задіяний. Хтось зі зброєю в руках захищає нашу державу, і йому найскладніше! Хтось працює волонтером, збирає і доставляє на передову одяг, їжу, боєприпаси. Хтось пише про ці події, хтось молиться за мир… Тобто багато людей за своїми можливостями долучаються до цієї справи. У ці світлі й великі Різдвяні свята ми також вирішили підтримати наших воїнів та привітати їх з Новим роком і Різдвом Христовим, – розповідає Василь Миколайович.

Студенти гуманітарного факультету написали понад півсотні вітань та побажань, які і лягли в основу книги. Тираж першого видання – 200 шт. За словами декана, це пробний проект, якщо книги гарно розійдуться, буде друге видання і його тираж буде більшим.

Варто зауважити, що упродовж усього часу воєнних подій на сході Острозька академія активно допомагає українським бійцям. Певну роботу проводить і студентсько-викладацький храм преподобного Федора Острозького, який за період війни зібрав і перерахував 15 тисяч 800 гривень допомоги. З них 6 тисяч – на військовий госпіталь у м. Рівне, решта коштів – через волонтерів пішли на потреби воїнів АТО.

Взагалі, надзвичайно приємно, що і студенти, і жителі нашого міста, і школярі проявляють свою небайдужість у цій справі, по змозі допомагають матеріально та морально, пишуть листи, а тепер ще й книгу вітань видали. Як розповідає Василь Миколайович, найактивніше до написання привітань долучилися молодші курси гуманітарного факультету, особливо українські філологи та журналісти. Їхні вітання надзвичайно щирі, глибокі, не за роками мудрі.

«Любий Солдате, пишу тобі з неабиякою повагою та вдячністю, адже в такі, здавалося б, казкові дні ти продовжуєш стояти на сторожі Неньки-України. Спасибі за твої зусилля, котрі відкривають дорогу новому поколінню. Уся Україна з тобою, Солдате. Ми пишаємося усіма вами та з нетерпінням чекаємо. Ви – єдина наша надія на безтурботне життя, а ми – ваше єдине натхнення йти до кінця», – пише Альона Самсонюк, У-11.

«У нас різна реальність. Ми як два далекі світи. Я – звичайна студентка, а ти – зараз стоїш на рубежах нашої Батьківщини, захищаєш її від лютого ворога. Нас розділяє відстань у сотні кілометрів. Ми незнайомі. Проте я відчуваю твій слід у своєму житті. Адже саме завдяки тобі у моєму місті спокійно…Повертайтеся живими! Слава героям!!!» – слова від Іри Максимчук, А-12.

«Сьогодні Ви – той останній рубіж, за яким стоїть Україна. Україна вільна, Україна нескорена, в якій не катують людей, в якій усміхнені люди, в якій просто немає того зла, що з ним зіштовхнулися Ви. Просимо Вас триматися і боротися заради всього того доброго, що залишилося у Вас за плечима, у Вашій пам’яті, у Вашому серці. З нами – Бог!», – замість передмови написав член Національної Спілки письменників України Анатолій Білий.

Читаючи такі вітання, розумієш, що нашу державу неможливо завоювати чи покорити. Адже зростає нове покоління, гідне, патріотично свідоме.

– Ми сподіваємося, що таким чином внесемо і свою «лепту» у бажану й очікувану перемогу, додамо віри, наснаги для наших бійців, щоб вони ще з більшою силою і відвагою захищали нашу Україну від ворога, який так довго прикидався нашим другом, нашим старшим братом, – зазначив Василь Жуковський.

У вівторок, 20 січня, в НаУОА відбулася презентація видання. У присутності працівників університету, громадських активістів, Василь Жуковський передав підготовлені книги представнику «Волонтерів Острожчини» Світлані Панченко (фото на 1 стор.). Видання адресоване острожанам, учасникам АТО та тим, хто перебуває поряд з нашими воїнами. Для них вона буде передана волонтерами вже найближчим часом. «Волонтери Острожчини» від імені бійців, захисників Вітчизни щиро дякують Василю Жуковському за виявлену підтримку та допомогу.

Євгенія ПОЛІЩУК

№ 4 від 24 січня 2015 р. Категория: Акції і громадське життя міста | Просмотров: 277 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]