Неділя

19.05.2019

23:44

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Перехід на «цифру» – на фінішній прямій
Ми вже розповідали, що до кінця 2013 року Україна має перейти з аналогової системи передачі телевізійного сигналу на цифрову. Це вимога світового співтовариства, бо застаріла система вже давно себе віджила, не забезпечує потрібної якості зображення, заважає розширенню кількості каналів ефірного телебачення і засобів зв’язку. Подбати про те, щоб не опинитися перед порожнім екраном телевізора, потрібно заздалегідь. Як це робиться у нашому місті, розповімо нижче.

Аби мати можливість дивитися ефірне цифрове телебачення, необхідно придбати спеціальний цифровий телетюнер. Перш за все зазначу, що тих острожан, які мають супутникові антени (а їх у нашому місті дуже багато) це не стосується. Щоправда, «тарілка» не приймає «Рівне-1» і РТР. З часом деякі з тих телеканалів, які нині відкрито транслюються (без передоплати), можуть бути «закодовані», як це трапилося на період Євро-2012 з ТРК «Україна» та «Першим національним». Тож аби мати можливість насолоджуватись улюбленими телепередачами, бути у курсі справ у області, варто подбати і про ефірне телебачення, тим більше, що воно транслюється високої якості, завдяки «цифрі». З 13 каналів їх кількість зросте до 32 каналів (нині вже є 29).

«Замкова гора» повідомляла, що певна категорія громадян отримає цифрові телетюнери від держави безкоштовно. Я звернувся до начальника управління праці та соціального захисту виконкому Острозької міськради Валерія Алейнікова з проханням розповісти чи отримував уже хтось з острожан обіцяні приймачі.

– Минулого тижня 77 острожан отримали безкоштовно цифрові телетюнери через відділення Укрпошти, – розповів Валерій Якович. – Після того, як було оголошено, що ми приймаємо замовлення на безкоштовну видачу телетюнерів, до нас надійшло 489 заяв від громадян, які мали на це право. З квітня до кінця червня ми чотири рази подавали списки до Головного управління праці та соціального захисту населення. Думаю, що перші заяви острожан уже задоволені. Будемо очікувати на другу партію надходження нових телетюнерів. Хочу зазначити, що цифрове телебачення є соціально справедливим, адже усі мешканці області, України в цілому, які користуються звичайними антенами, опиняться в однакових умовах. Тобто усі, незалежно від місця проживання, і у Рівному, і в селах північних районів, де було лише 4 телеканали, матимуть значно більше, причому, однаково хорошої якості.

– Повідомлення про те, що необхідно отримати тюнер на пошті надійшло 17 серпня, – розповідає пенсіонер Іван Бізюк. – Син його підключив і налаштував на ту ж антену, що працювала раніше. Тепер ми переглядаємо 29 каналів телебачення. Раніше терпимо у нас працював лише УТ-1 та «Інтер», інші «сніжили», не показували взагалі. Тепер дуже хороша якість, каналів значно більше, ніж було раніше. Ще б часу вистачало дивитися…

Усі інші, хто не входить до групи незахищених, мають подбати про перехід на ефірне цифрове телебачення самостійно, тобто купити тюнер, встановити його і налаштувати. Тюнер буде перетворювати закодований сигнал для показу на екрані телевізора. Побувавши у магазинах Острога, я з’ясував, що телетюнер «Romstar» продається в магазині «Техносвіт» (630 грн) і «Strong» в «Атланті» (600 грн.). Якихось спеціальних нових антен купувати не доведеться, – ті, що зараз приймають аналоговий сигнал, надійно приймають і цифровий. Нижче подаємо коротку інструкцію, надану управлінням праці і соціального захисту населення, як це можна зробити.

Продавці пристроїв кажуть, що крім тюнера, потрібна хороша антена. Достовірно невідомо знаходження «білих плям», де сигнал не прийматиметься. Той, хто мав справу із супутниковим телетюнером, не матиме жодних проблем із налаштуванням і ефірного Т2 тюнера. Власноруч я тестував новий прилад у трьох різних місцях міста – у приміщеннях на вул. Бельмаж, Ревкомівській та Древлянській. У першому випадку, де сигнал ослаблений через рельєф місцевості, після додаткового налаштування «польської» антени, сигнал з’явився і тюнер налаштувався. У редакції на таку ж антену, де зокрема К1, Новий канал, М1, ТРК «Україна», до цього часу транслювалися не надто якісно, а СТБ майже не було – жодних проблем із «цифрою» не було. В одній з найвищих точок Острога, біля ретранслятора, я без проблем отримав якісне зображення на стару кімнатну антену (вікна на північний бік). Щоправда, інколи сигнал у цегляному приміщенні зникав. Спеціалісти радять використовувати надвірну (польську) антену, щоб не створювати собі проблеми із переглядом телепередач.

– З часу, відколи ми почали продавати цифрові телетюнери Т2 «Strong», їх було реалізовано вже більше 50 одиниць, – розповідає продавець-консультант магазину «Атлант» Олег Ковальчук. – До нас кілька покупців звертались повторно, але щодо якості приладів жодних нарікань не було. Основна причина чому не має зображення – телевізійна антена, інколи невміння людей підключити тюнер, хоч до нього додається детальна інструкція, ми також розповідаємо як це необхідно зробити. У нас є змога надати таким покупцям допомогу виїздом на місце спеціаліста. Він правильно налаштує антену, за потреби, поміняє антенний підсилювач та ін. Після нескладного ремонту антени споживачів, всі продані нами тюнери радують телеглядачів хорошою «картинкою».

Багатьох острожан цікавить, які ж канали транслюються. Звісно, в Інтернеті можна знайти їх перелік, але не всі наші читачі мають таку можливість. Подаю заданий оператором порядок в тюнері «Strong SRT-8500», хоча можна самостійно сортувати за назвою, частотою, по оператору: 1. «Інтер». 2. «Україна». 3. «1+1». 4. «НТН». 5. «К-1». 6. УТ-1. 7. «ICTV». 8. «Enter-film» (в основному старі радянські фільми). 9. MTV-Україна (музика). 10. «Кіноточка». 11. СТБ. 12. ТЕТ. 13. «К-2». 14. «Новий канал». 15. «М-1». 16. «5 канал» 17. «Мега» (документальні фільми про історію, природу, дослідження). 18. «Ріхеl TV» (мультфільми). 19. «Хокей». 20. «НЛО-ТБ». 21. «2+2» (фільми, футбол) 22. «Star-TV» (музика). 23. «Toніс». 24. «Погода ТБ». 25. «Голдбері». 26. «БТБ». 27. «Вінтаж». 28. «Ескулап ТБ» (про здоров’я). 29. РТБ. 30-32. – зарезервовані під місцеві канали, можливо, Рівне-1, «Сфера ТБ».

Іван ГЛУШМАНІнструкція з підключення телетюнера

В Україні вже працює цифрове телебачення. Для його прийому необхідно між антеною та телевізором підключити телетюнер: кабель від антени під’єднати до відповідного роз’єму на телетюнері, телетюнер за допомогою потрійного кабелю з трьома роз’ємами різних кольорів, підключити до роз’ємів відповідних кольорів телевізора.

Увімкнути у розетку кабелі живлення телевізора та телетюнера. Натиснути на пультах дистанційного керування телевізора та телетюнера кнопки вмикання цих пристроїв (можуть бути позначені символом О ).

На екрані телевізора за кілька секунд з’явиться меню «Майстер налаштування». Використовуючи пульт телетюнера здійсніть послідовно необхідні налаштування, визначені у меню.

Мови меню: використовуйте кнопки ◄/► дія вибору мови меню та натисніть кнопку ОК для підтвердження вибору.

Країна: використовуючи кнопки ◄/► виберіть у списку країну «Україна» та натисніть кнопку ОК для підтвердження вибору.

Режим екрану: використовуючи кнопки ◄/► виберіть відповідний формат екрану (якщо екран телевізору прямокутний – бажано обрати «16:9». якщо звичайний – «4:3») та натисніть кнопку ОК для підтвердження вибору.

Живлення антени: використовуйте кнопки ◄/► для включення живлення антени у разі потреби (режим Вкл.) та натисніть кнопку ОК дія підтвердження вибору.

Виберіть у меню «Майстер налаштування» пункт Далі та натисніть кнопку ОК для підтвердження вибору.

У меню «Налаштування антени» виберіть пункт Пошук та натисніть кнопку ОК для підтвердження вибору.

Телетюнер почне пошук каналів, на екрані буде відображатися інформація про знайдені канали. Як тільки пошук каналів буде завершено, телевізор включиться на каналі, що знаходиться першим у списку каналів.

Приємного перегляду програм цифрового телебачення!

Просмотров: 727 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]