Вівторок

23.04.2019

21:14

Перемога дорогою ціною
У неділю, на стадіоні Національного університету «Острозька академія» ФК «Острог» в рамках чемпіонату Острозького району з футболу приймав команду із Хорова. У дуже важкому і жорсткому матчі наша команда здобула мінімальну перемогу. На жаль, вона дісталась дуже дорогою ціною – зазнали травми два провідні гравці команди.

Амбітна хорівська команда на старті сезону зазнала двох поразок, тож зрозуміло, що на поєдинок з острожанами вона вийшла у повній бойовій готовності, аби реабілітувати себе в очах вболівальників. Острожани вдома (глядачів було мало – десь 60-80 осіб) не збирались втрачати важливі очки. Тож гру команди, як кажуть, почали без зайвої розвідки. З перших секунд гри господарі почали діяти дуже активно і вже на старті провели атаку та завдали удар по воротах суперника. До 10 хвилини гра проходила за повної територіальної переваги господарів. Вони пробивали кілька штрафних поблизу карного майданчику гостей, кутові. Але оборона хорівчан із воротарем Валерієм Сорокіним таки встигала відбиватися, а організувати атаку футболісти ФК «Острог» їм не давали, пресингуючи на кожній ділянці поля.

Зразу після початку гри кинулося в очі те, що обидві команди діють дуже жорстко, ведучи боротьбу за м’яч. Особливо діставалось нападникам острозької команди. Сказати, що гра була грубою не можна, скоріше – на межі фола, у гострій боротьбі за м’яч, були удари не лише по кулястому, але часто й по ногах суперника. Вже скоро після початку матчу довелось лікареві надавати допомогу Олегу Петруку. Та найгірше трапилось десь на 10 хвилині гри. Острожани, відібравши м’яч на полі суперника, переадресували його у карний майданчик хорівчан. Там передачу прийняв Сергій Шикер. Йому не вистачило буквально кількох секунд, щоб завдати удар по воротах. У боротьбі із захисником і голкіпером він зіштовхнувся і зазнав важкої травми коліна. На поле довелось викликати не тільки лікаря, але й швидку. У лікарні футболістові наклали гіпс і він буде тривалий час лікуватись. Один із провідних гравців нашої команди вибув до кінця сезону, а, можливо, у гіршому випадку, йому доведеться закінчити кар’єру футболіста. Це відчутна втрата команди.

Лише на 18 хвилині гри хорівчани зуміли вперше впритул наблизитись до воріт господарів поля, коли розіграли кутовий і вдарили по воротах. М’яч пролетів вище воріт. Незважаючи на вимушену заміну, травми, острожани продовжували атаки на ворота суперників. Але м’яч вперто «не йшов» у ворота – то грамотно діяли захисники, то на шляху кулястого ставав голкіпер, то завершальні удари були не точними. Запам’ятався вільний удар острожан на останніх хвилинах першого тайму, коли м’яч було майстерно «закинуто» за стінку, але наш нападаючий не зумів приборкати шкіряного і удар не досягнув цілі. Тож на перерву команди пішли за нічийного результату.

Під час перерви стало зрозуміло, що ще один провідний гравець команди Олег Петрук не зможе через травму продовжити гру. Його довелось замінити. Приємно, що малюнок гри від цього не змінився. Острожани продовжували атакувати, але довгоочікуваного гола так і не було. Запам’ятались у другій половині гри кілька масованих атак підряд. Незважаючи на важкий перший тайм, наші хлопці виглядали свіжішими, проглядалися продумані комбінації, технічно і територіально вони переважали суперника, дуже багато атакували, завдали чимало ударів по воротах, але все це не відобразилось на рахунку. Здавалося, що гра так і закінчиться з нульовим результатом.

На 31 хвилині другого тайму острожани перехопили м’яч на своїй половині поля. По центральній діагоналі м’яч недалеко від штрафної отримав Андрій Кравчук, думаю, найкращий гравець цього важкого поєдинку. Він майстерно переграв не тільки захисників, але й воротаря, і м’яч нарешті затріпотів у сітці воріт суперника. У цій ситуації голкіпер хорівчан, без сумніву, один із кращих не лише у цьому матчі, але й лізі, був безсилий врятувати команду. Рахунок став 1:0. До кінця гри острожани не «зменшували обертів», мали кілька можливостей збільшити рахунок. Справедливості ради зазначу, що гості також небезпечно атакували, але рахунок так і не змінився. Всі гравці ФК «Острог» заслуговують гарних слів вдячності за гру, самовіддану боротьбу, перемогу, але хотілось би виділити, на мою думку, кращих з кращих – Андрія Кравчука, Назара Мулу, Олександра Юрчука, Олега Петрука. Вони найбільше виділялися, внесли значний вклад у перемогу. Наступна гра із командою «Міраж» із Курган, яка розпочнеться під час святкування Дня міста 10 червня о 17 годині. Команда запрошує своїх вболівальників підтримати її.

Інші матчі третього туру закінчились так: ФК «Вельбівно» – «Звиса» 2:2, «Оріон» – «Горинь» 4:5, «Міраж» – ФК «Грем’яче» 1:2. Після третього туру одноосібно лідирує наша команда – 9 очок. На другому місці йде мощаницька «Звиса», третьому – ФК «Грем’яче» – по 7 пунктів.