Вівторок

23.04.2019

05:01

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Переможець зі стажем
Сьогодні ми розповімо про ще одну молоду талановиту людину – учня 11 класу Острозької ЗОШ №1 Владислава Олійника. Цьогоріч він вже втретє зайняв перше місце на обласному етапі олімпіади з інформатики і збирається на всеукраїнські змагання. Вболіватимемо за перемогу острожанина всі разом!  


Свої сили на предметній олімпіаді обласного рівня Владислав спробував ще у 7 класі, з математики. Його шлях до перемоги з інформатики почався у 8 класі. Тоді він здобув друге місце в обласній олімпіаді. Хлопець проаналізував свою роботу, знайшов помилки, працював над ними, і, як результат, наступного року – перемога.

– У 8 класі до перемоги не вистачило зовсім трошки. І вже коли я знав результат олімпіади, де допустив промах, я зрозумів, що наступного року здобуду перше місце. Це була можливість визначити своє слабке місце і зробити його сильнішим. Так і сталось.

Олімпіада з інформатики відрізняється від олімпіад з інших предметів. Вона проходить два дні і учні працюють лише з комп’ютерами. Вони «пишуть» програми, за допомогою яких потрібно розв’язати поставлені задачі: скласти алгоритм, визначити правильне рішення, знайти найкоротший шлях. Теоретичних питань немає – на практиці одразу стає зрозуміло, хто на що здатен, чи добре розбираються учасники у предметі чи ні. За два дні треба розв’язати п’ять задач.

– Програма олімпіади виходить за межі шкільної. Можливо, у якихось спеціалізованих школах це і вивчається достеменно, але не в звичайній, і не в нашій зокрема, – розповідає Владислав. – Тому складно чогось досягнути на олімпіаді, не займаючись додатково. Вчитель інформатики Ольга Ігорівна Побережник готувала мене вже власне до олімпіади додатково.

Минулого року хлопцеві до призового місця на всеукраїнській олімпіаді з інформатики не вистачило зовсім небагато – він набрав 305 балів, а призер – 330. Цьогоріч Влад спробує привезти до Острога перемогу. Тим більше, вона може йому посприяти у вступі до вишу, адже за призові місця на всеукраїнському змаганні нараховують додаткових 50-30 балів. Владислав планує вступати до Київської політехніки, хоче стати програмістом. Тому ці бали були б надзвичайно доречні. Попередні перемоги «поїхали» до Харкова, Кіровограда, Києва. Герой моєї розповіді помітив цікаву особливість, втім, цілком закономірну: часто перемагають представники тієї області, де є хороший, відомий спеціаліст. Вони пишуть книги, вигадують різні методики як щодо теорії, так і на практиці. Сподіваємось, все ж наступна перемога буде у нас.

Обласний етап олімпіади проходив у Рівненському гуманітарному університеті, а всеукраїнський попередньо планується у Дніпропетровську навесні. У попередні роки для участі у конкурсі хлопцеві довелось їхати до Вінниці і навіть до Луганська.

– Мене вразило те, що коли ми у Луганську сіли за комп’ютери і почали обирати мову для виконання завдань, у виборі була лише англійська і російська. Українська була відсутня! – розповідає хлопець.

Попри суворі і складні умови, заплутані задачі, острожанину подобаються подібні олімпіади. Він вважає їх кращими за всі інші, а особливо гуманітарні через відсутність людського фактору при оцінюванні.

– На олімпіадах з інформатики максимум об’єктивності при оцінюванні, – ділиться Влад. – На інших є вірогідність того, що оцінять неправильно, особливо там, де є творчі завдання. Судді також люди: в одного така думка, в другого інша. А тут – все перевіряє машина та ще й вказує на помилки. Максимум об’єктивності та неупередженості. Підтасувати результати дуже важко. І хоч завдання складні, суть їх проста: є умови, є програма Pascal – потрібно скласти алгоритми так, щоб ця програма працювала, давала правильну відповідь на поставлене питання. І бажано – максимально простим шляхом. Адже за одну і ту ж задачу, зроблену різними шляхами, можуть поставити різну кількість балів.

Бажаємо юному острожанину подолати цей Еверест та привезти в наше місто «золото» республіканської олімпіади!

На базі Рівненського економіко-правового ліцею 16 січня пройшов ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії. Приємно констатувати, що призові місця здобули й острожани – учні вчителя Лариси Конончук. Її вихованці із Острозького НВК «Школа І-ІІІ ст. – гімназія» Дмитро Симонович (10 клас) та Максим Борінов (9 клас) вибороли перемогу у ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії, зайнявши треті місця.

Людмила ПАНАСЮК

№3 від 18 січня 2014 р. Категория: Освіта і виховання | Просмотров: 250 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]