Вівторок

23.04.2019

21:24

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Перевірте себе у реєстрі виборців!
Багатьом громадянам, які мають право голосу, надто знайома проблема, з якою їм доводиться стикатися періодично, від виборів до виборів — їхніх прізвищ немає у списках виборців. Така ситуація порушує конституційні права громадян, а саме, позбавляє можливості віддати свій голос за того чи іншого кандидата чи політичну партію. Також виникають ситуації, які викликають сумніви щодо чесності та прозорості виборів: у списках для голосування залишаються прізвища людей, які померли або тривалий час проживають в іншому місті, за іншою адресою, а дехто змінив громадянство та виїхав за межі держави. Ці та інші моменти дратують громадян, викликають обурення, призводять до конфліктних ситуацій на виборчих дільницях.

Аби уникнути подібних негативних явищ та задля наведення порядку в обліку виборців 22 лютого 2007 року набув чинності Закон України "Про Державний реєстр виборців”, який визначає правові та організаційні засади створення і ведення єдиного Державного реєстру виборців в Україні.

У серпні 2009 року було створено автоматизовану інформаційно-телекомунікаційну систему "Державний реєстр виборців”, призначену для зберігання та обробки даних, що містять відомості про громадян України, які мають право голосу відповідно до статті 70 Конституції України. Серед основних засад Реєстру визначено законність і пріоритет прав людини, повноту, цілісність та достовірність відомостей, одноразовість включення виборця до Реєстру, поновлюваність, публічний характер та його захищеність.

В цілому по Україні працюють 756 відділів, серед яких і відділ ведення Державного реєстру виборців Острозької міської ради. Саме складання списків виборців є важливою складовою у проведенні виборів усіх рівнів. Слід зазначити, що робота відділу ведення Реєстру виборців проводиться щоденно, незалежно від виборчих процесів. Адже вона пов’язана із внесенням записів про виборців до карток автоматизованої системи. Будь-які зміни, що відбуваються у житті виборців, чітко фіксуються. Наприклад, змінюється виборча адреса, прізвище, ім’я, громадянин визнається недієздатним або нездатним самостійно пересуватися тощо.

Спеціалісти відділу забезпечують функціонування Реєстру, опрацьовують персональні дані громадян та оновлюють їх шляхом взаємодії з виборцями, або звертаються до органів, закладів, установ, зазначених у Законі. До відділу громадянин може завжди звернутися з питань включення його до Реєстру, уточнення персональних даних. Людина, яка не в змозі самостійно пересуватись, має право уповноважити іншу особу на звернення.

Аналізуючи списки виборців президентських виборів 7 лютого 2010 року та місцевих виборів 31 жовтня 2010 року, слід зауважити, що на сьогодні Державний реєстр виборців є актуальним. Якщо порівняти кількість звернень перед днем голосування між вказаними виборами, то їх кількість становила 396 проти 9. А це свідчить про те, що робота відділу ведення Державного реєстру виборців стала кращою та корисною.

Слід звернути увагу на належну роботу суб’єктів подань відомостей про виборців, зокрема, відділу державної реєстрації актів цивільного стану Острозького районного управління юстиції, Острозького МВ УМВС України в Рівненській області, Острозького районного суду та територіального центру соціального обслуговування.

Відділ ведення Державного реєстру виборців Острозької міської ради знаходиться за адресою: м.Острог, вул. Л.Українки, 1 (1-й поверх приміщення ОКП "Теплоенергія", район маркету "Еко"), тел. 2-26-60.

 Графік роботи відділу:

 понеділок — четвер з 8.00 до 17.15;

 п’ятниця — з 8.00 до 16.00;

 перерва на обід — з 13.00 до 14.00;

 субота, неділя — вихідні.

Вікторія ФЕДЕЦЬКА,
начальник відділу ведення Державного реєстру виборців
Просмотров: 518 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]