Четвер

18.04.2019

19:42

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Перлина Шляху Гедиміновичів
Днями в Острозі побував виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування «Шлях Гедиміновичів» Геннадій Друзенко. Він приїхав, щоб ближче познайомитися з нашим містом, зустрівся із його керівниками. Перед від’їздом ми говорили з ним про діяльність громадської організації, яку він очолює та розвиток туризму.   

Геннадій Володимирович розповів, що впродовж двох місяців, що минули після установчих зборів Асоціації, які відбулися у Хотині 10 травня, вдалося багато зробити. Зокрема, започатковано стосунки на міжнародному рівні із партнерами. Бо до того часу це був внутрішньоукраїнський проект, який підтримували більше словом, ніж ділом, литовське посольство і особисто посол Литовської Республіки.

– Після Хотина я здійснив візит у Литву, де мав зустріч із мерами трьох міст – Каунаса, Тракая і Вільнюса, які пов’язані із династією Гедиміновичів, – розповів Геннадій Володимирович. – Місцева влада тих міст із цікавістю та ентузіазмом прийняли ідею цього проекту і відповідно до норм литовського законодавства винесла питання про приєднання до нашої асоціації на розгляд своїх міських рад. На сьогодні вже прийнято позитивні рішення рад Тракая і Каунаса і їх мери уповноважені підписати меморандум про співпрацю. Сподіваємось, що Вільнюс також приєднається до кінця літа. Це столиця і там трохи складніше такі рішення приймаються. Ми розпочали активні переговори із Любліном і Бялостоком, а також білоруським Національним агентством по туризму, в особі якого ми сподіваємось бачити також і білоруського партнера. Приємно, що у нас також зростає кількість учасників – минулого тижня Старокостянтинівська міська рада ухвалила рішення про приєднання до асоціації, зростає коло симпатиків і покровителів. Було створено опікунську раду проекту, яку погодився очолити Надзвичайний і повноважний посол Литовської Республіки в Україні, колишній міністр закордонних справ Пятрас Вайтєкунас. Ми сподіваємося, що до проекту приєднається і легендарна особистість 90-х років, тодішній спікер сейму Литви Вітаутас Ландсбергіс.

Геннадій Володимирович також розповів, що за час після зустрічі в Хотині була здійснена державна реєстрація Асоціації. Тепер її керівники працюють над тим, щоб створити власний інтернет-сайт. Вони сподіваються, що до Дня незалежності він запрацює. Також є надія, що скоро буде підписано меморандум про співпрацю із литовськими, а, можливо, і польськими партнерами. А восени, коли відбудеться вільнюський саміт східного партнерства, планують почати фактичну реалізацію проекту: започаткувати фестивалі у містах учасників, організувати виставки, випуск промоматеріалів та інше. Тож, як бачимо, процес іде, але ця робота поки що є фундаментом для майбутнього результату.

Мене цікавило, чи бував раніше Геннадій Друзенко в Острозі і які його враження після відвідання нашого міста. Він каже, що добре знає найбільші міста Асоціації, а ось про Острог раніше лише чув і читав. Після відвідання музеїв Державного історико-культурного заповідника м. Острога, Острозької академії, під час яких його супроводжував перший заступник міського голови Віталій Ундір та депутат міської ради Борис Гловацький, знайомства з історією міста, гість був приємно вражений побаченим і почутим. Він каже, що це справжня перлина Шляху Гедиміновичів. Якби такого міста не було, то його необхідно було б придумати. Приємно те, що  нинішня влада міста всіляко намагається розвивати туристичну галузь, мислить прогресивно і шукає шляхи для розвитку.

Іван ГЛУШМАН
№28 від 13 липня 2013 р. Категория: Історія, краєзнавство і туризм | Просмотров: 400 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]