Четвер

18.04.2019

19:57

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Перша допомога при травмах
Травми бувають виробничі і побутові. На виробничий травматизм припадає близько 20% травм, решта – це невиробничий травматизм. Характер травми залежить від умов, у яких її одержано, її причин, особливостей ушкодженої тканини та організму.  

Ознакою того, що ви не просто забились, а отримали вивих або перелом, є відчуття сильного гострого болю та неможливість рухати травмованою частиною тіла. Вона деформована, збільшується набряк, проявляється гематома. У таких випадках необхідно звернутись до найближчого лікувального закладу або зателефонувати на 103 та надати потерпілому першу допомогу.

Першу допомогу при травмах повинен вміти надавати кожен. Перш за все ви повинні:

– викликати швидку допомогу;

– дати хворому знеболюючий засіб;

– прикласти холод до травмованої ділянки тіла;

– знерухоміти шиною 2 сусідні до пошкодженого суглоби.

Наприклад, якщо пошкоджене передпліччя – то ліктьовий суглоб і променево-зап’ясний суглоб. Для шини можна використати будь-які підручні матеріали – дощечки, лижі, парасолю, картон, фіксуючи їх бинтом. Під підручний засіб підкласти щось м’яке (вату, марлю, рушник, шарф і т.д.).

Якщо пошкоджений хребет – покласти хворого на тверду поверхню – двері, ноші.

При пошкодженні шиї накласти потерпілому комірець на шийний відділ хребта. Його можна зробити з підручних матеріалів – картон, на який зверху покласти рушник або шарф.

При підозрі на перелом ключиці накласти з хустки або марлі пов’язку на ушкоджену кінцівку.

При наявності відкритих переломів не потрібно намагатись їх вправити самостійно, а обробити краї рани антисептиком та накласти стерильну пов’язку.

Якщо вдалось накласти шину та знеболити, потерпілого можна з допомогою інших доставити до лікувального закладу або залишитись з ним до приїзду бригади швидкої допомоги.

Вчасно і правильно надана перша медична допомога зменшує ризик виникнення ускладнень травми та сприяє швидкому одужанню. Однак кожен повинен пам’ятати, що найкраща гарантія від нещасного випадку – це уважне ставлення до свого здоров’я, ретельне дотримання правил техніки безпеки вдома і на виробництві.

Василь БОЙКО, лікар-травматолог, заступник головного лікаря Острозької ЦРЛ з амбулаторно-поліклінічної роботи
№13 від 30 березня 2013 р. Категория: Медицина і здоров'я | Просмотров: 371 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]