Понеділок

22.04.2019

03:02

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Перше міжнародне визнання юної острожанки
У польському місті Замость 22 березня відбувся VI Міжнародний конкурс піаністів «Молоді віртуози» імені Карла Черні. У ньому брала участь першокласниця Острозької дитячої музичної школи Єлизавета Хойна – учениця викладача по класу фортепіано Наталії Балаушко.  

Конкурс відбувався в музшколі Замостя. Гостей з України вразили умови, в яких навчаються польські діти – прекрасна середньовічна будівля із чудово облаштованими класами. Після приїзду додому острожани розповідали, що у теоретичних класах вони побачили величезні плазмові телевізори, а у класах по фортепіано – роялі у прекрасному стані, спеціальні стільці та підставки. Там естетичне виховання відбувається, як кажуть, уже з порога, атмосфера у музшколі спонукає до гри та творчості.

Зал, у якому проходив конкурс, невеликий, але стилізований під старовину. Проте, рояль, на якому грали конкурсанти, був новенький, його спеціально до цьогорічного конкурсу подарувало Міністерство культури Польщі. Наталія Балаушко акцентує увагу на тому, що виконавська школа польських дітей відрізняється від української. Виконання музичних творів наших діток більш емоційне, характеризується більшою лаконічністю та довершеністю.

На конкурсі у Польщі юна острожанка виконувала етюд Карла Черні та «Спогади» Ірини Волкової. Хоч Ліза навчається у музшколі лише рік, вона зуміла досягти вагомих результатів у майстерності. Це відмітили і викладачі музичної школи в м. Замость, і члени журі. Коли підбили підсумки, то з’ясувалося, що нашу маленьку піаністку відзначено дипломом за виразність виконання. Враховуючи, що це у Лізи перший у житті конкурс, то результат прекрасний.

Конкурсний день завершився концертом відомого польського піаніста Карола Радзівоновіча, який був головою журі. Він переважно виконував твори відомих польських композиторів Фредеріка Шопена та Ігнація Падеревського. Наталія Петрівна каже, що виступ їй і всім присутнім дуже сподобався. Довгими оваціями глядачі не відпускали артиста зі сцени.

– Практика показує, що саме участь у конкурсах є потужним поштовхом до старанних занять музикою, – розповідає викладач Наталія Балаушко. – Учень і педагог мобілізують усі сили для якісної підготовки. Адже конкурс – це можливість продемонструвати власні професійні досягнення, порівняти їх із результатами інших конкурсантів, зробити певні висновки для більш якісного руху вперед на творчій ниві. Я працюю з дітьми уже багато років і щоразу переконуюсь, що кращих результатів досягають ті учні, які мають чітко сформовану мету навчання гри на інструменті. Погано, коли на запитання – чому ти навчаєшся у музшколі – дитина не знає, що відповісти. Стимулом може бути багато факторів: гарні оцінки, обіцяний батьками подарунок, виступ на концерті, успіх серед друзів, участь у конкурсах, вибір майбутньої професії. Хочеться акцентувати увагу на ролі батьків у роботі з учнями. Лише підтримка, живий інтерес і довіра батьків викладачу, активна співпраця і постійний контакт дають ті беззаперечні позитивні плоди, заради яких і працюють викладачі в музшколі. Я хочу подякувати батькам Лізи за фінансування поїздки і підтримки її на відповідальному конкурсі.

На завершення хочеться побажати подальших успіхів, нових вершин, творчого натхнення Єлизаветі Хойні, її викладачу Наталії Балаушко та, звичайно, батькам, які вклали багато зусиль для здійснення першої мрії своєї дитини. Нині Ліза живе новими планами і продовжує старанно займатись на фортепіано, підвищуючи свою майстерність.

Іван МОЧЕРНЯК
№16 від 20 квітня 2013 р. Категория: Культура і мистецтво | Просмотров: 308 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]