Вівторок

23.04.2019

04:57

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Підготовка до нового навчального року триває
Середина літа – найкращий час для відпочинку і для дорослих, і для дітей. Але у навчальних закладах робота не зупинилась. Працівники закладів освіти міста готуються до нового навчального року. Про те, як це відбувається, розмова із начальником відділу освіти виконкому Острозької міської ради Людмилою Кухарук.   

– Розпочинаючи нашу розмову, хочу акцентувати увагу на тому, що з першого вересня минулого року розпочато упровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти.

Якщо говорити коротко, початкова школа знаходиться на передових засадах реформування національної освіти. Одним із кроків є впровадження інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ). Це має дати можливість вивести нашу країну з останніх місць у використанні ІКТ у європейські та світові лідери. Всі учні початкової школи, починаючи з 2 класу, почнуть освоювати новий навчальний предмет «Сходинки до інформатики».

Позитивними ознаками стандарту є: забезпечення наступності змісту дошкільної та початкової загальної освіти; особистісно-орієнтований підхід в навчально-виховному процесі початкових класів; формування ключових компетентностей учнів початкових класів, зокрема, загальнокультурної, громадянської, здо­ров’я, збережувальної, інформаційно-комунікаційної; використання здоров’язбережувальних технологій; екологічна спрямо­ваність. Новим державним стандартом передбачено вивчення іноземної мови з 1 класу.­  2013/2014 навчальний рік є особливим для учнів п’ятих класів. Адже саме з 1 вересня в основній школі розпочнеться поступове впровадження нового Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти й нових навчальних програм з усіх базових дисциплін.

Серед основних новацій такі: для забезпечення високого рівня знань іноземних мов – учні п’ятих класів вивчатимуть дві іноземні мови. Радою навчальних закладів міста визначено: Острозький навчально-виховний комплекс «Школа І-ІІІ ступенів-гімназія» вивчатиме французьку мову, загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів №1, №3 планують вивчення російської мови; передбачено посилення використання здоров’язбережувальних технологій; підвищена увага приділятиметься природничій та екологічній освіті. П’ятикласники розпочнуть вивчення інформатики.

– Людмило Володимирівно, як Ви оцінюєте готовність шкіл до нового навчального року?

– Якщо говорити в цілому, то станом на сьогодні – 5 липня – ремонт у навчальних закладах міста зроблений більше, ніж на 80 відсотків від запланованого. У нас вже класи двох шкіл міста повністю готові до початку навчального року – це в ЗОШ І–ІІІ ст. №1 та № 3. Усі класи і кабінети готові хоч сьогодні приймати дітей на навчання у головному корпусі Острозького НВК «Школа І-ІІІ ст. – гімназія». Проте, зважаючи на те, що до серпневого огляду шкіл ще більше місяця, робота триває. Наприклад в Острозькій ЗОШ І-ІІІ ст. №1 сходи між поверхами пофарбовані лише з однієї сторони. Коли вони підсохнуть, аналогічна робота буде зроблена на протилежному боці. Ми очікуємо, що вже скоро в цьому навчальному закладі почнеться друга черга ремонту їдальні. Потребує ремонту і спортивний майданчик школи, однак бюджетом 2013 року не передбачені кошти на це. Спільно із міською радою шукаємо вирішення даного питання.

В ЗОШ № 3 усі приміщення готові приймати дітей вже сьогодні, але там ми цього літа плануємо відремонтувати паливну. В Острозькому НВК «Школа І – ІІІ ст. – гімназія» триває ремонт трьох кабінетів в окремому приміщенні, де знаходитимуться молодші класи (фото на 1 стор.). Приміщення старе. У цьому навчальному закладі планується проведення ремонту вчительської кімнати та спортзалу.

Також тривають ремонтні роботи у дошкільних навчальних закладах міста. Зокрема, у цей час Острозький ДНЗ № 2 «Веселка» дітей не приймає, проводяться ремонтні роботи. Щойно вони завершаться, дітей переведуть у «Веселку», а в «Ромашці» продовжать готувати заклад до нового навчального року. У закладі прочищено вентиляційні ходи, які раніше були забруднені. Результат цієї роботи будемо бачити пізніше, коли розпочнеться опалювальний сезон. Можливо, доведеться відновлювати систему вентиляції, яку колись демонтували. Навіть за умови, що у цьому навчальному закладі перебувають діти, там уже відремонтовано майже всі групові кімнати, на черзі коридори і сходи. Їх будуть ремонтувати після переведення дітей у ДНЗ «Веселка». Хочу зазначити, що стараннями батьків вихованців у «Ромашці» гарно обладнано ігровий майданчик (на фото).

У дитячо-юнацькій спортивній школі до осінньо-зимового періо­ду планується відремонтувати систему опалення.­

Методична служба відділу освіти провела детальний аналіз роботи за минулий навчальний рік і визначила орієнтири на виконання завдань другого етапу науково-методичної проблемної теми «Формування конкурентноспроможної особистості у процесі навчання і виховання шляхом упровадження інноваційних технологій і методик».

Хоча педагоги та вихователі ДНЗ переважно знаходяться у відпустках, навчальні заклади готуються до нового навчального року.

Користуючись нагодою, щиро дякую колективам навчальних закладів, а також батькам наших вихованців та учнів за дієву допомогу. Сподіваюся і на подальшу плідну співпрацю.

Свято першого вересня – День знань, зустрічатимемо у ошатних, відремонтованих приміщеннях.

Іван ГЛУШМАН
№28 від 13 липня 2013 р. Категория: Освіта і виховання | Просмотров: 387 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]