Понеділок

22.04.2019

03:19

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Підліток – дзеркало дорослих проблем

Вашій дитині вже 13 чи 14 років? Як часто у ваших стосунках виникають непорозуміння? Чи завжди ви розумієте своє дитя, а воно вас? Майже в кожній родині, де росте підліток, виникають проблеми у спілкуванні між батьками і дітьми. Часто і сам підліток не може пояснити своїх безглуздих вчинків або грубого, нахабного повод­ження. Насправді, «винен» у всьому період між 10 і 15 роками, коли дитина переживає складні зміни у фізичному і морально-психологічному розвитку. До них потрібно готуватись.  

На початок підліткового періоду першим реагує організм – змінюються пропорції тіла, ріст скелета випереджує розвиток мускулатури, часто різко збільшується вага тіла. Через це порушується робота серця, легень, кровообіг, перебудовується робота ендокринної системи. Гормональна перебудова організму призводить до вразливості емоційного стану – у дитини часто змінюється настрій. У період статевого дозрівання у підлітка виникає новий образ фізичного «Я». Тому неп­ривабливе, на власну думку, тіло та поява вугрів роблять його вразливим. Невдалі жарти однолітків можуть приз­вести до розчарувань у собі. Краще, щоб батьки прос­то розповіли дитині, що з нею відбувається й були особливо уважними та обережними в словах.

Підліток відчуває гостру необхідність самостверд­жуватись і спілкуватись з однолітками. Стосунки між однолітками поглиблюються, зав’язується дружба – як правило з підлітком близьким за статусом, матеріальним забезпеченням, спільними захопленнями. Або навпаки, за контрастом – ніби доповнення до себе. Відомий підлітковий максималізм видає себе або в потребі одного-єдиного вірного друга, і зрада не пробачається, або в частій зміні друзів.

Відчуття дорослості – головне надбання цього віку. Зовні наче нічого й не змінилося: ходить до школи, живе у тій самій сім’ї, всі домашні й надалі ставляться, як до маленького. Але дитина, сприймаючи як належне побутову оцінку, вважає, що вона вже доросла, і «сама знає, що робити». Коли дитина не відчуває себе дорослою, вона проявляє свою «дорослість» серед однолітків – починає палити, «тусується» у компаніях, тощо.

Позитивним моментом підліткового віку є те, що дитина у своїй «дорослій» поведінці підсвідомо копіює здебільшого батьків. Отже, для них – це шанс подивитися на себе збоку. Підліток – це особистість, що формується під впливом навколишнього середовища. І не можна кидати його у відкрите море без підтримки.

Валентина ВЛАСЕНКО, лікар-терапевт підліткового кабінету Острозького районного центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги

№7 від 8 лютого 2014 р. Категория: Медицина і здоров'я | Просмотров: 220 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]