Неділя

21.04.2019

17:42

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Підписали меморандум та багато спілкувалися

Здивувати Острог знаменитостями дуже важко. Крім польського короля, російського самодержця тут були і Тарас Шевченко, і Олесь Гончар, усі президенти незалежної України й чимало інших відомих особистостей минулого та сучасності. І все ж у неділю, 8 березня, в Острозькій академії зустрічали особливу людину, яка своєю працею, наполегливістю, не показною, а справжньою, майстерністю, заслужила повагу і любов мільйонів шанувальників футболу, не лише в Україні, але й далеко за її кордонами. Це – легендарний футболіст епохи кінця існування СРСР, початку української незалежності, уродженець Львівщини, майстер спорту міжнародного класу Олег Лужний. 

Супроводжував уславленого футболіста голова Рівненської обласної федерації футболу Олексій Хахльов, ветеран «Вереса» Володимир Чирков. Традиційно зустрічали поважних гостей на подвір’ї вузу ректор Ігор Пасічник, міський голова Олександр Шикер, голова Острозької РДА Віталій Ундір, ветерани спорту та футболісти, як юні, так вже і досвідчені.

Звісно, для переважної більшості прекрасної половини людства, які того дня насолоджувались своїм святом, ім’я Олега Лужного майже нічого не говорить. Але для багатьох чоловіків – це легенда, як і Блохін, Заваров, Бєланов… Тож починаючи офіційну частину зустрічі в залі наукової ради Національного університету «Острозька академія», ректор вузу, Герой України Ігор Пасічник, представляючи гостя, зачитав, так би мовити, «послужний список» легенди українського і світового футболу. А він – вражаючий. Починав у Луцьку, грав за тамтешнє «Торпедо», потім львівський СКА «Карпати», з 1989 по 1999 виступав за провідний український і радянський футбольний клуб київське «Динамо». За нього зіграв 67 ігор у чемпіонаті СРСР та 186 в українському, у яких, будучи правим захисником, забив 13 голів, єврокубках – 52 гри. А ще він виступав за лондонський «Арсенал» та провінційний англійський «Вулвергемптон». За збірну СРСР, дебютуючи в ній у 18 років, зіграв 8 ігор, нашу національну збірну – 52 гри, з яких в 39 був капітаном, що є, поки що, рекордом. І завойованих відзнак чимало – чемпіон СРСР 1990 року, володар кубка зниклої країни того ж року, чемпіон незалежної України – сім разів поспіль між 1993 і 1999 роками. А ще він багаторазовий володар кубка України, Англії, чемпіон Європи серед молодіжних команд, тренував провідні клуби в нас та за кордоном.

Розпочинаючи спілкування з присутніми, Олег Лужний зазначив, що йому дуже приємно знаходитися в гарному місті, яке має визначні історичні та культурні надбання, з яким пов’язані багато знаменитих постатей, де започатковано перший вищий навчальний заклад в Східній Європі – Острозьку академію. Він також подякував за запрошення побувати у відродженому вузі, зустрітися зі  шанувальниками футболу нашого міста.

Після запитань-відповідей, які стосувалися громадської роботи на посаді члена виконавчого комітету Федерації футболу України, куратора в ній Рівненщини, тренерську роботу, ініціативу відродження професійної народної команди на зразок «Барселони», коштів на її утримання, пошуки талантів в області, шанс їм пробитися у великий футбол, зайнятість молоді, футбольну кар’єру, зокрема, виступи в Англії, де було найважче і найцікавіше грати, спаду в грі й результатах останніми роками київського «Динамо», корупції в футболі, планів щодо розвитку футболу, секретів успіху, перспектив українського футбольного чемпіонату, Олег Лужний, Ігор Пасічник і Олексій Хахльов підписали меморандум про взаєморозуміння й співпрацю між ініціативною групою громадської організації рівненський клуб «Верес», Федерацією футболу області та Острозькою академією. Документом планується надати всеохоплюючу допомогу у створенні фінансово незалежного народного футбольного клубу, який буде успішно представляти Рівненщину у чемпіонаті, кубку України та на міжнародних змаганнях.

На зустрічі також виступав та відповідав на запитання присутніх голова Рівненської обласної федерації футболу Олексій Хахльов. Він говорив про те, що аби відновити «Верес» необхідно об’єднати людей в області на фундаменті довіри та спільної мрії. Амбітна мета – через п’ять років «Верес» має грати в прем’єр-лізі. Вже цього року, можливо, відновлена команда виступатиме в другій українській лізі. Аби це зробити, нині активно працює ініціативна група.

Ігор Пасічник на прощання подарував Олегу Лужному свій мед, енциклопедію «Острозька академія», висловив сподівання, що він «захворіє Рівненщиною і Острожчиною», буде консультантом острозької команди і залишиться працювати в нашій області, а також провів традиційну екскурсію академією. ­

Іван ГЛУШМАН

№ 11 від 14 березня 2015 р. Категория: Фізкультура і спорт | Просмотров: 252 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]