Неділя

19.05.2019

23:33

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Підприємцям про внески
З 13 жовтня 2012 року набрав чинності Закон України від 18.09. 2012 р. № 5292-VI «Про внесення змін до статей 9 і 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», який оптимізує строки сплати єдиного внеску підприємцями за результатами власної  підприємницької  діяльності у поточному році, зокрема: для підприємців, які працюють за загальною системою оподаткування, змінено граничний термін сплати єдиного внеску за підсумками року. Раніше підприємці проводили остаточний розрахунок за нарахованими внесками в ті ж терміни, що і подавали річну звітність, тобто до 1 квітня. Тепер при підготовці звіту за 2012  рік  підприємець сплачуватиме єдиний внесок до 10 лютого 2013 року. При цьому протягом року, як і раніше, підприємцю необхідно сплачувати авансові платежі у розмірі 25% річної суми єдиного внеску, обчисленої від суми доходу, за якою розраховуються авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб. Термін сплати авансових платежів не змінився.

У підприємців, що обирали спрощену систему оподаткування, змінився порядок сплати єдиного внеску протягом всього календарного року. Раніше підприємці сплачували єдиний внесок щомісячно, але  остаточний розрахунок проводився не пізніше 20 січня наступного року. Тепер для зменшення фінансового навантаження на підприємців граничний термін сплати  розділений поквартально. Тобто, нарахований єдиний внесок за календарний квартал,  підприємець сплачуватиме  до 20-го числа місяця, наступного за кварталом, за який він сплачується.

Особи, які забезпечують себе роботою самостійно, сплачують єдиний внесок до 1 травня наступного року.

Строки сплати та подання звітності підприємцями – роботодавцями за найманих працівників незалежно від обраної системи оподаткування, не змінились.

Для приватних підприємців на загальній системі оподаткування і для "спрощенців”, а також для осіб, які забезпечують себе роботою самостійно,  звітний період залишається річним.

Не сплачені своєчасно  суми  єдиного внеску стягуються  із застосуванням  штрафних санкцій та пені: накладення фінансової санкції в розмірі 10% від створеної заборгованості та нарахування пені в розмірі 0,1% від суми за кожний день прострочки.

Фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, звільняються від обов’язкової сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

За консультацією звертатись за телефоном (0362) 22035 або в кабінети 206, 207, 208 управління Пенсійного фонду України в Острозькому районі (пр-т Незалежності, б. 9, м. Острог, Рівненської обл.).

Зважаючи на вищенаведене, нагадуємо, що своєчасна та повна сплата єдиного внеску дозволить вам уникнути накопичення боргових зобов’язань зі сплати єдиного внеску та не створить умов для вжиття відповідних заходів до вас як до боржника відповідно до статті 25 Закону.

Тетяна ОПАНАСЮК, заступник начальника управління
Просмотров: 321 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]