Неділя

21.04.2019

21:30

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Підприємцям про внески, терміни і штрафи
Нагадуємо, що 20 січня 2012 року закінчився граничний термін сплати єдиного внеску за 2011 рік для фізичних осіб – підприємців спрощеної системи оподаткування.

Відповідно до законодавства про збір та облік єдиного внеску фізичні особи – підприємці спрощеної системи оподаткування є платниками єдиного внеску (п.4 ч.1 ст.4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”), тому відповідно до статті 25 Закону несуть повну відповідальність на рівні з іншими платниками за його невчасну сплату (фінансові санкції та пеня, примусове стягнення, інше). Отже, порушення цього терміну сплати тягне за собою накладення фінансової санкції в розмірі 10% від створеної заборгованості та нарахування пені в розмірі 0,1% від суми за кожний день прострочки.

Наприклад: якщо за даними ДПА ФО-СПД перебувала на спрощеній системі 12 місяців 2011 року, то її зобов’язання за цей рік перед Фондом становлять 4010,30 грн. Порушення терміну сплати зазначеної суми автоматично тягне за собою накладення фінансової санкції в розмірі 10% (401,03 грн.) та пені. Починаючи з 21 січня 2012 року, сума заборгованості підприємця уже буде складати майже 4,5 тисячі гривень і в подальшому буде збільшуватись за кожен день прострочки. Зважаючи на це, нагадуємо, що своєчасна та повна сплата єдиного внеску щомісяця дозволить вам уникнути накопичення боргових зобов’язань зі сплати єдиного внеску в новому році та не створить умов для вжиття відповідних заходів до вас як до боржника відповідно до статті 25 Закону.

Підприємці (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування) та особи, які забезпечують себе роботою самостійно та отримують дохід безпосередньо від цієї діяльності, сплачують єдиний внесок у розмірі 34,7% суми доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток). Платники, які обрали загальну систему оподаткування, сплачують єдиний внесок протягом року до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада у вигляді авансових платежів в розмірі 25 відсотків річної суми єдиного внеску, обчисленої від суми, визначеної податковими органами для сплати авансових сум податку на доходи фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності. Суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним до 1 квітня року, наступного за звітним роком, на підставі даних річної податкової декларації.

З 1 січня 2012 року розпочався прийом звітів від су­б’єктів підприємницької діяльності за 2011 звітний рік.

Відповідно до Постанови  правління Пенсійного фонду України від 08.10.2010 р. № 22-2 підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та особи, які забезпечують себе роботою самостійно і отримують дохід безпосередньо від цієї діяльності, незалежно від стану фінансово-господарської діяльності, зобов’язані подати до територіального органу Пенсійного фонду України за місцем реєстрації (проживання) звіт за 2011 звітний рік (додаток 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту) до 1 квітня 2012 р.

В разі неподання чи несвоєчасного подання зазначеного звіту застосовується фінансова санкція у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 грн.).

Просимо провести остаточні розрахунки по сплаті єдиного соціального внеску за 2011 рік та не відкладати подання звіту на останні дні.

Тетяна ОПАНАСЮК, заступник начальника управління Пенсійного фонду України в Острозькому районі
Просмотров: 366 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]