Середа

24.04.2019

15:01

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Підсумки. Ротації. Зміни
Під кінець року припадає професійне свято усіх працівників органів внутрішніх справ – День міліції. Тож напередодні їх професійного свята спілкуємось з очільником Острозького МВ УМВС України в Рівненській області Валерієм Самчуком про події року, що минає.  

– Валерію Петровичу, які підсумки роботи очолюваного Вами колективу можете зробити?


– Загалом до міліції надійшло 2166 заяв та повідомлень від мешканців та гостей Острожчини, що на 1839 більше, ніж минулого року. Слідче відділення Острозького МВ порушило понад 140 кримінальних справ та розпочато розслідування по 84 кримінальних провадженнях. Приємно зазначити, що в нас нині немає нерозкритих вбивств, грабежів та інших тяжких і особливо тяжких злочинів. Крім того, завдяки оперативності та злагодженості дій, нам вдалося розкрити умисне пошкодження об’єктів електроенергетики та вбивство. Також відмічається зниження злочинності по злочинах, вчинених неповноліт­ні­ми, що говорить про результативність про­філактичної роботи. Достойні показники та­кож показали й наші дільничні інспектори мі­ліції, ними було складено понад 1900 протоколів про адміністративні правопорушення.

Особливо приємно відмітити підвищення довіри населення до міліції та плідну співпрацю. Це можна в першу чергу помітити під час розкриття крадіжок з церков. Під час якого жителі с. Завизів разом з міліціонерами затримували крадіїв. Однак такі високі результати в роботі, в першу чергу, заслуга моїх заступників, керівників підрозділів та усього колективу. Тож хочу висловити велику подяку своїм заступникам Миколі Ковальчуку, Андрію Венгерчуку, Руслану Грицаю, а також помічнику начальника з кадрового забезпечення Тетяні Гульчук, начальнику штабу Миколі Ткачуку та усьому особовому складу.

– Розкажіть, будь ласка, детальніше про кадрові зміни, що відбулися.

– Так, нещодавно в нас відбулися серйозні кадрові ротації, тож віднині першим заступником міськвідділу – начальником слідчого відділення призначений Ковальчук Микола Ананійович, заступник начальника – начальник кримінальної міліції – Грицай Руслан Ярославович, а Гульчук Тетяна Олегівна – помічник начальника з кадрового забезпечення.

– Що змінилось у роботі з прийняттям нового КПК?

– Зміни у законодавстві кардинально змінили нашу роботу, що позначилося на функціональних обов’язках практично всіх служб. Однак, найбільше навантаження все ж таки припадає на слідство. Найперше, хотілось би зазначити, що віднині усі відомості, зазначені у заявах і повідомленнях, та які містять ознаки злочину, слідчий повинен внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування, негайно, але не пізніше 24 годин. Завдяки цьому унеможливлюється укриття злочинів. Хочеться також додати, що віднині законодавці розмежовують поняття «заявник» та «потерпілий», що у старому кодексі було не передбачено. Важливим аспектом є те, що віднині потерпілим може бути визнана не лише фізична, але й юридична особа. Крім того, права і обов’язки потерпілого виникають в особи з моменту подання заяви про вчинення щодо неї кримінального правопорушення або заяви про залучення її до провадження як потерпілого. Варто пам’ятати, що обсяг прав потерпілого значно ширший, аніж у заявника, тому не даремно законодавець передбачив необхідність вручення пам’ятки про його процесуальні права та обов’язки особою, яка прийняла заяву про вчинення кримінального правопорушення. Цікавим нововведенням є й те, що нині свідок також має право користуватися правовою допомогою адвоката. Крім того, на відміну від старого законодавства, де захисником могли виступати близькі родичі, опікуни або піклувальники, у новому – їм може бути лише адвокат. До речі, з 1 січня 2013 року планується запровадити безоплатну юридичну допомогу. У КПК передбачена низка нових запобіжних заходів, а саме: особисте зобов’язання, застава, домашній арешт та тримання під вартою. Однак, є певні незручності. Найперше – це зменшення процесуальної незалежності слідчих, що виражається у необхідності погоджувати деякі рішення з прокурором, а також введення нової процесуальної фігури – слідчий суддя. Саме на нього покладено основну масу процесуальних рішень під час досудового розслідування.

– Острозький МВ завжди приймав безпосередню та активну участь у спортивних змаганнях з гідними результатами. Чим колектив може похвалитися цього року?

– Дійсно, наш міськвідділ завжди славився високими результатами не лише у роботі, але й спорті. Для прикладу, цього року наші співробітники вибороли друге місце у командній першості у спартакіаді УМВС України в Рівненській області та друге місце у міській спартакіаді серед трудових колективів м. Острог. Зокрема, хочу відзначити найкращих спортсменів міськвідділу – ДІМ Острозького МВ УМВС України в Рівненській області старшого лейтенанта міліції Кримінського Олега Анатолійовича, який, до речі, є позаштатним інструктором з фізичної та вогневої підготовки та старшого інспектора ОГП капітана міліції Васильчука Віталія Ростиславовича. Завдяки їх наполегливості та прагненню до перемоги, острозькі міліціонери котрий рік поспіль займають призові місця.

– Що б Ви побажали на День міліції своїм колегам?

– Найперше, міцного здоров’я, терпіння та наснаги. І, звичайно ж, родинного затишку та благополуччя, адже, на мій погляд, саме підтримка близьких допомагає нам у цій нелегкій роботі. Приємно відзначити, що наші працівники були нагороджені з нагоди свята в області. Інспектор з інформаційних технологій Острозького МВ Цабан Яна Іванівна, старший інспектор режиму секретності Кравчук Альбіна Миколаївна – почесними грамотами, помічник начальника по взаємодії з громадськістю та ЗМІ Антонова Вікторія Сергіївна – подякою, помічник начальника міського відділу з кадрового забезпечення Гульчук Тетяна Олегівна – занесенням фотографії на стенд УМВС «Наша гордість».

Спілкувалася Вікторія АНТОНОВА
№51 від 22 грудня 2012 р. Категория: Правоохоронні органи, право і кримінал | Просмотров: 739 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]