Середа

24.04.2019

15:42

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Підсумовуючи роботу за рік
Упродовж 2011 року Острозькою міжрайонною прокуратурою здійснено ряд координаційних та наглядово-практичних заходів, спрямованих на підвищення ефективності захисту прав і свобод громадян від злочинних посягань та зміцнення законності на піднаглядній території.

З метою координації дій правоохоронних органів 28.01.2011 р. та 22.07.2011 р. проведено координаційні наради керівників правоохоронних органів Острозького району та м. Острога, на яких розглядались питання стану протидії злочинності, насамперед в сфері економіки, корупції, хабарництва, злочинів проти життя і здоров’я особи, забезпечення захисту прав та свобод громадян від злочинних посягань та прокурорського нагляду з цих питань.

Заходи, визначені у постановах координаційних нарад, дали певний позитивний результат, зокрема, за результатами проведених перевірок в порядку правозахисної діяльності за додержанням вимог чинного законодавства у бюджетній сфері виявлено 8 злочинів, що майже втричі більше, ніж у 2010 році (3). Також порушено та направлено до суду 5 кримінальних справ з ознаками корупції.

Практична реалізація організаційних заходів, правильна координація діяльності правоохоронних органів у боротьбі зі злочинністю сприяла стійкому покращенню криміногенної ситуації в регіоні та стану законності. Рівень злочинності на 10 тисяч населення є одним із найнижчих серед міст і районів області (51).

У 2011 році вчинено 234 злочини. Так, протягом 2011 року вчинено 1 умисне вбивство, 4 тяжких тілесних ушкоджень (2010-5), в тому числі 1 тяжке тілесне ушкодження зі смертельним наслідком (2010-2), 1 зґвалтування, однак не вчинено вимагань та підпалів.

У 2011 році зменшилась кількість крадіжок, шахрайств, пограбувань та хуліганств. Виявлено 11 фактів незаконного зберігання зброї.

Завдяки проведеній належній профілактичній роботі на 50,0% або з 20 до 10 зменшилась кількість вчинених злочинів в громадських місцях; на 41,5% або з 41 до 24 зменшилась кількість злочинів, вчинених в стані алкогольного сп’яніння; на 75% або з 4 до 1 зменшилась кількість вчинення особливо тяжких злочинів; на 1,3% або з 77 до 76 зменшилась кількість злочинів, вчинених особами, які раніше їх вчиняли.

Як свідчить аналіз стану законності та протидії злочинності на території м. Острога та Острозького району, з боку працівників Острозького МВ УМВС України в Рівненській області, зокрема підрозділами СДІМ та СКР ще не в повній мірі проводиться належна профілактична та індивідуально-виховна робота з населенням, недостатньо належна співпраця з органами місцевого самоврядування та їх виконавчими комітетами, дещо послаблено нагляд та контроль за особами, які ніде не працюють, не навчаються, зловживають спиртними напоями та схильні до вчинення правопорушень та злочинів.

Турбує те, що упродовж 2011 року на 11,1% або з 9 до 10 зросла кількість вчинення злочинів підлітками, а також те, що зросла кількість втягнення неповнолітніх в злочинну діяльність. В тому числі має місце рецидивна злочинність серед дітей. Так, 2 жителі м. Острога, а також 1 житель с. Ілляшівка Острозького району, будучи притягнутими до кримінальної відповідальності, повторно вчинили нові умисні злочини.

Наведене свідчить про те, що працівниками Острозького МВ УМВС України в Рівненській області, служби у справах дітей Острозької міської ради та Острозької райдержадміністрації, а також навчальних закладів, не в повній мірі вживаються належні та достатні заходи по профілактиці та попередженню злочинів, вчинених дітьми, не завжди проводиться профілактична робота з батьками, які неналежним чином виконують свої обов’язки.

Острозькою міжрайонною прокуратурою за результатами здійснення правозахисної діяльності упродовж 2011 року порушено 11 кримінальних справ, 10 з яких направлено до суду з обвинувальними висновками, внесено більше 170 документів прокурорського реагування, за результатами розгляду яких притягнуто до відповідальності 95 посадових осіб, в тому числі 36 – в органах контролю та 44 – в органах місцевого самоврядування та державної виконавчої влади, відшкодовано 916 тис. грн.

Острозькою міжрайонною прокуратурою активно проводиться представницька робота. Так, упродовж 2011 року в інтересах держави та громадян, які самостійно не в змозі захистити свої порушені права, пред’явлено позовів на загальну суму 1 406 тис. грн., із яких 29 розглянуто та задоволено на суму 1 386 тис. грн., в тому числі стягнуто до бюджету – 775 тис. грн.

Упродовж 2011 року вирішено 124 письмових звернень громадян, 27 звернень направлено за належністю. Проведено 8 виїзні прийоми громадян у сільських радах району.

Острозька міжрайонна прокуратура діє гласно, систематично інформує державні органи влади, громадськість про стан законності та заходи щодо її зміцнення. Так, упродовж 2011 року міжрайпрокуратурою підготовлено та внесено в органи виконавчої влади та місцевого самоврядування 10 інформацій про стан законності на території району та міста, здійснено 32 виступи в засобах масової інформації.

Завдяки належному прокурорському нагляду у 2011 році не допущено випадків порушення конституційних прав громадян: незаконного притягнення громадян до кримінальної відповідальності, незаконного засудження, незаконного утримання під вартою.

Слід зазначити, що рішенням колегії прокуратури Рівненської області від 18.11.2011 р. Острозька міжрайонна прокуратура (на фото) занесена на Дошку пошани прокуратури Рівненської області як найкраща прокуратура районного рівня.

Любов КОВАЛЬЧУК, Острозький міжрайонний прокурор, старший радник юстиції
Просмотров: 296 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]