Субота

20.04.2019

20:04

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Пішоходам дорослим та малим!
Часто водіїв звинувачують у тому, що вони порушують правила дорожнього руху. Буває, справедливо, буває – ні. А мені хотілося б залишити водіїв у спокої і поговорити про пішоходів. Про пішоходів, які порушують правила не рідше, а, можливо, навіть і частіше за водіїв. Цим вони піддають небезпеці як себе, так і тих же автомобілістів.  

Як приклад: гарно вдягнута молода жінка, скоріш за все чиясь мама, дуже кудись поспішає та намагається перетнути вулицю поза переходом у місці з інтенсивним рухом. Вона не звертає уваги ні на що: ні на машини, ні на сигнали, що подають їй водії, напевно, вважаючи себе недоторканою. За цим з цікавістю спостерігають школярі, котрі повертаються зі школи. Причому в 20 метрах від ділянки дороги, яку перетинає жінка, знаходиться пішохідний перехід, до того ж регульований. Для юрби школярів така доросла людина – приклад для наслідування. Тож відтепер і вони намагатимуться скоротити шлях, перетинаючи вулицю у невстановленому місці. Добре, коли все обійдеться. Але статистика ДАІ, вперто стверджує, що кількість ДТП з вини пішоходів все ж залишається високою. Небезпека в першу чергу чатує на тих, хто легковажно намагається заощадити на перебіганні вулиці поза переходом дві хвилини часу. Досить часто така економія в кращому випадку, перетворюється на «загіпсовані місяці» непрацездатності, коли час тягнеться дуже повільно та нудно та не приносить жодної копійки у сімейний бюджет.

Але життя продовжується, і навіть в умовах економічної кризи, коли доводиться економити на всьому, деякі українці оптимістично переходять вулицю зі жвавим рухом транспорту у заборонених місцях, незважаючи ні на небезпеку, ні на солідний штраф за порушення правил дорожнього руху, ні на перспективу опинитись на тривалий час у травматології.

Дорослі люди з відповіддю першокласника «я більше так не буду», навіть не замислюються над тим, що бездумно переходячи дорогу за 25 метрів від переходу, свідомо підставляють себе під проїжджаючі автомобілі.

І навіть коли поряд чергують працівники Державтоінспекції, котрі слідкують за виконанням правил дорожнього руху його учасниками, – у деяких людей вистачає неповаги не тільки до людей у погонах, а й до самих себе. Вони нахабно «пруть» через дорогу, витанцьовуючи та підплигуючи перед капотами проїжджаючих машин. Їх не лякають високі штрафи у період тотальної нестачі коштів, травматологічні пункти та навіть морг з цвинтарем. Вони порушують, бо так скоріше.

Занепокоєння ДАІ пішохідною проблемою зрозуміле, адже саме ДАІ в нашій країні відповідає за тих, хто нехтує своїм життям та здоров`ям, порушуючи елементарні правила поведінки на дорозі. Особлива категорія пішоходів – це діти. Уже цього року на Рівненщині сталося 19 дорожньо-транспортних пригод за участю пішоходів, 12 з яких відбулося з вини самих пішоходів. У цих ДТП травмовано 14 пішоходів, з яких 4 – діти, 5 пішоходів отримали смертельні травми.

Вулиця і транспорт – це елементи навколишнього середовища, і їх освоєння дітьми має свої особливості. Для дітей важливий особистий досвід. Згадайте перше знайомство з вогнем, голкою тощо. Але ситуацію з дорогою і транспортом дитина не може «оцінити» особисто, а наслідки дорожньо-транспортних пригод і простий поріз або опік – не одне й те саме. Дорожньо-транспортна пригода – це трагедія, і в цьому випадку «особистий» досвід дитини неприпустимий і повинен бути замінений на досвід, накопичений суспільством.

Спеціальними дослідженнями встановлено, що діти інакше, ніж дорослі, переходять через дорогу. Дорослі, підходячи до проїжджої частини, вже здалеку спостерігають і оцінюють нинішню ситуацію. Діти ж починають спостереження, тільки підійшовши до краю дороги або вже перебуваючи на ній. В результаті – мозок дитини не встигає «переварити» інформацію і дати правильну команду до дії. Часто діти переоцінюють безпеку власної поведінки. Причому готовність до ризику хлопчикам властива більшою мірою, ніж дівчаткам, тому і в ДТП вони потрапляють у 2 рази частіше. На відміну від дорослих, у дітей знижено почуття власної безпеки.

Вивчення та нагадування малечі правил безпеки на дорозі справа дорослих. Правоохоронці за кожної нагоди, особливо перед початком канікул, проводять заняття з юними учасниками дорожнього руху, намагаючись втолкувати їм необхідність дотримання правил дорожнього руху.

Працівники Державтоінспекції звертаються з проханням до батьків не допускати дітей до катання на санках дорогами. Власним прикладом навчайте дітей правильної поведінки на дорозі. На вас дивляться і з вас беруть приклад не лише ваші діти, а і їх однокласники, знайомі, однолітки. Такі прості та водночас ефективні методи виховання значно збільшують шанси на те, що наші діти будуть повертатися додому здоровими та неушкодженими. Любіть життя, поважайте себе та інших учасників дорожнього руху. Будьте прикладом для дітей.

Юрій ДОМАЩУК, старший державтоінспектор ВДАІ Острозького МВ УМВС
Просмотров: 266 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]