П'ятниця

19.04.2019

18:02

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Після екскурсій запанувала музика…

Триває реалізація цікавого і амбітного проекту «Музика в замках Рівненщини». Наша газета вже розповідала про чудовий концерт у стінах Музею книги та друкарства Державного історико-культурного заповідника м. Острога. І ось у неділю, 1 лютого, артисти Рівненської обласної філармонії та шанувальники музики і музейної справи вже втретє в рамках проекту побували у нашому місті.

Заступник директора Рівненської обласної філармонії Тетяна Пугачова розповіла, що проект «Музика в замках Рівненщини» успішно розпочався минулого року. Почали в Дубно, куди їздили рівняни з екскурсією, яка закінчилась концертом у старовинній князівській будівлі. Потім до проекту долучився Острог. До нашого міста приїхав великий комфортабельний автобус із екскурсантами та митцями. Поки перші оглядали експозиції Музею книги та замку, артисти налаштовували апаратуру, готувалися до концерту.

– Мені приємно констатувати, що до Острога цього разу приїхало багато учасників, власне, як це було в Дубно, – каже Тетяна Олександрівна. – Кількість учасників залежить від пори року та погодних умов. Сьогодні прекрасний сонячний день і зібралось майже 40 осіб. Мені особливо приємно, що в Острозі до нас приєдналися мешканці міста. У Дубно також приходили місцеві, але їх було менше. Вони, як правило, не беруть участь в екскурсіях, а лише присутні на концерті.

До Острога разом із екскурсантами приїхав квінтет «Концертіно» (скрипка – Олександра Погосян та Іван Швецов, альт – Ростислав Лотоцький, віолончель – Аліна Кун, контрабас – Олександр Рисінський) та гітарист Юрій Стасюк. Розпочинаючи заключну частину заходу, ведуча Інна Жовнір подякувала керівництву Державного історико-культурного заповідника м. Острога за надану можливість організувати концерт у найстарішій будівлі нашого міста в оточенні цінних старовинних артефактів. Потім говорила про рід князів Острозьких, зокрема Василя-Костянтина, який був освіченою людиною, меценатом, сприяв розвитку музичної культури, вдало поєднував традиції українського народу із досягненнями тогочасного ренесансного західноєвропейського мистецтва, а також про високий рівень освіченості середньовічної аристократії, вміння грати на музичних інструментах та багато іншої цікавої інформації.

А потім звучала музика. Першою була виконана «Балада про старий замок» композитора і гітариста Рівненської обласної філармонії Юрія Стасюка. Твір складається з трьох частин (перша і третя присвячені нашому місту, а друга – трагічному коханню Гальшки та молодого князя Сангушка). Ведуча Інна Жовнір зазначила, що твір був написаний під враженнями після чудових екскурсій восени у князівському замку. Також звучала частина з квартету Фелікса Мендельсона «Кансонетта» та 2 частини з квінтету Олександра Глазунова «Угорський танець» та «Орієнтал».

В кінці заходу виступив директор Державного історико-культурного заповідника м. Острога Сергій Кибкало, який щиро подякував артистам та усім причетним до реалізації проекту. Він також зазначив, що музика в старовинному замку по-особливому звучить і по-особливому сприймається, а також висловив сподівання, що співпраця музикантів та музейних працівників буде плідно продовжуватися задля популяризації мистецтва та історичних надбань нашого міста.

Коли відвідувачі краєзнавчого музею поверталися до автобуса, я цікавився їхніми враженнями. Зокрема, рівненчанка з обмеженими можливостями Наталія Колесова зазначила, що приємно вражена екскурсіями та чудовим концертом артистів філармонії. Жінка отримала багато насолоди від спілкування з високим мистецтвом. Їй дуже сподобалось вдале поєднання у проекті минулого і сьогодення. Атмосфера в замку підсилює емоції та враження і надає більшої глибини побаченому і почутому. Вона також висловила вдячність організаторам проекту за можливість взяти участь у ньому. Програміст Павло Кошла сказав, що в Острозі він був уже давно, ще в дитячі роки. Для нього була цікавою екскурсія музеями міста, а довершив гарні враження чудовий концерт у замку. Там дуже гарна акустика, не така, як у приміщенні філармонії чи театру. Професор університету водного господарства Олена Налобіна також не приховувала приємних емоцій після заходу і зазначила, що пропонуватиме своїм рідним та знайомим з Луцька неодмінно побувати в Острозі, а, при можливості, ще й послухати музику в замку.

Іван ГЛУШМАН

№ 6 від 7 лютого 2015 р. Категория: Культура і мистецтво | Просмотров: 236 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]