Неділя

21.04.2019

21:15

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Півтори тисячі на першокласника
Ще на початку серпня мами і тата починають зводити баланс свого сімейного бюджету і прикидати: ще цього року походить їх школяр в минулорічному костюмі чи таки доведеться купувати новий. І, якщо у батьків старшокласників такий вибір ще існує, то для тих, у кого дитина йде у перший клас, все потрібно купувати «з нуля». Тож з якими коштами і яким настроєм їдуть сьогодні батьки на базар, ми і вирішили поцікавитися на нашому речовому ринку. Там ціни дуже різні. Так, шкільну сумку ми бачили за 50 грн. і за 300 грн. Вибір є на різні гаманці.


300 гривень лише за канцтовари

Загалом, підготовку до навчального року можна символічно розділити на два етапи. Перший – придбання канцелярського приладдя, другий – покупка шкільної форми та інших необхідних речей. Щодо письмового приладдя, то в торгових наметах асортимент більш-менш хороший. Так зошит із 12 аркушів коштує 1-1,5 гривні, 36 аркушів –
2,5-3 гривні, 48 аркушів – 5 гривень. До зошитів ще треба й обкладинки – 3-6 гривень, за комплект для підручників – 8-15 гривень. Для першокласника слід придбати і фарби – акварельні 6 кольорів вартують від 5 грн., і пластилін – 6 кольорів близько 4 грн. Альбом для малювання – від 1,80 грн. до 9. Кольоровий папір можна придбати за 2 гривні, а клей за 1,20 грн.

Пройшовшись іншими «точками» та крамницями, з’ясовуємо, що ручку можна придбати від 50 коп. Прості ж олівці коштують в межах гривні, кольорові – від 9,60 до 20 грн. за пачку з 12 шт. У середньому 1 гривню коштує й точило для олівця та 40-60 коп. гумка. Десь за 2 гривні можна придбати лінійку. Все це треба покласти в пенал, який тягне за 4-10 грн. Для учнів молодшої ланки добре, якби туди вмістилися й кольорові олівці та пензлик. А от щоденники з доданням різноманітної інформації та фотографіями улюблених акторів чи співаків коштують від 10 до 25 гривень. Тож повний канцелярський набір обійдеться приблизно у триста гривень.

– Ціни на школярські канцтовари порівняно з минулим роком не зросли. Навпаки, ми, бачачи невисоку купівельну спроможність батьків, намагаємось везти більше недорогі товари – констатує пані Алла, продавець канцелярських товарів. – Практично вся поліграфічна продукція – вітчизняного виробництва, вона якісна і недорога. Крім того, намагаємось і батькам і, особливо, дітям дати можливість відчути наближення свята – даруємо їм подарунки. Так, майбутнім першачкам, незалежно від покупки, вручаємо велику розмальовку. Іншим школярам при покупці на 100 гривень – альбом і олівці, на 200 грн. – інші подарунки за вибором маленьких покупців.

 Цікавимось, що саме купують батьки:

– Беру все по мінімуму, – говорить пані Ольга, яка саме вибрала разом з донечкою необхідні речі, – щоб на перших порах вистачило, а потім будемо докупляти впродовж року. Все одно на весь рік не вистачить. Якщо зошити, щоденник, пенал нашого виробника, то уже олівці, ручки, фломастери – скрізь китайського виробництва, швидко ламаються, псуються. То ж доведеться ще купувати. І так 312 гривень за все доведеться заплатити

Діти, у свою чергу, відчуваючи напругу батьків, яка підсилюється фінансовими проблемами, не особливо примхливі у виборі.

 
Китай чи … Китай

А от ціни на вмістилище знань коливаються, як ми уже зазначили, від 50 до 300 гривень. Ті портфелі, що мають ортопедичні спинки – дорожчі: 185 – 300 грн. Як правило, на такі витрачаються батьки молодших школярів. Старшокласники притримуються принципу мінімалізму – невелика сумочка через плече, в яку, може, пару зошитів ввійде і досить.

Оглядаючи наплічники, важко не помітити, що у деяких з них не було спеціальних нашивок, що відбивають світло у темну пору доби, що вимагається правилами безпеки, деякі не мали перегородок і вкладок для зручності у використанні.

– Не розумію, чому така різниця в ціні? – питає в продавщиці мама першокласника. – Як на дотик, то тканина геть однакова, і спинки теж не набагато жорсткіші.

– Ну, то Китай,– відповідає продавець

– А ця? – показує на дорожчу мама.

– І ця китайська, але краща.

– Я взагалі здивована асортиментом, тобто його відсутністю і низькою якістю шкільних товарів, – обурюється мама першачка.– Ну, по-перше, шкільна форма – суцільний Китай, до того ж 40% вовна та 60% поліестер. Мене це не влаштовує. Я хочу, щоб моїй дитині було тепло і на вулиці, і в класі. Ми вирішили шукати хай дорожчу форму, але якісну, щоб вовни було хоча б 80%. А те, що китайці на бірці пишуть, мовляв, матеріал не шкодить здоров’ю, ну так це ні про що не говорить…


Дівчат одягати дорожче

Продавці шкільного одягу розповідають, якщо збирати до школи дівчинку, сума буде більшою, ніж для хлопчика. Адже до піджака за 150 грн. потрібно додати спідничку за 100 грн.,чи сарафан за 165 грн. блузку «на вихід» за 150 грн., і блузку на кожен день за 110 грн., а ще туфлі – 140 грн., колготки – 40 грн., банти від10 до 25 грн. От і порахуйте. У минулому році можна було купити спідницю за 110 грн., за блузку на кожен день потрібно було викласти – 100 грн., а за непогані туфлі – 110 грн. Верхньої цінової межі просто не існує – усе залежить від віку і забаганок дитини та фінансової спроможності батьків. Також треба купити кросівки чи кеди на фізкультуру, вони обійдуться від 40 до 100 грн. Знадобиться дитині й спортивний костюм. Ціна його, залежно від якості, коливається, в середньому, від 100 до 350 грн.

Хлопців вбирати простіше. Найдорожчим придбанням залишаються шкільні форми – від 250 до 400 гривень. Виробник і колір – основні критерії відбору. Популярними є чорний та синій, цікавляться і бордовим.

Отож, якщо додати усе що дитині необхідно до школи: зошити, канцтовари, навчальне приладдя, портфель, шкільну і спортивну форму, взуття, тощо виходить, що зібрати дитину в звичайну українську школу коштує сім’ї від 1500 грн. до ... Варто врахувати, що це середні ціни на товари на нашому ринку. Якщо ж батькам заманеться купити дитині все найкраще, видатки зростуть удвічі, а то й утричі.

Людмила КОЗАК
Просмотров: 388 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]