Неділя

21.04.2019

21:22

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Побачити, щоб запобігти
Рятувальники часто кажуть, що чим менше задіяні вони і їх спецтехніка, тим більше багатіє держава. Аби запобігти матеріальним і людським втратам, травмуванню спрямована профілактична робота, яку здійснює спеціалізована служба Міністерства з надзвичайних ситуацій України. У четвер, 10 травня, спеціалісти обласного управління у інтернатах і навчальних закладах міста проводили відповідну роботу.

У Острозькому психоневрологічному інтернаті на початку профілактичного заходу показали документальний фільм, у якому демонструвались кадри досліду у спеціалізованій лабораторії. Для імітації справжньої пожежі у будинку підпалили звичайний диван. Впродовж перших секунд і навіть хвилини жодних слідів вогню у приміщенні не було видно, не встигла спрацювати спеціалізована сигналізація. Вогонь ніби причаївсь у схованці, щоб нанести свій нищівний удар. Поширення вогню показували у хронологічному порядку з часу підпалу і до 7 хвилини. За той час «червоний півень» встиг знищити більшу половину домашніх речей, пошкодив стіни та підлогу. Хід розгортання пожежі коментували спеціалісти рятувальної служби.

Заступник начальника відділу планування роботи з персоналом та зв’язків з громадськістю управління Держтехногенбезпеки у Рівненській області Андрій Хіміч (на знімку), заступник начальника курсів з навчально-виробничої роботи Навчально-методичного Центру цивільного захисту та Безпеки життєдіяльності Рівненської області Володимир Павлюк, інспектор Острозького РС УДІТБ в Острозькому районі Костянтин Півень після закінчення фільму ще раз давали прості, і, разом з тим, дієві рекомендації для того, щоб не допустити пожежі, виникнення вогню у побуті і виробничих приміщеннях, наголошували на необхідності неухильного дотримання правил протипожежної безпеки, відповідали на запитання слухачів, роздавали агітаційні та навчальні буклети.­

– Цей масовий профілактично-роз’ясню­валь­ний захід був організований в рамках програми, яку ми реалізуємо у Рівненській області, – розповідає заступник начальника відділу планування роботи з персоналом та зв’язків з громадськістю управління Держтехногенбезпеки у Рівненській області Андрій Хіміч. – Ми вже побували в багатьох районах і містах області, де розповідали про небезпеку вогню, основні причини виникнення пожеж, роз’яснювали як не допустити біду у свій дім, зберегти майно і здоров’я для дітей і дорослих. Особливу увагу ми приділяємо соціально-незахищеним верствам населення, бо, як показує статистика, саме у них дуже часто вони виникають.

Того дня аналогічні зустрічі були проведені у КЗ «Острозька спеціальна ЗОШ-інтернат І-ІІ ст.» Рівненської облради, міських школах, де велась мова про поводження із вибухонебезпечними предметами часів Великої Вітчизняної війни, із сірниками, вогнем, газом, електроприладами; поведінку на воді. Дітям демонстрували мультфільми на цю тему.

Іван ГЛУШМАН
Просмотров: 281 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]