Понеділок

22.04.2019

03:59

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Починав трактористом, а тепер оператор

Оператор котельні ОКП «Теплоенергія» Володимир Драчук трудиться в комунальній сфері з 1996 року – тобто наступного року він зможе відзначати свій двадцятирічний трудовий ювілей. Він один з тих людей, які забезпечують, на жаль, невелику частину міста теплом. Колись комунальне підприємство обігрівало майже всі будинки, а тепер лишилось менше 30 відсотків і з кожним роком ця цифра меншає. 

Родом Володимир Петрович із Межиріча. Після закінчення місцевої школи здобув професію тракториста в Плужнянському ПТУ. З дипломом спеціаліста повернувся у свій колгосп, де працював за спеціальністю. Пригадуючи той час, він каже, що після того як молодим спеціалістом промучився півроку зі старим трактором, йому довірили, що не так часто бувало в часи СРСР, нову машину, бо помітили, що хлопець старанний, як кажуть, «з душею» ставиться до техніки. Але не так довго він радів обновці, бо юнака призвали до лав Радянської армії. Служити довелося в Польщі в складі Північної групи військ СРСР. Цікаво, що коли того трактора передали іншому працівникові господарства, то він його «угробив» за рік і машину списали…

Пригадуючи свою службу в армії, Володимир Драчук каже, що служилося не важко. Він був, як тоді казали, відмінником бойової і політичної підготовки, мав справу також із механізмами, схожими на трактор, любив цю справу, показав себе хорошим фахівцем і за це, крім подяк, двічі отримував відпустку додому. Два роки пролетіли миттю, і, демобілізувавшись, Володимир влаштувався в Острозький міськторг. Там також трудився на тракторі, розвозячи товари по магазинах міста з бази, яка знаходилась в колишній синагозі та кількох інших приміщеннях міста. Там працював майже 6 років, але хотілося більше грошей, бо потрібно було добудовувати дім. Влаштувався у будівельну бригаду колгоспу «Хлібороб», що знаходився на території Почапківської сільради. Там Володимир Драчук разом із колегами споруджував нові приміщення, наприклад, санпропускник, навіси та ін., ремонтував старі споруди – роботи було чимало, кошти господарство мало і добре платило людям. Та пройшло не багато часу і господарство невпинно наближалося до банкрутства. Одними з перших звільнили будівельників. Тоді постало питання – де працювати. Хтось підказав, що є місце в міській комунальній службі «Теплоенергія». Туди герой моєї розповіді влаштувався кочегаром, а точніше, оператором котлів і вже працює більше 19 років.

Коли Володимир Драчук починав працювати в комунальному підприємстві, то воно було значно потужнішим, ніж тепер. На балансі було 4 великі котельні, які обігрівали всі багатоквартирні будинки, підприємства, установи та організації в місті й навіть приватний сектор. Тривалий час чоловік трудився в котельні по вулиці Декабристів, яка обігрівала два навчальні заклади поруч, а також сусідні приміщення по вулицях Луцькій, Гагаріна та прилеглих. Тепер та котельня передана в оренду приватному підприємцю й обігріває лише дві школи на Красногірці. А Володимир Петрович повернувся в «Теплоенергію», і працює в котельні по вулиці Лесі Українки, яка подає тепло в невелику кількість квартир в центральній частині міста і навіть «жене» воду аж до квартир на вулицях Гагаріна та Городище.

На початку 2000-х рр. почалося масове відключення споживачів від міської мережі. Дуже великою проблемою є те, що Національна комісія з регулювання в енергетиці постійно піднімає ціни на газ. Він останнім часом дуже подорожчав. Тож, аби здешевити тепло, використовують дрова. Герой моєї розповіді каже, що вони мають лише один плюс – це відновлювальний ресурс, а ось тепловіддача від їх згоряння низька, особливо м’яких порід та надмірно вологих. Крім того, їх потрібно постійно, бажано через півгодини – 45 хвилин, завантажувати в котел. А ось газ, хоч і дорогий, але горить стабільно і потребує лише контролю, а головне – дає значно вищу тепловіддачу. При холодах дуже часто доводиться вмикати газовий котел, щоб тримати необхідну температуру в мережі. Не так давно пробували робити експеримент – пробували опалювати соломою, але вона дуже швидко згоряє і її потрібно дуже багато. Тому хоч паливо давало хорошу температуру, але її запаси «танули» на очах, тому такий експеримент визнали невдалим. 

Наталія ЛЕВЧУК

№ 11 від 14 березня 2015 р. Категория: Люди і час | Просмотров: 276 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]