Неділя

21.04.2019

17:06

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Почути людину і допомогти

Всякі люди є, всякі й треба – кажуть у народі. А чи це справді так? Красивих – люблять, багатих – поважають, сильних – бояться. А бідні, до того ж з фізичними вадами, як до них ставляться? 

Як часто, переймаючись щоденними клопотами і проблемами, ми не звертаємо уваги на тих, хто живе поруч з нами. І навіть не здогадуємося, скільки навколо людей, яких доля безжалісно прирекла на каліцтво та інвалідність. Ми іноді стогнемо під тягарем житейських труднощів, але їм справлятися зі своїми проблемами у сто разів складніше.

Ми розуміємо, що таким людям необхідна допомога. Наша з вами допомога! Про те, як живеться їм, які наболілі проблеми потребують негайного вирішення, ми можемо тільки здогадуватись. Але ми також знаємо, що щоденна боротьба з цими проблемами і є їхнім життям.

Маючи за плечима 23 роки трудового стажу та середню освіту, Аполлонія Фроль звернулась до Острозького міськрайонного центру зайнятості в лютому 2014 року. Свою трудову діяльність розпочала у 1980 році з Острозького цукрового заводу. Трудовий шлях був складним: Рівненський льонокомбінат, Острозька санаторна школа-інтернат, Острозький промкобінат, Рівненський обласний центр «АвтоВАЗтехобслуговування», Острозький райкоопзаготпром». Але у 2008 році доля Аполлонії Францівни зіграла з нею в гру, результатом якої було посвідчення про інвалідність. В розпачі вона самотужки намагалася знайти собі місце роботи. І тільки через певний період безуспішних самостійних пошуків звернулася до Острозького МРЦЗ.

Фахівці центру зайнятості під час співбесіди дізналися про її професійні очікування, оцінили навички, визначили здібності, ознайомилися з висновками МСЕК та почали активно разом з безробітною шукати роботу.

Знайти роботодавця, який би взяв працівника без освіти, тим більше, що кандидату на працевлаштування у зв’язку зі станом здоров’я потрібна додаткова увага в організації робочого місця, виявилось нелегко. Але не безнадійно. Бо коли робиш свою справу від щирого серця, а не для «галочки», тоді й доля робить крок назустріч.

Нині Аполлонія Францівна працює сторожем в ТОВ «ТЕРРА ФУД». Роботою задоволена, бо зосталася не наодинці зі своїми проблемами, а всупереч їм знайшла, як кажуть, своє місце під сонцем, приносить користь іншим та й сама дорожить тим, що має.

Повернення людей, які мають інвалідність, до активного трудового життя – один з пріоритетних напрямів роботи центру зайнятості. Є чимало можливостей, аби таких людей інтегрувати в суспільство. Ними опікуються особисті консультанти МРЦЗ. Це дає змогу в короткий термін визначитися з тактикою працевлаштування для конкретної особи, розробити спільний план пошуку роботи та ефективно його реалізувати.

Слід зазначити, що до Острозького міськрайонного центру зайнятості у нинішньому році звернулося майже 60 осіб з інвалідністю, кожен третій з них працевлаштований, кожен шостий проходив навчання за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, четверо безробітних брали участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Ці люди поруч, вони частинка нашого суспільства. Вони працюють, беруть участь у громадському житті, одружуються, народжують дітей, вишивають, малюють, танцюють і неодмінно дякують людям за допомогу.

Світлана ЯГОДКА,
начальник відділу активної підтримки безробітних Острозького міськрайцентру зайнятості

№ 49 від 29 листопада 2014 р. Категория: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Просмотров: 285 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]