Вівторок

23.04.2019

05:49

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Подарували музею Пересопницьке Євангеліє
Минулого року Національному університету «Острозька академія» урочисто було вручено факсимільне видання Пересопницького Євангелія. Того ж дня фонди Державного історико-культурного заповідника поповнилися ювілейною монетою, виданою із нагоди 450-річчя появи нашого рукописного шедевру. В кінці грудня минулого року митрополит Нифонт подарував факсимільне видання – Луцького Євангелія 14 ст. А в середу, 4 квітня, наш заповідник отримав ще один прекрасний і значимий дарунок – інше рідкісне факсимільне видання Пересопницького Євангелія.

Щоб урочисто передати одну із найбільших святинь українського народу, до Острога прибув архієпископ Рівненський і Острозький Варфоломій. Саме завдяки його зусиллям, а також фінансовій підтримці мецената із Києва Святослава Антонюка Пересопницьке Євангеліє тепер буде і в нашому заповіднику, точніше його відділі – Музеї книги та друкарства.

Святковий захід відкрила завідувач відділом Музею книги Світлана Позіховська. Вона представила гостей, розповіла про причину, з якої всі зібрались, нагадала про меценатів, які сприяли поповненню експонатами музею. Завдяки цьому і нашій історичній та культурній спадщині він став одним із кращих в Україні.

Виступаючи на урочистій церемонії, владика Варфоломій зазначив, що минулого року святкувалося 450-річчя Пересопницького Євангелія. До цієї події видали 1000 примірників точної копії рукописного Святого Письма, на оригіналі якого присягають Президенти України, вступаючи на найвищу посаду в нашій державі. До 1150-річчя першої згадки про християнство на українських землях (Аскольдове хрещення Русі) Ужгородська богословська академія видала ще одну серію Пересопницького Євангелія, але накладом лише 300 примірників. Одне із цих унікальних і дорогих видань придбав і подарував нашому музею меценат із Києва Святослав Антонюк (на знімку ліворуч).

Директор Державного історико-культурного заповідника м. Острога Сергій Кибкало подякував архієпископу Варфоломію і меценату Святославу Антонюку за прекрасний подарунок, наголосив на важливості цієї події для заповідника і краю, а також вручив гостям подяки заповідника. Враженнями від події поділилася заві­дувач музею Острозької академії Анастасія Хеленюк.

Тож в ці передпасхальні дні Державний історико-культурний заповідник м. Острога став другим власником Пересопницького Євангелія в нашому місті, після НаУ«ОА». Незабаром цей раритет займе своє місце поряд із Острозькою Біблією і Луцьким Євангелієм в експозиції і буде демонструватись для відві­дувачів.

Іван ГЛУШМАН
Просмотров: 443 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]