Понеділок

20.05.2019

05:25

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Погрітися – в Будинок культури!
Жертвами триденних морозів в Україні вже стали понад 30 людей. З них більше 20 – виявили на вулиці, 4 – у власних домівках, ще 5 померли у лікарні. Ще понад півтисячі потрапили до шпиталів з переохолодженням та обмороженням.  

Для тих, кому ніде зігрітися, в м. Острозі організована робота пункту обігріву, який розташований в м. Острозі у районному Будинку культури (пр. Незалежності,14). Пункт обігріву забезпечений гарячим чаєм та продуктами харчування і почав функціонувати з 17 грудня 2012 р. на період сильних морозів. Там люди можуть посидіти біля обігрівачів, поїсти та одягти теплі речі. Співробітники МНС чергують там цілодобово та надають допомогу тим, хто потерпає від холоду.

Нагадуємо! Щоб уникнути обморожень необхідно перш за все тепло одягатися. Доречно одягнути кілька легких светрів замість одного теплого, бо якщо стане жарко, завжди можна зняти один з них. Одяг має бути вільним. Обов’язково необхідно захищати відкриті ділянки шкіри – вдягати рукавички на руки, а ніс та вуха захищати шапкою, шарфом або піднятим коміром.

Не можна виходити на мороз голодним. Під час тривалого перебування на дворі вживання їжі також допоможе зігрітися. Для посилення кровообігу у замерзаючих судинах варто рухати руками та ногами. Також важливо у холодну погоду не перевтомлюватися. Втомлена людина швидше піддається переохолодженню.

Заборонено вживати спиртне, адже алкоголь розширює судини на поверхні тіла, що призводить до швидших втрат тепла. А це заважає судинам оберігати від тепловтрат внутрішні органи.

При відмороженні слід дотримуватися принципу «внутрішнього зігрівання» уражених тканин – накладати термоізолюючі пов’язки (ватно-марлеві, бавовняні тощо) та вживати теплі напої. У жодному разі не зігрівати уражені тканини тіла гарячою водою чи біля гарячих батарей, тому що це може призвести до значного поглиблення ураження. Необхідно пити якомога більше рідини – будь-які теплі напої, крім алкоголю. Вони відновлять нормальну температуру тіла та покращать циркуляцію крові. При обмороженні необхідно прийняти знеболювальні засоби та негайно звернутися за кваліфікованою допомогою.

У зв’язку з інтенсивними опадами та з метою попередження випадків травмування людей через обрушення будівельних конструкцій та падіння снігу і криги з покрівель, звертаємось до власників житлових будинків, керівників установ та організацій з проханням організувати проведення обстежень дахів будівель, споруд з метою визначення ступеня загрози руйнування через перевантаження снігом. Особливу увагу необхідно звернути на будівлі, конструкції покрівель яких сприяють накопиченню великих мас снігу.

Одночасно інформуємо, що підрозділи МНС України можуть надавати послуги щодо очищення від криги і снігу дахів будівель та споруд.

Володимир ЗАВЕРУХА, начальник служби цивільного захисту в м. Острог та Острозькому районі ТУ МНС України у Рівненській області
№51 від 22 грудня 2012 р. Категория: Корисне | Просмотров: 243 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]