Неділя

19.05.2019

23:22

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Покликав дзвінок на Перший урок

Перший день осені в Острозі видався напрочуд теплим і сонячним. Подвір’я міських шкіл, інших навчальних закладів заповнили галасливі школярі, поважні студенти, серйозні вчителі та викладачі, заклопотані батьки, щасливі дідусі й бабусі. Всі вони зібралися на хвилююче свято Першого шкільного дзвоника, початку нового навчального року. Та, мабуть, найбільшу радість відчули наймолодші школярі – першокласники. Адже у цей день для них відкрилася перша сторінка великої Книги Знань і їх урочисто прийняли до лав великої учнівської спільноти нашого краю. Неабиякою віхою в житті студентів став перший день у вузах, училищах та інших навчальних закладах. 

Найбільше уваги першокласникам і випускникам

Гостинно приймала поповнення новими маленькими друзями шкільна родина Острозької ЗОШ І – ІІІ ст. № 1. Цього року у закладі навчатиметься аж 79 першокласників, яких поведуть до Країни Знань їхні перші вчителі – Ольга Сорока, Світлана Попач та Тетяна Зламан. Після оголошення про відкриття святкової лінійки, виконання Державного гімну, з вітальним словом виступила директор школи Руслана Лазарчук. Першокласникам вона побажала цікавого й змістовного навчання, впевнено мандрувати дорогою знань, одинадцятикласникам – попрацювати цього року наполегливо та відповідально, бо від того залежатиме їхнє подальше доросле життя, а батькам та вчителям – витримки та розуміння. Гарного старту на весь навчальний рік, успіхів у навчанні, нових здобутків та досягнень побажали і школярам, і вчителям гості – міський голова Олександр Шикер (на верхньому фото) та методист методичного кабінету відділу освіти виконкому Острозької міської ради Валентина Ситник. Після традиційних виступів першокласників, виконання ними пісні «Перший дзвоник», привітань цьогорічних випускників та вручення подарунків найменшим школярикам, прозвучав винуватець свята – Перший дзвінок, який покликав учнів на традиційний перший урок. Право виконати його цього року надали лише учням 1-го класу Аліні Зінчук та Володимиру Кравченку (на середньому фото, ліворуч). Також першокласникам, після оголошення про закриття урочистої лінійки, надали право першими переступити поріг школи, де їх попереду чекає ще багато цікавого та незвіданого.

Гарно вбране шкільне подвір’я Острозького НВК «Школа І ст. – гімназія» зібрало на святковій лінійці з нагоди Дня знань чимало гостей, батьків, учнів та вчителів. Розпочалася вона з урочистого запрошення наймолодших школяриків. Цього року гімназійна родина поповнилась 49-ма першокласниками, двері до закладу перед якими відкрили їхні перші вчителі Олена Ковлєва та Алла Личак. З квітами та розмаїтими кульками в руках, у вишиванках, дещо невпевнено, але радісно першокласники увійшли на лінійку. Коли ж уся шкільна родина зібралася в повному складі, свято Першого дзвоника оголосили відкритим. Право підняти наш український прапор надали кращим учням закладу: Олександрі Ковлєвій, Ангеліні Даценюк та Даниїлу Прокопчуку. Після виконання Державного гімну ведучі пам’ятним словом вшанували випускника НВК 2009 року Владислава Рильського, а випускники поклали до недавно відкритої йому меморіальної дошки кошик з квітами. З початком нового навчального року усіх присутніх привітала директор школи Алла Параниця. Вона висловила сподівання на плідний і для дітей, і для вчителів навчальний рік, зазначивши, що 22 із 28 цьогорічних випускників вступили до ВНЗ ІІІ – IV рівня акредитації та підтвердили свої знання при проходженні ЗНО. Безперечно, найбільша увага цього дня була прикута до першокласників та одинадцятикласників, які також виступали на святі та приймали вітання від запрошених гостей – керуючого справами виконкому Острозької міськради Леоніда Сніщука та головного спеціаліста відділу освіти виконкому Острозької міськради Станіслави Олійник. Ще однією поважною гостею свята стала Пані Наука, яка запросила найменших школярів до Країни Знань. Ключі до цієї країни вручили їм одинадцятикласники. Після чого учень 11 класу Андрій Єфімчук та учениця 1 класу Ольга Свинарчук подали перший вересневий дзвінок (середнє фото, праворуч), а всі першокласники, загадавши бажання, пустили у небо свої різнобарвні кульки з надією на доб­ру й плідну путь.

В Острозькій ЗОШ І – ІІІ ст. № 3 всі учні, святково вбрані, переважно у вишиванках, зайняли своє місце на шкільному подвір’ї, крім наймолодших та найстарших. Після оголошення про початок свята відсутніх до того часу на святі урочисто запросили на шкільну лінійку. Найстарші учні школи провели перед учнями, вчителями, батьками та гостями першокласників, які несли в руках сині та жовті кульки. Поперед найважливіших учасників свята несли запашний коровай на вишитому рушникові та дзвінок на підносі, заквітчаному гарною стрічкою. Після виконання Державного гімну присутніх з Днем знань вітали: директор школи Любов Тимчук, секретар Острозької міської ради Микола Добровольський, заступник директора навчального закладу Світлана Олійник, класний керівник першого класу Валентина Ясінська. Вони говорили про першовересневе свято – його значення, особливо для першокласників та випускників, важливість доброго навчання, оновлення школи, створення умов для якісного здобуття освіти, поваги учнів один до одного, любов до України, боротьбу за неї кожного на своєму місці, цікавий і захоплюючий світ знань; дякували за добру підготовку школи до нового нав­чального року; передавали вітання від влади міста – міського голови Олександра Шикера, міської ради та її виконавчого комітету; бажали успіхів, здоров’я, миру; зачитували наказ про зарахування учнів до першого класу (24 дитини) та до старших. Традиційно слово було надано першокласникам та випускникам. Звучали також чудові українські пісні. Під час однієї з них у небо злетіли 24 сині та блакитні кульки. Учні дарували вчителям квіти. Подали перший дзвоник учень випускного класу Сергій Максимчук та першокласниця Вероніка Козирчук. Першими в школу зайшли наймолодші учні, яких завели туди одинадцятикласники. За ними йшли інші школярі, вчителі, батьки, щоб побувати на першому уроці, темою якого була «Ми патріоти України». Педагоги, враховуючи особливості віку учнів, говорили про історію українського державотворення, розвитку та зміцнення держави, наші державні символи, любов до Батьківщини та багато іншого.

День знань відзначали
й в інших навчальних закладах міста

В Острозькій дитячій музичній школі на подвір’ї закладу зібрались майже усі учні школи, багато їх батьків, викладачів та гостей. Там також урочисто запросили на свято початківців (на фото). Вітали присутніх зі святом, бажали всіляких гараздів, директор музшколи Наталія Балаушко, начальник відділу культури і туризму виконкому Острозької міської ради Ольга Лозюк. Виступали також наймолодші учні школи та ті, для кого цей навчальний рік буде останнім у стінах закладу. Звичайно, з нагоди свята учні школи дарували присутнім свої пісні.

Урочиста посвята першокурсників у студенти – Інавгурація – 2015 – відбулася в Національному університеті «Острозька академія» 30 серпня. Цьогоріч здобувати освіту в першому вищому навчальному закладі Східної Європи отримали можливість близько чотирьохсот осіб.

«Бажаю вам, дорогі першокурсники, стати в Острозькій академії не тільки громадянами, не тільки фахівцями своєї справи, а ще й українськими інтелігентами, які будуватимуть ту державу, про яку завжди мріяли українці. Зараз надзвичайно високий попит на випускників Острозької академії. Наш університет справді дає знання, які відповідають світовим стандартам. Доказом цього є те, що наші бакалаври, які беруть участь у магістерських програмах в країнах Європи, захищають там свої роботи на відмінно», – йшлося у вітальному слові ректора Національного університету «Острозька академія» Ігоря Пасічника.

Святкові заходи розпочалися з урочистого молебня у студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького перед початком нового навчального року. За традицією, не обійшлося на посвяті без театралізованого дійства. Так, усіх присутніх вітали фундатори академії князь Василь-Костянтин та княжна Гальшка Острозька, перший ректор Герасим Смотрицький та друкар Іван Федоров. Серед почесних гостей – український мистецтвознавець, заслужений діяч мистецтв України, лауреат Державної премії України імені Т. Шевченка та академічної премії імені І.Франка, кавалер медалі В.-К. Острозького, доктор мистецтвознавства, професор Володимир Овсійчук, директор Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка, доктор філологічних наук, професор, дійсний академік Академії наук України, голова Наглядової ради НаУОА, академік Острозького академічного Братства Микола Жулинський, міський голова Острога Олександр Шикер, голова Острозької райдержадміністрації Віталій Ундір та ін.

В рамках Інавгурації в НаУОА відкрили Центр мистецтвознавства академіка Володимира Овсійчука. Митець подарував університету 76 своїх полотен, серед яких пейзажі, автопортрети, портрети тощо та прочитав першокурсникам інавгураційну лекцію. Церемонія Інавгурації завершилася урочистим введенням першокурсників до храму науки – Національного університету «Острозька академія».

Цікаво й змістовно організували свято Дня знань в КЗ «Острозька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І – ІІ ст. № 2» Рівненської облради. Там, після віршованого вступу, ведучі привітали дітей зі святом, урочисто запросили на лінійку наймолодших вихованців, внесли Державний прапор. Після цього дітей, їх батьків та всіх присутніх зі святом привітала директор школи-інтернату Галина Бернацька. На свято також завітала Королева Знань, яка вручила першокласникам ключ від знань; а також Новий навчальний рік, який бажав усім хорошої праці – дітям навчатися, а їх наставникам – терпляче допомагати школярам здобувати знання. На завершення він поклав підкову на сходинки до школи. Наймолодшим школярам випускники вручали подарунки, учні своїм вчителям квіти.

Аби привітати першокласників з Першим дзвоником, до підшефного закладу, Острозької спеціальної ЗОШ- інтернат І – ІІІ ступенів, завітали старший оперуповноважений в особливо важливих справах відділу боротьби із незаконним обігом наркотиків УМВС України в Рівненській області Олександр Нагорнюк та начальник сектору кримінальної міліції в справах дітей Острозького міського відділу міліції Сергій Марченко.

– В цей сонячний осінній день я хочу побажати школярам вдалого навчального року, а учням старанності, наполегливості та впевненості у власних силах. – зазначив Олександр Нагорнюк, – А нашим дорогим першокласникам – ніколи не зупиняйтеся на дорозі Знань, адже здобуті знання назавжди залишаться з вами!

Вже за гарною традицією міліціонери прийшли в гості не з порожніми руками. Вихованцям школи вони подарували пізнавальну літературу, футбольний та волейбольний м’ячики.

– Від імені керівництва Острозького МВ УМВС та від себе особисто хочу привітати вас зі святом та побажати міцного здоров’я, наполегливості, терпіння та Божої благодаті. Сподіваюсь, що ці невеличкі подарунки допоможуть вам розвиватися не лише інтелектуально, але й фізично, – сказав Сергій Марченко.

Святкові заходи з нагоди Дня знань відбулися й у всіх інших навчальних закладах Острога – ДПТНЗ «Острозьке ВПУ», КЗ «Острозький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою», садочках. Літо закінчилось – почалось навчання з багатьма цікавими та змістовними заходами. Про них ми будемо писати впродовж навчального року…

Євгенія ПОЛІЩУК, Іван ГЛУШМАН, Руслана МАРИНИЧ, Вікторія АНТОНОВА

№ 36 від 5 вересня 2015 р. Категория: Освіта і виховання | Просмотров: 250 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]