Субота

20.04.2019

19:17

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Пом’янули загиблих і вшанували героїв

Минуло 25 років, як були виведені радянські війська із бунтівного, охопленого громадянською війною Афганістану. Але біль втрат, душевні та фізичні рани досі не загоїлися. Пом’янути загиблих, вшанувати героїв зібралися люди у суботу, 15 лютого, на Стрітення в Острозі біля пам’ятника у сквері ім. Сагайдачного. Там відбувся мітинг пам’яті «Ми будем довго пам’ятати і вам забути не дамо».  

Перед початком мітингу ветерани афганської війни з квітами у руках вишикувались по обидві сторони бруківки, яка веде до не так давно відкритого у нашому місті пам’ятника. До них приєдналися представники влади міста і району, небайдужі громадяни. Розпочинаючи захід, ведуча – начальник відділу культури і туризму виконкому Острозької міської ради Зоя Систалюк – зазначила, що на історичному календарі того дня була 25-а річниця виведення радянських військ з Афганістану. Саме 15 лютого 1989 року було перегорнуто останню сторінку участі СРСР у війні в Афганістані. Той день став останнім у відліку великих втрат людських життів, понівечених доль, страждань, завершився героїчний і трагічний літопис афганської війни. Вона відійшла в історію, але назавжди залишилася у пам’яті і в серцях тих, хто пройшов її вогняними дорогами, витримав іспит вогнем і залізом, втратив рідних і близьких.­

У своєму виступі голова Острозької райдержадміністрації Василь Дума говорив, що 25 років тому колишній Радянський Союз вийшов із несправедливої, невизначеної й неоголошеної війни. Вона, на превеликий жаль, забрала життя і здоров’я багатьох українців. Виконуючи свій інтернаціональний обов’язок, солдати проявляли героїзм і відвагу. Додому на Острожчину живими не повернулись п’ять воїнів-інтернаціоналістів. Минуло більше 25 років з часу загибелі солдатів, але й досі їх рідні та близькі оплакують хлопців. Мабуть, ніколи не забудеться той важкий біль втрати. Загиблі в далекій країні могли сьогодні розбудовувати нашу незалежну державу, дарувати любов і статок для своїх родин. Але так сталося… Не меншим горем для рідних стала смерть ветеранів афганської землі вдома, через отримані рани, втрату здоров’я на війні. Вічна пам’ять полеглим на полях війни і слава героям…

На мітингу також виступив заступник голови Острозької міськрайонної організації української спілки ветеранів Афганістану, воїн афганської війни Володимир Прокопчук. Він зазначив, на мітинг люди прийшли, щоб пом’янути загиблих, вшанувати героїзм воїнів-інтернаціоналістів, які вели бойові дії на території різних держав, у тому числі й Афганістані. Десять років війни в далекій азіатській країні показали мужність і героїзм радянських солдатів. Для кожного з них це були дуже важкі випробовування. Але також це була школа мужності, школа хоробрості, школа чесності. Багато з тієї війни не повернулися живими. П’ять хлопців з Острозького району також загинули там, а 11 вже померли після повернення додому. Сьогодні ветерани афганської війни є прикладом мужності, згуртованості, чесності, чоловічої дружби і впевненості в своїх діях. Цей день є пам’яттю тим, кого немає з нами. На завершення виступаючий побажав усім мирного неба, щастя, здоров’я, твердої надії в наше майбутнє, всього найкращого.

Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять загиблих радянських воїнів у Афганістані. Тричі було дано автоматний залп. Ветерани афганської війни, керівники міста і району, представники підприємств, установ та організацій міста поклали вінки та квіти до пам’ятника. Після мітингу присутнім запропонували традиційну для цього дня солдатську кашу.

Іван ГЛУШМАН

№8 від 15 лютого 2014 р. Категория: Події | Просмотров: 296 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]