П'ятниця

26.04.2019

17:29

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Поради Матері Терези для виховання дітей
Блаженна Мати Тереза – католицька черниця, засновниця доброчинних місій, лауреат Нобелівської премії миру за 1979 рік. Впродовж понад сорока років допомагала злиденним, хворим і сиротам. В 2003 році Папа Іоанн ІІ причислив її до лику блаженних.  

Прикладом втілення милосердя і любові до ближнього, мужності й незламності, стала для мільйонів людей ця маленька скромна жінка. В Бейруті вона зупинила бойові дії двох фронтів, щоб вивести дітей із зони обстрілу. Мати Тереза створювала пересувні госпіталі, будувала притулки в Гарлемі. Вона заснувала першу клініку для хворих на СНІД. Мати Тереза стала не просто символом милосердя, але разом зі своїми послушницями являла реальну силу, з якою не можна було не рахуватися. Нею захоплювалися, перед нею схиляли голови, а її мудрі поради допомагають людям і досі. З особливою любов’ю Мати Тереза ставилась до дітей. Ось кілька порад, які, сподіваємось, допоможуть вам у спілкуванні з вашими дітьми.

Будьте уважні до того, що ви їм говорите. Дорослі недостатньо конт­ролюють свої висловлювання, коли розмовляють з дітьми. Деякі, звертаючись до дитини, називають її лінюхом, дурнем, нездарною. Цим дорослі – батьки та вихователі – часто псують дітей. Діти, піддаючись навіюванню, через деякий час дійсно стають недопитливими, лінивими і неспроможними.

Не слід лякати дітей чудовиськами, вовками, міліцією. Це не зробить їх ані розумнішими, ані добрішими.

Виховуйте дітей, подаючи їм бездоганний приклад. Діти не люблять повчань та нотацій, вони хочуть бачити ваші вчинки, а не слухати ваші слова.

За будь-яких обставин намагайтеся бути на висоті в очах своїх дітей. Не виставляйте напоказ свої слабкості та недоліки. Коли батьки дозволяють дітям бачити їхні слабкості, діти хвилюються, втрачають орієнтацію, оскільки їм немає більше на кого покластися. Дитина, почуваючи себе маленькою та слабкою, хоче мати над собою непорушний авторитет, що захищає її. Вона шукає у батьків фізичної та психологічної підтримки. Коли дитина бачить, що її тато чи мама поводять себе неправильно, вона почуває себе загубленою та бунтує.

Краще ніколи не бити дитину. В крайньому випадку, якщо вона дійсно цього заслуговує, шльопок по "м’якому місцю" їй не зашкодить, проте, будьте обережні! Якщо вам вже й доведеться покарати дитину, ваш погляд не повинен висловлювати ані злоби, ані ворожості: дитина швидко забуде і ляпаса, і шльопок, але ніколи не забуде ваш погляд, повний ненависті й злоби. Ваші покарання повинні бути продиктовані не тим, що у вас «луснуло терпіння», а бажанням дати зрозуміти дитині, що для її ж блага існують правила, яких потрібно дотримуватись.

Діти повинні безмежно довіряти своїм батькам і підкорятися їм. Це одне з основних правил виховання дітей в дружній і люблячій сім’ї. Так поводився Ісус у Назареті, тридцять років підкоряючись своїм батькам.

№19 від 11 травня 2013 р. Категория: Народні звичаї, свята, релігійне життя | Просмотров: 662 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]