Субота

20.04.2019

07:35

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Порядок розгляду звернень громадян в органах прокуратури
Конституцією України закріплено, що усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатись до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, які зобов’язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк. Реалізацію права громадян на звернення, на їхній розгляд та вирішення встановлено Законом України "Про звернення громадян”.   

Відповідно до ст.12 Закону України "Про прокуратуру” в органах прокуратури розглядаються звернення про порушення прав громадян та юридичних осіб, крім скарг, розгляд яких віднесено до компетенції суду.

Перевірки органами прокуратури за заявами фізичних і юридичних осіб, зверненнями та запитами депутатів усіх рівнів, крім заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, проводяться лише у випадку їх попереднього розгляду компетентними органами виконавчої влади, державного нагляду (контролю), органами місцевого самоврядування, посадовими чи службовими особами відповідного рівня або неприйняття ними рішень з цих питань у встановлені строки.

Заяви та скарги, звернення і запити депутатів усіх рівнів, які надійшли до органів прокуратури без долучення до них копій відповідей органів державного нагляду (контролю), уповноважених на їх розгляд, надсилаються за належністю.

Новий Кримінальний процесуальний кодекс України по-іншому регулює порядок оскарження учасниками процесу дій слідчого і прокурора.

За загальним правилом рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора під час досудового розслідування оскаржуються до слідчого судді.

Скарга на рішення, що оскаржувалося, може бути подана до органу або посадовій особі вищого рівня протягом року з моменту його прийняття, але не пізніше одного місяця з часу ознайомлення громадянина з прийнятим рішенням. Скарги, подані з порушенням зазначеного терміну, не розглядаються.

До прокурора можна оскаржити такі дії:

а) прокурору, який здійснював процесуальне керівництво, – постанову слідчого про закриття кримінального провадження упродовж 10 днів з моменту отримання заявником, потерпілим копії постанови. Можливість подальшого оскарження цього рішення прокурора прокурору вищого рівня кодексом не передбачена;

б) прокурору вищого рівня – недотримання розумних строків слідчим, прокурором під час досудового розслідування. Під поняттям прокурора вищого рівня слід розуміти посадових осіб органів прокуратури, які є безпосередніми керівниками прокурора, який здійснював процесуальне керівництво;

в) до прокуратури вищого рівня – ос­кар­ження слідчим рішень, дій чи бездіяльності прокурора, що прийняті або вчиненні у відповідному досудовому провадженні. При цьому рішення службової особи органу прокуратури вищого рівня є остаточним і не підлягає оскарженню до суду, інших органів державної влади, їх посадових чи службових осіб.

Вікторія ПАНЧУК, старший прокурор Острозької міжрайонної прокуратури
№22 від 1 червня 2013 р. Категория: Правоохоронні органи, право і кримінал | Просмотров: 436 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]