Субота

20.04.2019

19:31

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Порушників карають громадськими роботами
Діяльність кримінально-виконавчої інспекції Острозького району спрямована на виконання діючого законодавства України та нормативних документів в сфері виконання покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, контролю за поведінкою осіб, звільнених від відбування покарань з випробуванням. Але кримінально-виконавча інспекція виконує рішення судів не тільки щодо покарань, а й відносно осіб, яких було притягнуто до адміністративних стягнень, зокрема громадських робіт.  

Як відомо, ухвалений 24.08. 2008 року Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху», зокрема зміни внесені до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо збільшення розмірів штрафів за порушення ПДР та запровадження нового виду стягнень у вигляді громадських робіт. Тепер санкції 7 статей адміністративного кодексу передбачають стягнення у вигляді громадських робіт від 20 до 60 годин.

Водії, які керують мопедами і скутерами в стані алкогольного сп’яніння, несуть відповідальність, як і водії автомобілів, тобто так само притягуються до відповідальності по статті 130 ч. 1,2 Кодексу України про адміністративні порушення. Особливість виконання стягнень у вигляді громадських робіт полягає у виконанні особою, яка вчинила правопорушення, у вільний від роботи чи навчання час безоплатних суспільно-корисних робіт, вид яких визначають органи місцевого самоврядування. Правопорушники направляються кримінально-виконавчою інспекцією в міську, селищну та сільські ради за місцем їх проживання, там вони відбувають стягнення – покращуючи благоустрій підвідомчих територій.

З початку 2013 року в кримінально-виконавчій інспекції Острозького району пройшло по обліках 18 осіб, яким накладено адміністративні стягнення у вигляді громадських робіт.

Слід зазначити, що у разі ухилення порушника від відбування громадських робіт постановою суду невідбутий строк громадських робіт за поданням кримінально-виконавчої інспекції може бути замінений адміністративним арештом з розрахунку один день адміністративного арешту за п’ять годин громадських робіт, але не більш як на п’ятнадцять діб.

Кількість правопорушників, на яких накладається адміністративне стягнення у виді громадських робіт, постійно зростає. В свою чергу кримінально-виконавчою інспекцією Острозького району постійно проводиться індивідуально-профілактична робота із підобліковими, спрямована на дієве відпрацювання громадських робіт.

Маю надію, що даний вид адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт буде корисним як для суспільства, так і для правопорушників, які зроблять корисні висновки для себе.

Андрій ШТЕНЬКО, інспектор Здолбунівського міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції, старший лейтенант внутрішньої служби
№12 від 23 березня 2013 р. Категория: Правоохоронні органи, право і кримінал | Просмотров: 255 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]