Понеділок

22.04.2019

03:32

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Посади та ЗБЕРЕЖИ своє дерево

У наш час значно ускладнилась давня проблема взаємодії суспільства і природи. Зокрема, коли говоримо про ставлення людей до зелених насаджень. У сучасних умовах дуже важливим є питання збереження і оздоровлення середовища, що оточує людину в місті, формування в ньому умов, які благотворно впливають на стан людини, що особливо важливо в умовах збільшення кількості різних видів транспорту. 

Зелені насадження впливають на температурно-вологісний режим: навіть невеликий зелений масив знижує температуру влітку на кілька градусів не лише всередині себе, але і в прилеглих районах. Зелені насадження впливають на іонізацію повітря. Всі ми пам’ятаємо тези, що лунають від усюди: «Зелені насадження – легені планети», «Ліси – наше багатство», «Дерева – фільтри наших міст», але в свою чергу хочеться ще раз зазначити, що 60% кисню виробляється рослинністю та її головними компонентами – деревами. На одному гектарі ялинкового зеленого масиву на хвої осідає до 30 т пилу, соснового – до 36 т. Водночас, тополя берлінська майже в 7 разів більше ялини звичайної поглинає вуглекислий газ. З цього слід зробити висновок, що зелені насадження з успіхом можна використовувати для очищення міського середовища від пилу і газу. 

Ми маємо жити не лише сьогоднішніми потребами, а й дбати про стан довкілля майбутніх днів. Свій посильний внесок може зробити кожен: хоча б не засмічувати землю, посадити принаймні одне дерево тощо. Звичайно, це небагато, але, можливо, якщо кожна людина почне шанобливо ставитись до природи, то вона обов’язково віддячить.

Як і кожного року, в нашому рідному місті проводяться акції: «За чисте довкілля», «Посади своє дерево», «Чисте серце – чисте місто», «Місячник благоустрою».

Екологічно свідомі, сповнені ідей на краще майбутнє, мешканці міста Острога – прихожани Церкви Євангельських Християн-Баптистів активно долучились до акцій та разом з небайдужими острожанами здійснили прибирання прибудинкових територій багатоповерхових будинків та висадили близько 400 саджанців ялинок по вулиці Яворницького, в районі будинку № 11 (детальніше про це читайте на 1 стор.).

Хочеться сподіватися, що ця робота буде гідно оцінена нашими співгромадянами, та підтримка належного санітарно-естетичного стану території міста, а також охорона зелених насаджень, буде справою всієї громади та кожного зокрема.

Водночас нагадуємо, що згідно Закону України «Про благоустрій населених пунктів» та «Правил благоустрою територій міста Острога», затверджених рішенням Острозької міської ради № 227 від 30 грудня 2011 року, грошові стягнення за порушення у сфері благоустрою складають: на громадян – від 340 грн. до 1360 грн., на посадових осіб і фізичних осіб – підприємців – від 850 грн. до 1700 грн. А також знищення або пошкодження зелених насаджень, окремих дерев, чагарників та інших об’єктів озеленення, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 170 до 510 гривень, і на посадових осіб – підприємців – від 510 грн. до 850 грн. (ст. 153 Кодексу України про адміністративну відповідальність). Окрім адміністративної відповідальності, винна особа несе матеріальну відповідальність та зобов’язується відшкодувати завдану зеленим насадженням матеріальну шкоду.

 Бережіть природу! Будьте екологічно свідомими людьми, адже екологічна культура є однією зі складових відносин людини й довкілля!

Марія ЖУРИК,
начальник міської інспекції з благоустрою

№ 16 від 18 квітня 2015 р. Категория: Акції і громадське життя міста | Просмотров: 269 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]