П'ятниця

26.04.2019

05:10

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Повірити в себе допомагає клуб
Чи не єдиним місцем у нашому місті, де можуть збиратися люди з обмеженими фізичними можливостями є клуб «Повір у себе». Про те, як виникла ідея його створення, робота, плани на майбутнє розповів для нашої газети його керівник Дмитро Волянюк.  

Він каже, що клуб почав працювати у 1995 році. А почалося все з того, що спершу виникла ідея його створити. Міська рада в особі її тодішнього голови Миколи Грищука пішла назустріч і запропонувала на вибір кілька приміщень. Ініціативна група оглянула їх і обрала підвальне приміщення в будинку по вул. Татарська, 5, де був один просторий зал і кілька малих.

Дмитро Олександрович пригадує, що робота по створенню клубу розпочалась у 1994 році. У наданому приміщенні потрібно було зробити дуже багато. Там давно не робився ремонт, не було меблів, води, каналізації і навіть підлоги. Саме з неї і почали. Найбільше допомагали колгоспи та міжколгоспні організації. Тоді ще працювали в Острозі підприємства – меблева фабрика, молокозавод, шиноремонтний, промкомбінат, торгівельні організації, приватні підприємці та ін. Дієву допомогу також надав Фонд соціального захисту інвалідів.­

Легко не було. Доводилось просити допомогу, шукати транспорт, людей, щоб привезти матеріали, виконувати ремонтні роботи. Слава Богу, люди йшли назустріч. Поклали дерев’яну підлогу, оббили стіни дерев’яною «вагонкою», все, що потрібно було, побілили, пофарбували, провели воду, каналізацію, відремонтували двері, зробили душову кімнату, туалети. Хоч і з великими зусиллями, але переважну більшість із запланованого вдалося зробити. І в 1995 році там був відкритий клуб, який назвали «Повір у себе». Ці слова якнайкраще підходять для об’єднання людей, які мають фізичні вади. Керівник клубу каже, що без віри в свої можливості інвалід ще більше замкнеться у собі, його здолають болі і проблеми.

До речі, Дмитро Волянюк у 1990 році отримав важку травму хребта. Був прикутий до ліжка. Йому пророкували пересування лише з допомогою інвалідного візка. А він вивчав відповідну літературу, тривалий час боровся за те, щоб запрацювали ноги. За основу взяв методику колишнього циркового атлета Дикуля, який також був травмований і тривалий час не міг рухатися. Тож долаючи хворобу, Дмитро Олександрович замислювався над тим, що необхідно у місті створити об’єднання, яке б допомагало іншим людям з обмеженими фізичними можливостями збиратися, спілкуватися та ін. Так з’явилась ідея створити клуб. Над її реалізацією, як кажуть, не покладаючи рук працював Дмитро Волянюк разом із друзями – Іваном Іванівим, Олегом Камінським, Олександром Гарасевичем, Богданом Ковалем, Павлом Форсюком та ін.

Після відкриття клубу «Повір у себе», Дмитро Олександрович став його керівником, згуртував інвалідів, які мали бажання і потребу в заняттях, спілкуванні, фізичній реабілітації і трудовій адаптації. Там відбувалась фізична реабілітація, робили інвалідам масажі та огляди лікарі з Острозької ЦРЛ. Крім того, у клубі люди з обмеженими фізичними можливостями займалися фізкультурою, готувалися до змагань, які часто проводились у клубі, а також їздили на обласні міжобласні та навіть всеукраїнські. На рахунку членів Острозького клубу «Повір у себе» багато різноманітних нагород.

Починаючи з 1997 року, в тому ж приміщенні почав працювати підлітковий клуб «Надія». Донедавна два клуби працювали спільно. Там не раз проводились змагання, як і серед здорових відвідувачів, так і серед людей з обмеженими фізичними можливостями. Про це не раз писала наша газета на своїх шпальтах. Нещодавно клуб «Надія» переїхав у приміщення по вул. Яворницького. Дмитро Олександрович сподівається на капітальний ремонт клубу.

– Клуб «Повір у себе» з’явився, працював і сподіваюся буде працювати лише за умови підтримки місцевої влади, підприємств та багатих людей, – розповідає Дмитро Волянюк. – Інваліди – це та категорія населення, яка найгостріше відчуває проблеми економічного і соціального характеру через свої обмежені можливості. Проте нам хочеться спілкуватися, займатися спортом. А це можливо лише за умови підтримки. На жаль, сьогодні мало інвалідів працює через малу кількість робочих місць. Пенсій не вистачає навіть на головне – харчування, ліки та комунальні послуги. Тож матеріальна підтримка владою, меценатами – єдине джерело діяльності клубу. Ми вдячні за неї і сподіваємося, що вона буде і далі надаватися.

У неділю, 1 грудня, у клубі відбудуться змагання серед інвалідів міста, які організовує клуб «Повір у себе» та відділ з питань сім’ї, молоді та спорту виконкому Острозької міської ради. Після них, традиційно, всі учасники зберуться за круглим столом, щоб поспілкуватися, поділитися своїми проблемами і невеличкими досягненнями, які у їх житті означають велику перемогу й віру в себе…

Іван ГЛУШМАН
№48 від 30 листопада 2013 р. Категория: Акції і громадське життя міста | Просмотров: 337 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]