П'ятниця

26.04.2019

04:43

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Позашкільна освіта – реалії та перспективи
Днями підбиттям підсумків та окресленням нових аспектів роботи позашкільної освіти в місті Острозі на 2013/2014 навчальний рік розпочалась нарада при відділі освіти виконкому Острозької міської ради.  

Нарада відбулась згідно поточного планування роботи методичного кабінету відділу освіти на новий навчальний рік, та в рамках реалізації на місцях нових соціальних та освітніх ініціатив Президента України Віктора Януковича. Популяризація у місті здорового способу життя, залучення дітей до занять спортом, гуртковою та секційною роботою з метою всебічного розвитку кожної дитини – центральна тема наради.

На нараду були запрошені представники шкіл та садочків міста, а також головні спеціалісти та методисти методичного кабінету відділу освіти виконкому Острозької міської ради. Про стан та перспективи розвитку позашкільної освіти в місті розповіла методист методичного кабінету Ірина Юрчук. За її словами, суттєву роль у вихованні відіграє позакласна робота з учнями. Так, тільки завдяки роботі Острозької дитячо-юнацької спортивної школи (ДЮСШ), минулого року позашкільною гуртковою роботою було охоплено 168 учнів, що становить 13% від загальної кількості учнів. ДЮСШ працює за напрямками: волейбол, футбол, баскетбол, бокс, бейсбол. Вивчається можливість створення нових секцій, гуртків, залучення нових тренерів, введення для цього додаткових посад, що дозволить збільшити відсоток охоплення дітей спортом.

Ірина Леонідівна додала, що система гурткової роботи в загальноосвітніх навчальних закладах спрямовується на розвиток творчості учнів, їх здібностей, талантів, формування естетичного смаку, здорового способу життя, на задоволення потреб учнів щодо реалізації їх особистості. Організація гурткової роботи в ЗНЗ міста здійснюється відповідно до робочих навчальних планів, складених згідно Типових навчальних планів для організації навчально-виховного процесу в позашкільних навчальних закладах системи МОН України, затверджених наказом МОН України від 22 липня 2008 р. № 676. Позашкільна освіта в ЗНЗ здійснюється за 6-ма напрямами. Найбільш популярними серед дітей та учнівської молоді є гуртки художньо-естетичного напряму (14 гуртків, в них 210 учнів), секції фізкультурно-спортивного напряму (5 гуртків, у них 80 учнів), також в ЗНЗ міста діють гуртки військово-патріотичного напряму (4 гуртки, в них 62 учні), туристсько-краєзнавчого напряму (1 гурток, у ньому 16 учнів), науково-технічного напряму (1 гурток – 15 учнів), гуманітарного напряму (1 гурток – 15 учнів). Так, всього у минулому 2012/2013 навчальному році на базі ЗНЗ міста працювало 26 оплачуваних гуртків, в яких займалось 398 учнів, що становило 30% від загальної кількості учнів. В порівнянні у 2011/2012 навчальному році на базі ЗНЗ функціонувало 14 оплачуваних гуртків, в яких займалося 225 учнів, що становило 17% від загальної кількості учнів. Всього позашкільною освітою та гуртковою роботою в місті у 2012/2013 навчальному році було охоплено 43% дітей від загальної кількості учнів.

Під час обговорення всі присутні долучились до розмови, в ході якої спільно намітили нові перспективи для розвитку позашкільної та гурткової роботи в місті з обов’язковим залученням до неї ще більшої кількості школярів. До слова, саме в цьому році з’явиться ще один, новий гурток для учнів початкової школи – «Абетка театрального мистецтва».

Популяризація у місті здорового способу життя, залучення дітей до занять спортом, гуртковою та секційною роботою з метою всебічного розвитку кожної дитини – одна із прерогатив нових соціальних ініціатив Президента України. Спільними зусиллями зробимо все найкраще для дітей, адже «Діти – майбутнє України».

Сергій АМБРАЗЮК

№37 від 14 вересня 2013 р. Категория: Освіта і виховання | Просмотров: 370 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]