П'ятниця

19.04.2019

09:46

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Пожежна небезпека опалювального сезону

Пониження температури повітря відразу ж знайшло своє відображення на ситуації з пожежами. Як тільки перша прохолода зазирнула у помешкання, люди почали діставати зі схованок різні обігрівальні прилади і безжально випробовувати ними загальну електромережу та своє пожежонебезпечне везіння.   

Окрім приладів, що випускаються промисловістю, в експлуатації у населення знаходиться безліч електронагрівальних пристроїв саморобного виготовлення, часто зроблених без дотримання елементарних вимог пожежної безпеки. Єдина мета, яка при цьому переслідується, це підвищення потужності електронагрівального приладу та отримання від нього максимальної кількості тепла. Все це в сукупності призводить до трагічних наслідків. Чомусь люди не хочуть усвідомити того, що власна безпека залежить тільки від них самих.

 Основні правила пожежної безпеки та вимоги до експлуатації електрообігрівальних приладів та пічного опалення:

– не вмикайте електричних приладів, що іскрять та перегріваються. Електронагрівачі повинні вмикатися в електромережу тільки за допомогою електророзеток заводського виготовлення;

– електронагрівальні прилади слід встановлювати на негорючій основі. Відстань від приладів опалення до ліжка, шафи та інших горючих матеріалів має становити не менше 0,25 м.

– не використовуйте для обігріву приміщення саморобні електрообігрівачі;

– забороняється користуватися піччю, в якій утворилися тріщини. Перед початком опалювального сезону потрібно перевірити справність печі і димоходу, відремонтувати їх, почистити сажу, замазати тріщини глиняно-пісочним розчином, побілити димову трубу. Огляд стану печей і димоходів необхідно здійснювати не менше двох разів на рік;

– біля кожної печі перед топковим отвором повинен бути металевий лист розміром не менше ніж 50 х 70 см;

– суворо заборонено залишати без догляду увімкнені в електромережу електронагрівальні прилади, печі, під час горіння, та ні в якому разі не доручати нагляд за ними дітям!

Особливе прохання до батьків! Слідкуйте за дітьми! Постійно нагадуйте їм, що сірники – не іграшка, і ховайте їх в недоступних місцях. Зробіть усе, щоб небезпечні ігри дітей з вогнем стали неможливими.

Пам’ятайте! Тільки чітке дотримання правил пожежної безпеки допоможе запобігти трагедії у вашій оселі!

Володимир Заверуха, начальник Острозького міськрайоного сектору ГУ ДСНС України у Рівненській області

№7 від 8 лютого 2014 р. Категория: Корисне | Просмотров: 330 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]