Понеділок

20.05.2019

00:17

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Працюємо на користувача
Напередодні професійного свята ми спілкувалися з начальником відділу статистики в Острозькому районі Олександрою Денис. Мова йшла про модернізацію статистики, підготовку до перепису населення.­

– Олександро Дмитрівно, знаю, що Ви у статистичній службі працюєте уже 30 років і майже 6 років очолюєте колектив відділу статистики в Острозькому районі. Тож, очевидно, можете авторитетно стверджувати: без статистики важко оцінити зроблене і спрогнозувати майбутнє.


– Без сумніву, статистична галузь перебуває в постійному розвитку і можу з впевненістю стверджувати: статистична інформованість суспільства суттєво поліпшилась.

Одним із напрямків модернізації статистики є розширення сфери вибіркових обстежень, які забезпечують оптимальний інформаційний потік для прийняття ефективних управлінських рішень. Статистика переходить на найсучасніші методи фіксації даних, застосовуючи інформаційні технології. Постійно збільшується кількість переданих звітів респондентами в електронному вигляді.

– Чи можете назвати кілька цифр, щоб проілюструвати роботу Вашого відділу?

– Наші спеціалісти за рік збирають близько 8 тисяч первинних звітів. Статистичним спостереженням охоплені всі сфери економіки району – промисловість, сільське господарство, будівництво, транспорт тощо, а також освіта, охорона здоров’я та культура. Респондентами є не тільки суб’єкти підприємницької діяльності, а навіть населення – органи статистики вибірково обстежують умови життя домогосподарств, економічної активності та сільськогосподарської діяльності людей.

Завершальним етапом статистичного спостереження є розповсюдження інформації, в процесі якого «статистичний продукт» отримують користувачі. Для задоволення їхніх потреб в газетах «Замкова гора» та «Життя і Слово» у цьому році опубліковано більше 30 статей, підготовлених спеціалістами Головного управління статистики та працівниками нашого відділу.

В поточному році ми продовжували безпосереднє виконання підготовчих робіт до Всеукраїнського перепису населення. Завершені роботи з перевірки адресного господарства Острога.

– Чи вдається Вам повною мірою задовольняти потреби користувачів у такій інформації?

– Нашими основними користувачами залишаються органи державної влади. Водночас щороку зростає обсяг статистичної інформації, який надаємо навчальним закладам, окремим громадянам. Принцип «статистика працює на користувача» втілюється шляхом постійного удосконалення тематики і змісту статистичних видань, а також засобів поширення інформації. Останнім часом неабиякий попит має веб-сайт Головного управління статистики у Рівненській області, який забезпечує вільний доступ до статистичної інформації.

– Якщо респондент не надає даних для проведення державних статистичних спостережень, чи несе він за це якусь відповідальність?

– В основі всіх наших матеріалів лежить первинна інформація підприємств, що звітуються. У роботі з респондентами вимагаємо своєчасного подання повних і достовірних даних щодо тих державних статистичних спостережень, які на них поширюються. І в основному респонденти дотримуються цієї вимоги. Адже чинним законодавством встановлена адміністративна відповідальність посадових осіб за порушення цієї норми. Постійно проводимо наради для респондентів, на яких роз’яснюємо зміст статистичних спостережень, консультуємо щодо правильності заповнення звітів. Це сприяє отриманню якісної та достовірної інформації.

Беремо участь в удосконаленні та перегляді чинних форм звітності, щоб не дублювалися показники, зменшувалась кількість статистичних спостережень. Усе це робиться для того, аби зменшити навантаження на респондентів. Впровадження системи електронної звітності дало змогу респондентам значно економити час у процесі подання інформації.

– Дозвольте привітати Вас, а також усіх працівників статистики зі святом, побажати успіхів на професійній ниві.

– Щиро дякую. У свою чергу хочу привітати з професійним святом усіх, хто пов’язав життя зі статистикою і своєю повсякденною працею професійно забезпечує потреби суспільства у статистичних даних, наших ветеранів. Бажаю всім міцного здоров’я, щастя, добробуту. Нехай кожен день вашого життя буде сповнений радістю, теплом і новими здобутками, хай здійснюються всі ваші мрії та сподівання.

Розмову записав Іван ГЛУШМАН
Просмотров: 271 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]